כדור אחד עושה אותך יותר גדול (לידס ומרסלו פותחים עונה)

לידס בארץ הפלאות

לידס יונייטד שיחקו כדורגל מרגש ב 3-1 על סטוק. כדורגל אינטנסיבי. טיקי טאקה על סטרואידים. וכן כל מה שאומרים על הכדורגל של המשוגע – נכון. זה כדורגל שלוקח סיכונים. כל הזמן. וזה מרגש. בדיוק כמו שהוא אמר ״אני רוצה שהקבוצה שלי תשחק את הכדורגל שלה ברחבה של הקבוצה השניה״ ולראות את זה קורה זה מרגש. זה גם לא דומה לכלום. המשוגע חזר. ויש לו מה להגיד על כדורגל.

השחקנים של לידס עושים לחץ על כל המיגרש. כשהם משיגים את הכדור אז זה כמו טיקי טאקה על סטרואידים. משהו שיצא משליטה. ניפתחות מלא אפשרויות. דריבל. הגבהות. קוסט טו קוסט. דאבל פאסים. זה מרגיש כמו קבוצה שיש לה ארסנל בילתי נגמר. וזה מרגיש כמו דברים שתירגלו המון פעמים.  זה מה שמהמם בכדורגל של לידס. הם לא רק משחקים ברחבה של הקבוצה השניה הם גם מנגנים ג׳אז.  וזה לא שחקני טופ קלאס.

ההגנה אגרסיבית – וניראה שכל שחקן שלה תורגל גם במחשבה שהוא לבד בעולם. שזה קורה כי כולם בדרך למעלה. ואתה כל הזמן מרגיש על הקצה של היתמוטטות עצבים. ועדיין מתפקד וצריך לחסל את השחקן שבא מולך  ולחשוב מהר מאד איך לבנות את ההתקפה הבאה. זה כאילו גם המגינים והבלמים לא עוצרים כדי לחשוב אפילו שניה. מדהים. אני אוהבת את העובדה שביילי פיקוק ביילי ילד המנגה הכתום הראה היום את זה שהוא שוער קו פסיכי. שוער של אינסטינקטים. היו כמה עצירות שניראו מבולגנות אבל שוות זהב. שוער שיודע להיות סטופר גם כשרועדות לו הבירכיים ויש בלגן ברחבה.

בגרדיאן הוציאו כתבה מעולה על מרסלו ביילסה לפני המשחק. אגדות אורבניות מהחודשיים שלו בלידס. שני דברים תפסו אותי שם חזק. הדבר הראשון זה שהשחקנים של לידס יונייטד מגיעים לעבודה בבקר ונישארים עד הערב. הוא דאג שיבנו להם שם חדרים לשינה ולעינינים שלהם. יש מיתחם מסביב למגרש האימונים ומי שרוצה להיות שחקן כדורגל בלידס נכנס לרביט הול ונישאר שם. הדבר השני זה מה שמספרים תמיד כשרוצים להשוויץ אבל הם אומרים שם שבפגישה הראשונה שלהם עם מרסלו ביילסה הוא הסביר להם את שיטות המשחק של כל הקבוצות בצ׳מפיונשיפ בכל המשחקים שלהם בעונה שעברה. מה שהוא דורש מהשחקנים. דורש קודם כל מעצמו.

רצה את הג׳וב או שזה ענין אותו קודם. לא משנה. זה בן אדם שמיתכוון לקחת את הקבוצה שלו לפרמייר ליג. אני אוהבת את זה שהמאמן החזיר את הפולני. מתיאש קליש פתח ב- 11 וגם הכניס את הגול הראשון של לידס העונה. קשר מעולה שעושה המון תנועה. זרקו אותו מלידס בעונה שעברה אחרי ששיחק משהו כמו עשרים דקות במיצטבר. השאילו אותו לקבוצה הולנדית. זה היה דפוק. לפני המשחק נגד סטוק חשבתי שזה באסה שהמאמן עלה עם כמה שחקני פח שיש לקבוצה והשאיר הרבה כישרון על הספסל. בעיקר צעירים. אבל בתוך המשחק הבנתי שיש משמעות לשחק עם מי שעבר את התהליך איתו וגם שיש משמעות להסביר לשחקנים הצעירים בהם מושאלים מסיטי ומצ׳לסי שלידס מועדון גדול ושהם יצטרכו לעבוד קשה בשביל להישתלב.

הוא כן הכניס את לואיס בייקר של צ׳לסי ואת ג׳ק הריסון של הסיטי לדקות האחרונות וזה עוד מסר. גם שהמושאלים יידעו שלא מחברים אותם לספסל בדבק היפוקסי וגם בשביל שהשחקנים של לידס יידעו שיש עוד שחקנים. בכדורגל כזה אינטנסיבי בליגה שמשחקים בה כל שעות היום והלילה כל השנה המון שחקנים יצטרכו להיות אפקטיביים.

חוזה חדש
מסקנות מנסיעה מערבה (חלק א')

34 Comments

דורפן 5 באוגוסט 2018

לא יכול לחשוב על שידוך יותר אידיאלי עבורו לנסיון אנגלי. מועדון שמצד אחד חי לאור איזה חזון גדול ומצד שני מוכן לניסוי הרפתקני שרק הייאוש המוחלט יכול להפיק. אפילו ניוקאסל, ווסט-האם או אברטון כבר יותר מדי ממוסדות בשביל זה.

vered s 5 באוגוסט 2018

נכון. בינתיים כל מה שאומרים שהוא עושה גם מתאים למצב של יאוש מוחלט. הוא מכניס את השחקנים לקטע הזה. עובדים כמו מטורפים. מצב חירום. שלידס לא בפרמייר ליג.

אריק 6 באוגוסט 2018

לאט לאט בשנים האחרונות אני באופן אישי רואה לא פחות צמפיונשיפ מפרמיירשיפ.
זאת רמה פחות גבוהה, (אם כי וולבס ופולהאם שנה שעברה למשל שיחקו יותר יפה מחצי מקבוצות הפרמייר ליג) אבל זאת ליגה כמו שליגה צריכה להיות. תחרותית.

7even 6 באוגוסט 2018

מסכים לגמרי.
הצ'פיונשים תמיד היה הכדורגל האנגלי האמיתי.
פחות מרהיב, אבל עם יותר חיבור לאוהדים, למסורת, ולמגרשים הצפופים עם הקהל בתוך המגרש.

סימנטוב 8 באוגוסט 2018

לגמרי!

ארם אבירם 5 באוגוסט 2018

נהדר. עשית. לי חשק לצפות. בהם. חוץ מזה, הפרמייר ליג צריכה את לידס חזרה.

vered s 5 באוגוסט 2018

תודה. זה מהמם שככה הם ניראו כבר במשחק הראשון.

כספרי 5 באוגוסט 2018

וואו…שאוהד יוניטד יכתוב דברים טובים על לידס…כנראה שיהיה שווה לחכות להם בפרמייר. אגב היוניטד שלי (שפילד) פתחה את העונה כמו שהיא יודעת…בהפסד בית

7even 6 באוגוסט 2018

למי בעצם יש יותר אוהדים?
ליונייטד או לוונסדיי ?

כספרי 5 באוגוסט 2018

ואני יצאתי קצת טמבל. חשבתי שדורפן כתב את זה

דורפן 5 באוגוסט 2018

טוב- כתבתי תגובה חיובית – אז לא היית צריך לחשוף…

ניצן 5 באוגוסט 2018

אוהב גם את החיבור ביילסה- שפירא, מבטיח נצורות ❤️

משה אהרון 5 באוגוסט 2018

היה משחק מדהים! אבל לאור פתיחת העונה של שנה שעברה אני לא ממהר לבנות שום ציפיות. יתרה מכך, אני תוהה איך זה שבשבועיים האחרונים נגד יורק, פורסט גרין ושאר מיני ירקות הם לא הראו אפילו מהלך אחד שהזכיר את המשחק מהערב.
מסע הרכש והשחרורים בשבועות האחרונים שם סימן שאלה גדול אם אורטה או ביילסה שולטים בהרכב השחקנים. נראה שיש חלוקה כזו שרכש ושחרורים/מכירות זה אורטה והשאלות זה ביילסה. וזה לא מצב טוב, כי אם כבר הולכים על ניסוי בדמות של המאמן האגדי הזה, היה צריך לגבות את זה עם מתן מושכות בניית הקבוצה באופן בלעדי.

vered s 5 באוגוסט 2018

עונה שעברה היה מימד של שכנוע עצמי. ואני מודה שגם לי זה קרה. הגיעו שחקני רכש עם פוטנציאל כזה או אחר ומאמן מתוחכם בתחילת דרכו יומרני ושחצן. איך אתה משווה ? המאמן הזה הוא מאסטר. אתה ראית את הקבוצה היום? תיתרגל. כי ככה זה יהיה מעכשיו ויותר טוב. ראית איך הוא ירד מהמיגרש? מכניס למועדון אינטנסיביות ותשוקה ואיכות כדורגל.

משה אהרון 6 באוגוסט 2018

יש מה להשוות כי חוץ מהמאמן, לא הרבה השתנה מבחינת בניית הקבוצה.לכן, בעיני הדבר הכי מדהים היום היה שאותו הרכב פלוס מינוס משנה שעברה שלא הפסיקו להביך אותנו, שיחק כדורגל פי מאה יותר מחויב. מבחינתי, אני מסתפק בהצגה כל משחק ובמחיובות גבוהה לאורך כל 90 הדקות שבוע אחר שבוע. כל השאר זה בונוס, כי אני לא משוכנע שיש לנו את די הכישרון כדי לעלות ומתישהו להיעדר הכישרון יהיה משקל גבוה יותר

דורון יצחקי 6 באוגוסט 2018

מצטרף לחשש לאור התגובות למשחק, תקווה היא האויב הכי גדול של אוהדי לידס…….
כמעט אותו הרכב כמו בשנה שעברה נותן תצוגה שלא קשורה למשחקי ההכנה אבל גם שנה שעברה ההתחלה היתה מבטיחה, עדיין חושב שצריך שוער מנוסה בשער, בלם וחלוץ ……
מבחן נוסף כבר מעבר לפינה, משחק חוץ קשה בדרבי.
אם תהיה המשכיות נתחיל להאמין (-:

vered s 6 באוגוסט 2018

הישתנה הכל. הדרישות מהשחקנים מטורפות. באימונים ועל המגרש. המאמן משוגע וגם ממציא שיטות משחק בכדורגל. אם הם ירוצו ככה על המגרש כל משחק. אם הם יסתכנו ככה בהתקפה ויהמרו ויפציצו וינסו כל תרגיל זה יותר ממספיק. גם ביום חלש גם מול קבוצה טובה. מי שלא יעשה את זה יירד לספסל. זה הרבה יותר גדול מאיזה חלוץ צ׳מפיונשיפ מוכח או קבלן עליות לפרמייר ליג. הפכנו לקבוצה מהירה שלא מפסיקה לרוץ. הגיעו מושאלים ועלו מהאקדמיה כאלו מוכשרים. זה דיפרנט בול גיימ.

דנידין 6 באוגוסט 2018

שהדברים עובדים אצל ביילסה הם פשוט אדירים… הקבוצות שלו הן מהמהנות לצפייה…ניואלס, צ׳ילה, לייל רק שימשיך.

דנידין 6 באוגוסט 2018

מרסי כמובן

רועי 6 באוגוסט 2018

נפלא, מי את ורד?.

Zivush 6 באוגוסט 2018

אחלה פוסט ולידס זה סבבה – יש במקרה פוסט פתיחת עונה על חיפה בקנה?

בליקי 6 באוגוסט 2018

זו בערך הליגה הכי לא צפויה בעולם, ואחת הקשות שבהן. לעתים נדירות יש עונות שבהן קבוצה מצליחה למצוא נוסחת קסם שדורסת את הליגה הזו. אני לא מצפה ליותר מעונה מאוד ארוכה ומלאת ירידות ועליות עבור אוהדי לידס. מקווה שאני טועה כי זו קבוצה שאשמח לקבל חזרה בפרמיירליג. באחת העבודות הקודמות שלי ישבתי שנתיים ליד בחור מלידס שהיה אוהד ספורט מושבע, הוא אומנם התעניין יותר בריינוס מהרוגבי ליג, כי קבוצת הכדורגל דשדשה, אבל הוא היה כל כך 100% בזה שנשארה לי פינה חמה אליו ולקבוצות שלו.

7even 6 באוגוסט 2018

אחת הליגות הקשות בעולם ללא ספק.
גם קבוצה ששנה אחת בצמרת, אחרי שעברה את כל העונה המתישה, לא בטוח בכלל שמהקום שלה מובטח בליגה בשנה שלאחר מכן.
אין טאבו בליגה הזו.

אריק 6 באוגוסט 2018

שיחקו נהדר.
הולכת להיות ליגה קשה מאוד כרגיל. וילה, בורו, סטוק, דרבי של לאמפרד וברנטפורד של דין סמית' ועוד.
אבל לידס נראית במקום טוב.

שלי 6 באוגוסט 2018

תודה ורד, עכשיו בימי שישי בלילה אני יודע במה אצפה

D! פה ועכשיו 6 באוגוסט 2018

מצטרף

vered s 6 באוגוסט 2018

גיל לוח המשחקים של ליגה שניה אנגלית זה משהו שתצטרך את ניסיונך בעבודה בשביל להבין.

אמיתי 6 באוגוסט 2018

משתמשים שם במטוטלת?..(;

איציק מהקיבוץ 6 באוגוסט 2018

וואוו,
אני בחופשה והפוסט פתח לי את הבוקר בצורה מעולה. כייף לקרוא.

משה 6 באוגוסט 2018

יש לי חיבה מאוד גדולה ללידס שגרתי בעיר תקופה.
החשש שלי עם ביילסה שאצלו גם ההתרסקות מגיעה בגדול, אני מאוד מקווה להתבדות.

אבטרןס 6 באוגוסט 2018

יופי של טור. כיף לקרוא על הקבוצה האהובה שלי בעברית :)
תודה

vered s 6 באוגוסט 2018

כיף שאוהדי לידס מגיעים ל-כאן.

נלסון מנסה 7 באוגוסט 2018

לידס שיחקו כדורגל מדהים, חוששני שלא יעמדו בעומס של הליגה הזאת לאורך זמן.

השידוך בין ביילסה ללידס עם האוהדים הנפלאים חייב להצליח לשם הרומנטיקה שעוד נותרה בכדורגל

יאיר אלון 7 באוגוסט 2018

זמנים קשים בהם שניים מהמאמנים האהובים עליי (ביילסה וקלופ) מאמנים את שני המועדונים השנואים עליי. מזל שלגווארדיולה אין לי איזו חיבה מיוחדת.

Comments closed