לידס יונייטד. תקועה. באמצע שום מקום

אם יש ליגה שבה החלון של ינואר הוא כלי עבודה משמעותי זאת הצ׳אמפיונשיפ. ליגה אינטנסיבית. כדורגל אגרסיבי. שחקנים נפצעים, מורחקים או סתם מותשים בכמויות יותר גדולות מכל ליגה מוכרת למין האנושי. בלידס החליטו שלא צריך.

דיווח מסודר ורצוף על משחקי הקבוצה שלך מרגיש כמו דו״ח  אז רק כמה הערות על המאדרפאקרס שמנהלים את המועדון.

לפני כמה זמן לידס יצאה מדרך עם באמפרים ונתנה רצף של תוצאות יפות. חמישה נצחונות ותיקו הספיקו בשביל להכניס את הקבוצה לטופ 6.

ואחר כך זה הפסיק. ולידס התחילה עוד פעם להפסיד. ואז עוד פעם להפסיד. ואחר כך הגיע החלון של ינואר.

ואז הבנו שהבעלים של לידס חוזר לפלאנ a שלו וקונה ילדים בשביל לפתח אותם במועדון ואז למכור אותם בהרבה כסף. ולעשות רווח. בתרחיש האופטימי אלו ילדים שישחקו בלידס עוד שתי עונות. זה דפוק. בהתחלה אנדראה רדריצאני חשב לקנות קבוצה צרפתית או איטלקית במרכז הטבלה כזאת שאין לה מטרות ולהפוך אותה לקבוצת פיתוח בשביל הרווחים שלו. ואז החליט לרכוש את לידס יונייטד – מועדון גדול במחיר ריצפה. היזדמנות אמיתית להיכנס לליגה של הגדולים בלי לשלם את כמה שזה עולה.  דיבר על להחזיר את לידס לפרמייר ליג. עכשיו זה נראה כמו מצג שווא. אנשים חוזרים לבייסיק שלהם מהר מאד. רדריצאני עובד בשביל רווחים שתסדר לו מחלקת הנוער. זה מה שהוא יודע לעשות. זה מה שהיתכוון. הוא לא רוצה לבזבז כסף בשביל להביא את השחקנים הנכונים שיקחו את המועדון לפרמייר ליג. הוא בהחלט בונה על תקציבים שיגיעו אליו כשהקבוצה תעלה לפרמייר ליג. זה כמו הונאה. היתחזות. התוכנית שלו היא להביא אותנו לשם בלי להוציא כסף ובלי להיתיישר לפי סטנדרטים של עבודה של צ׳אמפיונשיפ.

אם יש ליגה שבה החלון של ינואר הוא כלי עבודה משמעותי זאת הצ׳אמפיונשיפ. ליגה אינטנסיבית. כדורגל אגרסיבי. שחקנים נפצעים, מורחקים או סתם מותשים בכמויות יותר גדולות מכל ליגה מוכרת למין האנושי. זה חלק מהתחרותיות בליגה. גם אם היתחלת את העונה עם סגל שחקנים בנוי הייטב אתה כניראה תיצטרך להביא בחלון עוד גיבוי של שחקנים לכל עמדה בקבוצה. דבר שני יש המון שחקנים מושאלים. זאת הדרך של קבוצות צ׳אמפיונשיפ להגיע לשחקנים שגדולים עליהם ולחסוך כסף. בתמורה הם מחוייבים לתת לשחקנים צעירים ולא בשלים לשחק והרבה, להוריד חלודה משחקנים שחזרו מפציעות ולעזור לשחקני רכש בינלאומיים להיתרגל לכדורגל אנגלי. הבעיה עם הדיל הזה היא שמדובר בהימור.  מצד שני יש בחלון הרבה אופציות חדשות. לידס ניכשלה בכל התחרויות שהיו לה על מושאלים אטרקטיביים. אולי גם לא רצתה. מותר להניח שאנדראה רדריצאני מעדיף לרכוש פרוספקטים משלו. והוא גם לא מוכן להביא שחקני צ׳אמפיונשיפ מוכחים שיצטרך למכור אחר כך ולהפסיד משהו. יש מועדונים שמשקיעים הרבה כסף בשביל לעלות ליגה  ויש מועדונים שיודעים לתמרן עם מושאלים וגרזני צ׳אמפיונשיפ.   לידס ויתרה על שתי האופציות שהיו מונחות על השולחן. לא נראה להם מפחיד ליפול מרכבת הרים.

אחרי התבוסה היום לקרדיף 4-1 הרחקה של בררדי פציעה של הבלם הכי טוב שלנו ג׳נסן. לוקה איילנג כבר פצוע. לידס נשארת בלי יותר מדי שחקני הגנה. סאיז השחקן הכי מוצלח  של לידס מורחק כבר כמה מישחקים. באחד לינואר היה צריך לנחות בלידס קשר איכותי. כזה שעולה המון כסף או אם מיתחכמים כזה ששווה המון כסף אבל עולה מעט. לא בטוח שחיפשו בכלל. ובאותה הזדמנות שלא חיפשו כלום גם לא חיפשו סקורר.

מתיאש קליש נזרק מלידס. הפולני הזה שחקן מהיר אינטלגנטי. מחוייב. מוכשר. שווה. כמה טימטום צריך בשביל להעדיף עליו את קשרי הפיפטי פיפטי של לידס שמבעד לתקרת הזכוכית שלהם יש אחלה סקיי לייט.  ויירה. פיליפס. קשרי פח.  נראה שבלידס לא מחפשים קבוצה טובה ויותר מונעים מאגו של סקאוטרים או של מאמן.  לזרוק את אחד הקשרים הטובים של הקבוצה שלא קיבל רבע היזמנות ולהשאיר את האשפה בתוך הבית. מתיאש קליש הושאל לאוטרכט. זה מראה גם שיש ויכוח בתוך המועדון. יכלו למכור. בן 27. יש עליו חלודה ולכן עוד לא שיחק גם באוטרכט. כשישחק נראה מי ממזר ומי מלך.

אדם פורשואו הגיע לקבוצה. שזה חדשות ספנות טובות. שכיר חרב מוכשר. אם יתנו לו ואם הרוטציה לא תהרוג אותו זה שחקן קישור שיכול להיות אפקטיבי. היום כבר הורידו אותו להגנה.  ברוך הבא ללידס שדופקת שחקנים אדם פורשואו.

פאבל סיבציקי נתן שני משחקים אפקטיביים  כשקיבל את ההזדמנות שלו. ואחר כך לא יציב כמו כולם בקבוצה. חוסר יציבות כרוני זה על מאמן. אבל את פאבל זרקו  מייד בחזרה ליציע. השלכתו ליציע לא שיפרה את המצב. הרצף הנוכחי חמישה הפסדים ותיקו אחד. לידס תקועה באמצע.  הבטלנים שמנהלים את המועדון מעדיפים לשבת על הספה ולראות קרטונס.

 

הניצחון על האדרספילד
לקראת משחק על עונה

13 Comments

גור אילני 4 בפברואר 2018

האם זה בדוק שחלון ינואר יותר פעיל בצ'מפיונשיפ? כי סה"כ האפשרויות לא מי יודע מה, מושאלים איכותיים מעדיפים עונה שלמה, ורוב הכסף כבר הושקע בקיץ.

חוץ מזה, חתיכת מועדון מצאת לך. תענוג

אריק 4 בפברואר 2018

אוהבי יהודים וזרים, מועדון מקסים בעיר מקסימה בחבל מקסים.

vered s 5 בפברואר 2018

גור רוב ההעברות בצ׳אמפיונשיפ בחלון של ינואר זה מושאלים ויש הרבה כאלו. זה מובן שמושאלים אמורים לשחק. אחרת מה הטעם. מה שאומר שהחלון יותר איכותי ופחות משנה לבדוק כמה עסקאות נעשו. אז נכון שזה גם אומר שלרוב הקבוצות כבר אין תקציב אבל לזה בדיוק היייחסתי בפוסט. מדובר בכלי עבודה. הכרחי בליגה כזאת. כמעט כל קבוצת צ׳אמפיונשיפ מתודדת עם שחיקה וחייבת שחקני רוטציה שחלק מהם ייכנסו מייד לענינים. זה כידוע חלק מהשיקול של הקבוצות המשאילות. ישחק או לא ישחק. אחוז המכירות והקניות בליגה נמוך מאד. בפרמייר ליג ובכלל בליגות בכירות יש הרבה רכישות גם בחלון של נוער וצעירים שיפוזרו בין מחלקות נוער קבוצות אנדר או ייצאו להשאלה. מיעוט יישב על הספסל. זה כמעט לא קורה בחלון החורף של צ׳אמפיונשיפ.

Dr. van nostrand 4 בפברואר 2018

כולם תקועים, באמצע שום מקום.
גם ביום ( מאחל שיחסית בקרוב ) שלידס תחזור לפריימרליג סביר להניח שהיא תהיה תקועה, באמצע שום מקום.
במציאות של ליגות הכדורגל אין איך להתמודד לאורך זמן עם אימפריות כלכליות שאוספות לחיקן את כל השחקנים הטובים ביותר.
זה גם מה שיבינו יום אחד קבוצות האוהדים בארץ ( נניח קטמון תעלה לליגה הראשונה מתישהו ).
אם אתה לא מכוון למקום ראשון ואין האמצעים לכך, אין מה למכור. מה שהיה עם לסטר זה פוקס מטורף שקורה פעם בחמישים שנה וחשוב מכך, לא משהו שאפשר לקחת ולבנות ממנו בסיס, אך המועדונים העשירים משתמשים בזה למכור שיש סיכוי ותחרות וזה אשמת הקבוצות שלא מספיק מתעלות או יעילות ובכל מקרה לא בגלל פורמט מכור מראש לטובת הכסף.

אז יש קצת צרות בצ'מפיונשיפ. לא נורא.
לפחות שם יש לאן לשאוף למעלה.
זה הדבר היחיד שנשאר לקבוצות שלא מנוהלות ע"י מיליארדרים.

אלי 4 בפברואר 2018

אין קסם בכדורגל היום. כשאני רואה ליגת האלופות תמיד נדמה לי שצפיתי במשחק הזה בעבר. כך זה בכול הליגות הבכירות באירופה וגם, לצערי, בליגה השישית בטיבה.

Dr. van nostrand 4 בפברואר 2018

יש קסם. מכניס לכיס מאות מיליוני ליש"ט והפתעה- אתה רלוונטי.

7even 4 בפברואר 2018

הניהול הניהול…הבעייה של בערך כל אימפריית עבר.
כמהמ באס זה לדעת שהמועדון שלך מנוהל ע"י אנשים גרועים.

בלידס זה גם מנוהל ע"י אנשים גרועים שלא אכפת להם. זה הקטע…

vered s 4 בפברואר 2018

אני חושבת שלאנדראה רדריצאני אכפת. שהוא אוהב כדורגל. ורוצה להיות בעלים של לידס יונייטד מועדון מוביל בפרמייר ליג. ואני גם מאמינה לו שהוא בטוח שהוא יודע לנהל את זה הכי טוב. שהוא מכין את המועדון להיות מועדון מוביל בפרמייר ליג ובגלל זה משקיע בכיוון של כדורגל בינלאומי. סגנון ושחקנים. הוא מכבד את זה שלידס מועדון גדול וגם רכש את האיצטדיון הבייתי בחזרה. הוא טעה בהערכה שלו את מד הכוח של מועדונים שכן משקיעים הרבה כסף בשביל לעלות ליגה. לא הבין שהםער מולם יהיה כזה גדול. ויותר גרוע זה שהוא בנה קבוצת רכש בינלאומית שמיתנהגת וניראיית כמו קבוצה של כסף רק בלי מספיק כשרון ובשלות בפנים. ועוד שם מאמן רוטציה מיתחכם מה שאומר שלידס לא קבוצה מחוברת שיכולה לנצח את הכסף עם מחוייבות. הנחה שלי זה שעכשיו כשהוא ניכשל הוא מסרב להודות שיש לו בכל זאת מה ללמוד מאנשי כדורגל אנגלים. דברים בסיסיים כמו לקחת מושאלים, להביא גרזנים, שחקני צ׳אמפיונשיפ טבעיים, מאמן שיודע לחבר קבוצה קשוחה. לא מוכן ללמוד. והוא נסוג למודל העסקי שלו. ילדים. פיתוח. כסף. הוא לא all in הוא לא אומר בואו נביא סקורר ושני בלמים כי צריך בלי שום פרוספקט עסקי. לא מוכן לוותר על האסטרטגיה שלו ועל האגו. אז זה נכון מה שאתה אומר מנהל חסר ניסיון עם פריטנציות. שבעת צרה נסוג למודל עסקי שאמור לגונן על ההשקעה שלו. מענין איך זה ימשיך.

Srtest - ארטסט 4 בפברואר 2018

תיארת עכשיו כמה מברוני הכלכלה.

משה אהרון 6 בפברואר 2018

טוב אז עכשיו שאנחנו גם אחרי פיטורי כריסט, והחתמת היטינגבוטום (הטעות במקור), נראה שזה באמת הולכת להיות עונה שכונה (שוב הטעות במקור).
אני חושב שאם כבר הלכה העונה, ויש כל כך הרבה פצועים/מורחקים, זה הזמן לתת לכל אותםשחקני U23 שהחתימו לקבל דקות משחק משמעויות בקבוצה הראשונה.

אני חושב לפתוח בלוג על לידס. בבלוג הזה לא אכתוב מילה אחת ואסיים אותו תמיד בשיר Comfortably Numb.

vered s 7 בפברואר 2018

גם אני חושבת שצרי לתת לצעירים לשחק ולא בטוחה שזה יהיה כל כך גרוע. אני לא מכירה את היטינגבוטום. יש לך מושג מה ההגיון מאוחורי זה? הכי זול. גם בהכי זול יש עוד כמה אופציות. מה הוא מביא איתו? מה הרעיון?

משה אהרון 7 בפברואר 2018

אף אחד לא באמת מבין את המהלך הזה. סבורים שהוא מבטיח ומצליח להביא תוצאות בתקציב מינימלי. הוא עם ניצחון אחד ב-16 המשחקים האחרונים וממטקם במקום ה-21 עם בארנסלי.
הוא גם לא יצא זול כי היו צריכים לשלם 500,000£ על הפרת חוזה שהוא חתם על הארכה שלו רק כמה שבועות לפני כן.
אבל הכי מוזר זה שהוא היה אוהד ושחקן בארנסלי ושונא את לידס מלידה. במשחק הקודם בין הקבוצות הוא ממש פירט את האופן בו הוא שנא אותם ונתן תיאור שלם על כמה היריבות גדולה (כנראה כדי לחמם את המשחק ובכל זאת..)
הדעות חלוקות מאוד לגביו ובגדול לא אוהבים את המינוי, אבל לצערי, למעט אירוע חריג שהיה לפני שבועיים בו האוהדים הראו את יכולת ההשפעה שלהם על ההנהלה (כל העניין עם סמל החולצה המזעזע), הם לא עושים רעש מעבר להבעת חוסר שביעות רצון. שזה די מוזר כי יצא לנו שם של שוברי רגליים, הן על המגרש ומחוצה לו אבל בכל מה שקשור להתנהלות מול ההנהלה, אנחנו לרוב די חלביים. בקבוצת הווטסאפ שלנו מץאחד הירושלמית אמר שלר היה מזיק לנו איזה קורטוב של אהדה בית"רית.

vered s 7 בפברואר 2018

הבלוג שלך יכול לשבור את הרשת. do it

Comments closed