מכבי חיפה כ-חום היום

בלי פאק יו פוטבול

מכבי חיפה פותחת עונה בלי פאק יו פוטבול. אין לי בעיה עם פאק יו פוטבול. קורה לכולנו. וזה יכול להביא תוצאות מגניבות אבל מכבי חיפה הפכה להיות פלטפורמה לשחקנים שמשחקים פאק יו פוטבול  בשביל עצמם.  אז לא. במועדון מכבי חיפה פאק יו פוטבול יחזור להיות דבר אישי. לא משהו שמשנה תודעה של מועדון. 

באמר. הקבוצה האחרונה של מכבי חיפה היתה הכי גרועה שלה בכמה עונות שעברו.  פלט מ-מכבי תל אביב שעבור מועדון מכבי חיפה זה הנמסיס. להביא מנהיג משם ועוד מעבר לשיאו זה לא להבין את המטריה.  עוד קצת רכש ישראלי מבטיח ולא אפקטיבי שניגרר בקבוצה.  והשחקנים הזרים שהביאו בשביל להראות למי יש יותר גדול  ולמחוק את הצוות הנורבגי. הביאו שחקנים זרים עם תווית של מותג בלי לחשוב על איך בונים קבוצה מאוזנת ועל אופי של שחקנים. עם אלו אנחנו נישארים. 

אחרי שזה נאמר אלאך משחק אותה בגדול. קודם כל כי הוא לא עושה את אותו דבר פעמיים.   למכור את כולם ולקנות חדש עונה אחרי עונה זה לא איך  שמיתנהגים במועדון כדורגל רציני. נקודת המוצא שלו היא שלא כל מי שהיה לפניו הוא דביל שלא מבין כדורגל וזה ראוי. חוץ מזה גם אם כל מי שהיה לפניו דביל שחקנים צריכים להיתחבר במועדון שיש בו אווירה שמאפשרת להיתחבר. במועדון חזק.  שחקנים לא מתאימים  יימכרו כשיהיה להם קונה. ועד אז ישחקו בשביל המועדון. ככה נהוג.  בליגות אירופאיות יש שחקנים שמשחקים כל העונה כאשר שמועות רודפות אחריהם. למעט מקרים חריגים של סוכנים ואינסטוש מופרע זה עובד בסדר גמור.  עד הדקה שבה שחקן מועבר רשמית למועדון אחר הוא שחקן בקבוצה. והמאמן ישתמש בו איך שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.  אתה זורק שחקן מהקבוצה שלך ומביא אחר באקט שיכול לגרום לך להפסיד כסף  ולהיות נחות במשא ומתן רק כשזה מחבל במטרה מיידית. מטרה מיידית זה עמדה חסרה.  הפרעה משמעותית לקבוצה. או שחקן זר שהוא היזדמנות טובה ושאתה חייב להביא עכשיו. אבל פאק אתה לא מראה את כל הקלפים שלך עוד לפני שהתחילה העונה. אלאך משרת מטרות ארוכות טווח עבור מכבי חיפה ומשקם את הדימוי של המועדון בזמן שאנחנו מדברים. והשחקן הזה שהוא טעות  אם יצטרכו אותו בשביל להחליף מישהוא אז הוא  יעלה למגרש.  ואלאך מבהיר את זה לכנופיית חדר ההלבשה של מכבי חיפה. זה אומר שלא כל השחקנים עם תג המחיר הגבוה ביותר יפתחו וזה גם אומר שהלחץ עליהם ועל הסוכן שלהם אם הם לא מרוצים רק מינוס הדרמה.   

רוכשי המנויים שהיתרגלו לתרגילי שיווק יצטרכו להיתרגל בלי. גם אם מכבי חיפה תחליט שהיא מביאה את ביבאראס נאתכו זה יהיה רק עוד דבר שיקרה בקיץ הזה ולא משהו שעליו  בונים אימפריה של כדורגל. עוד לא הבנתם? כששחקנים ישראלים חוזרים מאירופה ורואים את סרט הקפטן תלוי על הדלת בכניסה למועדון זה לא ממש טוב. לאף אחד. מכבי חיפה צריכה ליבנות קבוצה שתגדיר את עצמה ואחר כך תדע להכיל שחקנים גדולים. כשזה קורה ההפך לא קורה כלום. 

שחקן גנרי שניכשל באירופה או בדרך למכבי תל אביב ומשחק  פאק יו פוטבול זה לא שחקן שלוקח את מכבי חיפה לאליפות. זה שחקן גנרי שזורק מאמנים מפרק חדרי הלבשה ובדרך כלל מאט את המהירות שבה הקבוצה משחקת ומונע מצעירים להיתפתח.  לעומת זאת כמה שחקנים שביקשו ולא קיבלו סכומים מנופחים ומופרזים ולכן החליטו לא להגיע ל-מכבי חיפה זה משהו שמעמיד את מכבי חיפה במקום הרבה יותר חזק  לקראת האינטראקציות הבאות עם  סוכנים. אם לבנדובסקי יבוא ישלמו כמה שירצה. עד אז. תרגיעו. מחלקת השיווק ניכשלה בבניית הקבוצה מספיק עונות בשביל שנבין שדי עם זה. 

אלאך גם ניקה את הקבוצה מפייק טופ פליירס. היו שניים כאלו. בניגוד  לג׳ורדי קרוייף המוערך  הוא הצליח לעשות את זה בלי  להציג מחזה יווני  דרמטי.  וגם הביא חלוץ שנראה כמו  סוג של ג׳ובאני רוסו. בחור מצחיק. מהיר חימה.  שרגיל  לשים את עצמו במרכז של כל זה.  בטח שחצן.  חלוץ זה לא דבר מסובך.  שישים גולים.   

אלאך מיתמודד עם מה שבא מולו.  פעם ראשונה בכמה עונות שעברו שמכבי חיפה מרגישה כמו מועדון כדורגל שפותח עונה. דגש על מועדון כדורגל. 

מונדיאל בדרכים (2). הספדים במצב טיוטה
דנמרק - צרפת (וקצת מהמשחק המקביל). געגועים ללאודרופיזם

11 Comments

אמיתי צדק (a.k.a yaron) 26 ביוני 2018

אחלה פוסט וגם דיי מדוייק לדעתי.
הפלט ממכבי הוא מקצוען שייתן 100% בין עם זה על המגרש, על הספסל או בחדר ההלבשה. אם הבאתם אותו כי חשבתם שהוא נעשה צעיר ומשביח עם הזמן אז תהיו בריאים אבל אם הבאתם בחינם ולא חתמתם על חוזה מטורף לשלוש שנים אין מה לבחוש בזה.
כגודל הציפיות גודל הכריות :-)

vered s 26 ביוני 2018

a.k.a Yaron זה נכון אבל האם ריאל תיקח את אינייסטה? וכל מה שאמרת.

אמיתי צדק (a.k.a yaron) 26 ביוני 2018

לא תיקח. אם היתה רוצה האם היה הולך?
לגופו של עניין – בתור אוהד מכבי לא כעסתי עליו שעבר לחיפה ולא קיבלתי את הרושם שאוהדי חיפה התבאסו שהגיע (מבחינת נמסיס, לא מקצועית).
לגבי השיקולים המקצועיים אני לא יודע אם ההחלטה היתה נכונה כי אין לי מושג כמה משלמים ולכמה שנים.

פרודו 26 ביוני 2018

תודה על הפוסט. תמיד נחמד מדי פעם פוסטים על מכבי. בעיקר בשלב של העונה שעוד לא הספיקו לבאס אותנו.
נקווה בעיקר שההגנה שתפתח עונה שניה (ברובה) יחד תתייצב ותעזור לקחת נקודות. תיאום לא ראינו שנה שעברה אז נקווה שהשנה יהיה שיפור ניכר.

רן מפעם 26 ביוני 2018

תוsv על Cake כמעט ושכחתי

פרלה 27 ביוני 2018

יופי של פוסט ורד.
יציבות היא באמת הדבר היחיד שטרם נוסה. נקווה שחלק משחקני העונה השניה ישתפרו כמו ניקיטה בעונתו השניה אצלנו.
זה מחייב בול פגיעה בשינויים היחידים שכן יהיו.
זה מחייב אורך נשימה גם אם השיווק יקבל מכה חזקה.
זה מחייב השארת המושכות בידי אלאך גם כשהקהל יהיה על הגדרות.
אם כל זה יקרה העגלה תוכל לצאת מהבוץ. ציפיות נמוכות כבר יש אז יהיה קשה יותר להתאכזב.

vered s 27 ביוני 2018

במכבי חיפה זה גם שחקני עונה שניה כמו שאתה אומר וגם העובדה שהחילופים התכופים של העונות שעברו בכלל לא נתנו אפשרות שתהיה במכבי חיפה קבוצה שאפשר להיתרגל אליה ולעשות עונה שניה. מה שכן מענין מה המאמן הזה יודע לעשות.

ניר 27 ביוני 2018

פריזמה מאוד אופטימית למציאות מאוד פסימית. הסגל לא טוב, זו עובדה, בכל עמדה יש חולשה, החל מהשער, המשך במגינים ובבחמים וכלה בהתקפה. קבוצה בינונית לא יכולה לשחק כדורגל טוב, ולא משנה מה עושים.

מעבר לזה, אני מנתח את הסיטואציה אחרת. מכבי חיפה נכנסה לשלב ההבנה שהיא תקועה עם חוזים גדולים (קאיו, בן הרוש) ואין לה איך להיפטר מהם כרגע, אז היא מקריבה שתי עונות עד שהם ייגמרו כדי לפתוח דף חדש בסוף.

מה שאותי מעציב הוא תרגילי היחצ – בהתחלה, נחליף 5 שחקנים, באמצע, נחליף שלושה, ובסוף, מגיע שחקן אחד.

vered s 27 ביוני 2018

ניר חושבת ואמרתי שהשינויים האלו קורים בקבוצה הכי לא מגניבה שהיתה למכבי חיפה בעונות האחרונות. גם מקצועית ובטח גם מבחינת אופי ומחוייבות לדבר שנקרא קבוצה. ועדיין זה לא נכון מה שאתה אומר. קודם כל מאמן טוב – מישמעת – אווירה מקצוענית במועדון – הררכיה – זה דברים שאיתם אפשר להוציא הרבה יותר גם מקבוצה בינונית. במכבי חיפה חסרו המרכיבים שיאפשרו לכל מאמן לעבוד. עוד לפני שמדברים על שחקנים. מכבי חיפה הביאה שחקנים מוכחים שלא עשו כלום. יש לזה סיבות. העונה יש מאמן הרבה יותר איכותי ומקצוען ממה שהיה עד עכשיו ויתנו לו לעבוד. לדעתי הם מעריכים שאפשר עם השחקנים האלו להגיע למיפעל אירופאי. אתה מיתעלם מזה ששחקנים בכל ההרכיות של מכבי חיפה מוציאים מעצמם יותר ותורמים הרבה מאד לקבוצות אחרות בדיוק בגלל הסיבות האלו. אי אפשר לשלב שחקן בקבוצה אם אין קבוצה. את זה אלאך מבין . מכבי חיפה היתה תקועה בלופ. כל שנה מחליפים את כולם וההשלכות של זה וההישענות על רכש של פייק טופ פליירס שהיתה חזיון תעתועים. עכשיו מבחינת כדורגל – מובן לי שאלאך מנסה להביא שחקנים כל כך טובים שיצליחו לעשות שינוי איפה שזה נחשב וזה אומר קשר אחורי מרכזי ובטח בהתקפה. חלוץ טוב יש אולי אפילו שניים. הוא חייב קשר מבריק מאחורי חלוץ כי לדעתי שם הבעיה של מכבי חיפה כל השחקנים שלה משלימים וחלקם אימפוטנטים. קשר אחד מבריק ביחד עם החלוץ הדומיננטי ואנחנו יכולים להפוך לקבוצה ששמה את הגולים שלה.

ניר 27 ביוני 2018

אני מסכים עם זה שהרעיון נכון, אי אפשר להחליף הכל כל שנה, אבל עושים אל זה עם קבוצה מאוד חלשה. הקבוצה צריכה יותר מקשר אחד וחלוץ אחד. לפחות עוד בלם, אלא שהם תקועים עם רמי גרשון.

פרודו 27 ביוני 2018

תראה את ההגנה של באר שבע במרבית העונה שעברה. אם היא הייתה ההגנה של מכבי חיפה גם היית רושם שאלה שחקנים לא ראויים ובלי יכולת (חלקם גם עברו אצלנו), אבל עובדה ששיחקו מספיק טוב בשביל לקחת אליפות.
אני דווקא מעודד. לא מגיע עם ציפיות גבוהות לעונה ומקווה שיפתיעו.

Comments closed