לידס ומרסלו – Bring The Action

לידס בארץ הפלאות

יותר טוב. זה מה שאפשר להגיד על משחק החוץ נגד דרבי קאונטי.  4-1

בעיקרון אתה שם תקציר בשביל שאנשים ייהנו מהגולים ומרגעים של שיא במשחק. פה אם היה אפשר היה צריך לשים את כל המשחק.  לידס משחקת כמו מועדון ענק. וכמו שום דבר. מרסלו צרב את הקבוצה והפך אותה לשלו.

 

עכשיו כשמדברים על זה אז אתה יכול להגיד שחקנים רצים תשעים דקות ברצף. מפעילים לחץ כשמאבדים את הכדור – כל המשחק כן? מתקלים חזק מאד כשהקבוצה השניה יוצאת עליך. הנה נתון : ללידס היו 19 עבירות ושני כרטיסים צהובים. דרבי קאונטי עשו פחות עבירות והיו להם ארבעה כרטיסים צהובים.

ועוד דבר כשלידס מאבדת כדור בהתקפה 4-6 שחקנים נשארים באיזור של הרחבה של הקבוצה השניה גם אם הכדור עובר אותם. זה מסר שנשלח פעם אחרי פעם לקבוצה השניה. השחקנים של לידס נישארים ליד הרחבה שלכם. אם שני הוויטיז באמצע יצליחו לפרק את הנסיון שלכם להתקיף הגנה מדוללת – אם תעשו טעות הכי קטנה – חצי לידס ליד הרחבה שלכם. אם לא אז אנחנו מוכנים לספוג גול. זה הימור מסוכן אבל זה גם משהו שמאד מלחיץ את הקבוצה שאתה משחק נגדה.

פרנאק למפארד אמר אחרי המשחק שזה דבר אחד לדעת מה לידס יונייטד הולכים לעשות לך וזה דבר אחר לגמרי לנסות לעצור את זה.

משחק אחד אחורה מול סטוק מרסלו אמר ש-שחקנים לא שיחקו מספיק על הדשא.  בצד הבהיר של זה ראינו הרבה יותר מסירות אמן בצפיפות של הרחבה נגד דרבי. בצד האפל של זה יכולת לראות איך שחקנים של לידס בעמדת הגבהה בנאלית – משנים תודעה.

אני די בטוחה שזה הכדורגל הכי יפה שאפשר עכשיו לראות באי הבריטי.

אחרי דרבי קאונטי מרסלו אמר שהיו רגעים של חוסר יציבות במחצית הראשונה. למה הוא מיתכוון? ואז גם אמר חד וחלק שעשרים שחקנים יכולים לשחק חמישים מישחקים בשמונה חודשים. שהוא לא רואה את הבעיה.זאת היתה תגובה לזה שעיתונאים שאלו אותו כמה זמן קבוצה תוכל לשחק באינטנסיביות כזאת.  אולי באמת היה חסר אולד סקול שיעביר מסר לפוגבה שבעולם. לא בעיה. לעייפות אין השפעה על שחקנים. אבל לעובדה שאתה שותף למשחק יצירתי כן יש השפעה על האפקטיביות והביטחון של שחקן. משהו כזה הוא גם אמר.

כששאלו אותו למה לא הכניס שחקן רכש איכותי שהוא אולי שחקן יותר טוב מזה ששיחק. הוא הסביר על המאכניזם של הקולקטיב. ״השחקן על הדשא עבד איתנו ארבעים ימים. החדש עוד לא עבר את התהליך איתנו. יש לנו מאכניזם של קולקטיב. נכון שמה שחשוב זה הופעה אישית או יכולת של שחקן אבל יש אינטראקציה בין קולקטיב לשחקן. האיכות של הקולקטיב משפיעה על השחקן וזה הדדי. אני רואה איך כל שחקן מיתפתח גם מבחינה אישית וגם בתור חלק מהקולקטיב״. קאט.

אה. והפולני שם עוד גול.

הופעות סיום בברלין
יאללה רוקנרול

11 Comments

7even 12 באוגוסט 2018

מדהים איך שלידס משחקים. מי האמין שדווקא תחת ביילסה…

מי המועמדות השנה לעלייה?

vered s 12 באוגוסט 2018

או אבל היו כמה שהאמינו. ידעו. ראו את זה בא. אני קיבלתי התראה אדומה בנושא מחבר מגניב ביותר וגאון ביותר. אמר לי : מ-מציאי הכדורגל המודרני. כדורגל התקפי. דינמי. פסיכי. קיבלנו.

משה אהרון 12 באוגוסט 2018

אני לא בטוח שהאמינו, יותר מאשר שהבינו שיש כאן הימור שיכול להיות מדהים. כרגע נראה משתלם ביותר.
מבחינתי, "מי היה מאמין" מופנה בעיקר כלפי הסגל. אבל המשוגע הזה הצליח איתם, לך תבין

דורון יצחקי 12 באוגוסט 2018

עדייו חושש, לא לשכוח שגם שנה שעברה עד המשחק במילוול היתה לנו פתיחה מטורפת. היכולת של בארי דגלאס מצד אחד ולוק איילינג מצד שני מאפשרת משחק שוטף ומאוזן, צרייך לציין גם את בררדי שנראה הרבה יותר מרוסן. הדרך ארוכה ותענוג לראות את המשחקים MOT

דיןד בר 12 באוגוסט 2018

מגיע לקבוצה ולאוהדיה לחזור לפסגה של הפרמיאר ולכבוש את אירופה מחדש…קדימה לידס..יש רק יונייטד אחד:לידס יונייטד!!
M.O.T

משה אהרון 12 באוגוסט 2018

היה כיף לראות את בחדווה של ג'נסן, שלמרות שלא שיחק משחק שני ברצף, נראה כמו אחרון האוהדים ואף בסיום המשחק חג'ג' איתם בסגנון האופייני לו כמו בכל סוף משחק.
אני מקווה לראות ניסויי כלים בגביע הליגה כדי להכניס שחקנים נוספים לכושר משחק. כרגע נראה שביילסה בגישת if it ain't broken, don't fix it, אבל לאורך זמן שאר השחקנים צריכים לדעת להשתלב בהרמוניית המשחק גם אם הם נכנסים באמצע. הכניסה של במפורד בסוף הראתה שזה לא פשוט. ואם כבר מדברים על החלוץ המרכזי שהקנה לא מזמן, 7 שערים ואף אחד מהם אינו של חלוץ מרכזי. אלו החדשות המשמעותיות ביותר משני המשחקים האחרונים בעיני.

vered s 12 באוגוסט 2018

אמר שישחקו ביום שלישי הרבה שחקנים שלא שיחקו עד עכשיו. וממש קצת שכבר שיחקו. לא יכול להיות יותר מובן מזה. יהיה מענין לראות איך השיטה עובדת עם שחקנים שעברו פחות תהליך.

גור אילני 12 באוגוסט 2018

יפה מאד, חבל שהרסו ללמפארד את הפתיחה, אבל סה"כ בניגוד לביילסה אני לא מצפה ממנו לגדולות כמנג'ר.

vered s 12 באוגוסט 2018

גור? תסביר מיד. למה לא? זה דור שחקנים מאד מוערך.

סימנטוב 12 באוגוסט 2018

לא משנה על איזו במה אתם משחקים כרגע, אין חוויה גדולה ממה שאתה חווים עכשיו.
seize the moment!

הנץ ממלטה 5 בספטמבר 2018

Saiz the moment
MOT

Comments closed