השוער השלישי

ילד עם שיער אדום מצוייר מ-אנימה יכול לשנות את כיוון המחשבה של המועדון.

ל-לידס יונייטד קרה משהו חשוב אחד העונה וזה השוער השלישי שלה. לא מדובר רק בענין של איכות שחקן. מדובר בהיזדמנות להתחיל להתנהג עוד פעם כמו מועדון גדול. להכיל את הסיטואציה שבה ילד שנזרק למגרש לוקח את זה. יש לכם ילד לוהט בתוך השער של המועדון. תישארו עם זה. תישארו מכוונים.

ביילי פיקוק פארל. ילד עם שיער אדום מצוייר מ-אנימה שיכול לשנות את כיוון המחשבה של המועדון. שוער מעולה. מרגש. עוד לא ראיתי אותו מספיק פעמים בשביל להגיד מה התכונה שמייצגת אותו. אבל כשאתה צופה בו אתה יכול להריח את הריח הזה של טופ קלאס מיתקרב אליך.   מה שבטוח זה שיש לו אינסטינקטים משובחים ושהוא עוצר את הכדורים שבאים מולו. גם כמה שנראים אבודים. מגיע לכל משחק. שותף בנקודות שהקבוצה לוקחת. מונע תבוסות אם צריך. נותן להגנה להרגיש שיש לה שוער. בתוך בערך חודשיים שהוא משחק היה כמה פעמים man of the match. המון דברים בשביל שוער ילד שאף אחד לא תכנן עליו. מועדונים גדולים יודעים לקחת את זה משם.

רק שביילי פיקוק פארל הוא בן 22 וזאת עובדה שמעמידה אותו בסכנה.

לידס היא עוד מועדון גדול שהולך בתוך ערפל. מעונה לעונה הערפל הזה הופך לקודר יותר. מועדונים כאלו לא מצליחים להגיע אפילו קרוב למטרות שלהם. ויש להם נטייה לעשות רצף בילתי נגמר של טעויות. אז מה יעשו עם ביילי פיקוק פארל בלידס. ימכרו אותו או יביאו שוער שישחק לפניו.

וזה הענין. שוער שהגיע למועדון ממחלקת הנוער של בורו לפני כמה שנים. משחק בנבחרת הצעירה של צפון אירלנד. התחיל את העונה בתור שוער שלישי. לפניו העמיד המועדון שני שוערים שמייצגים אינטרסים מאבקי כוח וסוג של ניהול מקצועי פחדני. דברים שמתאימים למועדון שתקוע בערפל. מועדון שהלך לאיבוד שווה ערך למועדון מופקר. במועדונים כאלו קולטים וממנים אנשי מקצוע שבאים להגדיל את הכוח שלהם על חשבון המערכת המפורקת. השוער הראשון של לידס הוא תוצר של מחלקת הסקאוטינג. פרוספקט צעיר. שוער זר. האינטגרטי של מחלקת הסקאוטינג תלוי גם בשוער הזה ולכן המערכת המקצועית ספגה בסבלנות טעויות של מתחילים שעשה. במועדון גדול אתה מצפה שיעשו את זה בשביל שחקנים שגדלו במחלקת הנוער או  כי הבוס חושב שמדובר בסינדרום דה חאה. אז השוער הראשון של לידס שקיבל את ההיזדמנות לעמוד בשער נראה יותר כמו שוער סביר ובינוני. אופס. מחלקת הסקאוטינג חזקה מאד בלידס. ומייצגת את האמביציה של הבעלים של הקבוצה לקנות בזול כשרונות בינלאומיים צעירים ואז לבוא מאחורה ולנצח איתם את הפרמייר ליג או סתם למכור אותם בהמון כסף. הפעילו הרבה לחץ כניראה אז נתנו לו והוציאו והחזירו. אבל זה פיספוס. עוד פיספוס.
השוער השני. ותיק עם ניסיון. הגיע בתור סייפטי ושיחק כמה פעמים כשהראשון דפק את הסקור. מדובר בשוער שאף פעם לא התרומם לללבל של שוער גדול. אבל מועדון גדול. ערפל. מבוך.

אין ספק שבלידס ימסמסו את את החשיבות של הענין עם השוער השלישי שלהם. ולמעשה כבר התחילו להיתעסק עם התיקשורת ולהגיד דברים כמו שהם לא יודעים מה יקרה איתו בעונה הבאה. בדיוק כמו שבמאנ יונייטד עשו עם ראשפורד ומרסיאל כשהביאו את זלאטן על הראש שלהם. ויותר גרוע כי לידס לא תביא את זלאטן. לידס תביא שוער מציאות מדומה או תחזור לשוער הראשון שלה כי מישהוא בסקאוטינג יתעקש על ההחלטות הדפוקות שלו.

חוץ מהענין עם השוער השלישי היתה עונה מחורבנת וזה לא משנה אם לידס תגמור אותה במקום 12 או 13 או 11. מחלקת סקאוט די גרועה שיש לה מועדון. יותר מדי שחקנים עם תקרת בטון קשיחה. אין לנו גם שחקנים שמסמנים את הטריטוריה של הקבוצה במרקר אדום. ג׳נסן ולוקה איילינג הם שני שחקני הגנה טובים מאד שמחוברים למועדון. פאבלו הרננדז הוא קשר מעולה שיכול לפתוח רחבות במהירות של מיצמוץ. אם בא לו. סאיז זה סוג של מציאות מדומה. עובד לפעמים. אחד פולני מתיאש קליש נזרק בחזרה לליגה ההולנדית ומשחק שם מצויין. יש מצב שיחזירו. אדם פורשואו שהגיע בינואר הוא קשר סביר עם ימים טובים מאד. וזהו בערך. עונה ממש מחורבנת.   על הסקאלה מ – 1  ועד לפאניק מוד  אנחנו שוברים את הכפתור של הפאניק מוד. אם ישאירו את ביילי פיקוק פארל בתור שוער ראשון לעונה הבאה אז הפוסט הזה ימחוק את עצמו.

 

 

 

 

 

קללת הטריפל דאבל
״מה״

19 Comments

משה אהרון 28 באפריל 2018

וזו בדיוק הבעיה של היטינגבוטום. למעט השוער, השיתופים של צעירין נבעו מהרחקות ופציעות. למעשה גם פירוק פארל הוא תוצאה של חוסר כשירות (מקצועית) של שני השוכרים האחרים. העונה הלכה לפאקינג עזאזל, אז יאללה פאקינג תעלה עם כל ה-u23!!! ככה גם תראה לסגל שאם הם לא יראו קצת איכפתיות ומקצועיות הם לא יהיו אצלנו.משהו נורא מעצבן קרה בסוף המשחק. אף לא שחקן אחד הגיע לפגוש את העיתונות ולהסביר את עצמו. אלפי אוהדים מגיעים לכל משחק חוץ (מספרים טובים יותר מכל קבוצת פרמייר ליג) ואף שחקן לא עושה את המינימום הנדרש ולדבר על מה שקרה (או לא קרה) במגרש.

vered s 1 במאי 2018

אתה צודק בקשר לשחקנים אבל זה קורה להם כי אין קבוצה. מה שהיה בלידס העונה זה אקספרימנט שניכשל. הביאו שחקני רכש בכמויות ונתנו להם להיתחרות אחד בשני על חולצה של הרכב. בלי שום הגיון. בלי שיטת משחק. בלי עוגנים. אז בשבילם כשהכל עוד מיתפרק זה עוד משחק.

הראל 28 באפריל 2018

אפשר להעתיק כל מילה על מכבי חיפה (נטע לביא למשל, אבל ממש לא רק)

vered s 1 במאי 2018

כן זאת תופעה שנכונה למועדונים במצב הזה. מאמן אחד נותן לשחקן נוער להוביל בעמדה שלו. הקבוצה ניכשלת בהשגת המטרות מגיע מאמן שני ומוריד לספסל או זורק שחקנים מהחלונות. אחר כל עוד מאמן ועוד מנהל מקצועי וכל אחד מגיע עם השיטות שלו. אחד הדברים הפגומים במועדונים במצב הזה שלמחלקת סקאוטינג או למאמן או למנהל מקצועי שהביאו רכש יש הרבה כוח ומה להפסיד ולכן הרבה פעמים נותנים עדיפות לשחקני רכש. קח לדוגמא את רועי קהת. כאילו ברצינות?

סימנטוב 29 באפריל 2018

צפיתי במשחק אחד של לידס העונה, הוא מאוד בלט (תוך כדי המשחק גלשתי לברר מיהו).

vered s 29 באפריל 2018

כייף שעוד מישהוא הריח את הטופ קלאס.

matipool 29 באפריל 2018

פלוס מיליון על השיר.
בהצלחה עם ביילי פיקוק פארל.

matipool 29 באפריל 2018

האמת שלא.
לא השקיעו יותר מדי במילים..

Amir A 29 באפריל 2018

בכלל הטורים של ורד מצטיינים במוזיקה טובה.

matipool 29 באפריל 2018

https://www.youtube.com/watch?v=3Ii8m1jgn_M

זו הגרסה הטובה יותר לדעתי.

vered s 29 באפריל 2018

תודה אמיר ולא ידעתי ששרו על גיגס. ותודה על גירסא שניה לשיר עם וידאו בן זונה. מאד מגניב כל זה.

matipool 30 באפריל 2018

ורד – רגע של עברית:
תמיד הייתי כותב גירסא כמוך עם א' (או גרסא).
המחשב סימן לי שזו טעות וצריך לכתוב גרסה ב-ה' כמו שכתב סימנטוב ולכן כתבתי גם אני כך.

דובי מילר 29 באפריל 2018

ולחשוב שאני זכיתי עם לידס לפני הרבה שנים בצ'מפיונס ליג (cm2)…
עם הארי קיוול, אלן סמית וריו פרדיננד…

יואב 29 באפריל 2018

ג'וי דיויזן היא כנראה הלהקה הגדולה אוור(עבורי). לא היה להם שיר בינוני אחד. לא יאומן כמה הם תמיד רלוונטים לי.
ורד,
מה אומרת על המאמן שפוטר אצלכם(הדני)? שמועות שמועמד למכבי…

יואב 29 באפריל 2018

איאן קרטיס הצדיק אומנם תכול אבל כל השאר אדומיי יונייטד(:

vered s 1 במאי 2018

בקשר לתומס כריסטיאנסן. הוא מהדגם של פאולו סוזה. דגם של מאמן יותר חשוב מ-שחקנים. מאמן אינטילגנטי שבא ממחוזות של כדורגל ספרדי עם רעיונות מתוחכמים איך לנצח את הכל. פתח את העונה עם רצף של נצחונות משכנעים עם קבוצה שרק היתחברה בקיץ וזה היה מאד מרשים. אחר כך באה נפילה. ועוד נפילה. ואז עוד קצת. הדאון סייד זה שהוא עקשן. וכשהוא מיתעקש וזה לא עובד אז אין שום חיבור עם השחקנים. זה דגם של מאמנים שאם משהו לא הולך הם מיתבצרים עם הרעיונות שלהם מנותקים מהמציאות. מינוי שלו זה ריסקי. יכול להצליח מאד ויכול להיתפרק כמו שקרה עם לידס.

אסף the kop 29 באפריל 2018

תביאו אותו לליברפול…

vereds 30 באפריל 2018

אה לקלופ יש גם כל מיני הזיות כשזה קשור לשוערים. לפי הסייקל של זה אתם אמורים להביא שוער טופ מוכח ומנוסה.

Comments closed