פנטזי אפל

כי הפרמייר ליג הופכת לפילמ נואר. וזה כבר לא בטוח אם זה חשוב מי תיקח את הליגה. בטח קבוצה שתישאר לעמוד אחרונה מדממת ועם המון סימני שאלה.

העונה פנטזי היפסטרים חותכת לכיוון הפילמ נואר.  וזה רק התחלה.

שוער –  קאפא. ספרדי. צעיר. אפל. משדר בתדר מנוכר. לא קוראים לו דה חאה.  והוא השוער של צ׳לסי. הוא משחק במיסדרונות חשוכים. צ׳לסי קבוצה אפלה העונה. כמו ספינה של עשירים שעומדת להיתנגש בקרחון וכל מי שנשאר על הסיפון יודע את זה. ככה הם משחקים. וככה הם יקחו את האליפות.  טונות של קלאס. חרדה. מאמן שמחזיר את המועדון ללוזריות של פעם. ליסודות. זה אפל. אמרנו.  מתוך שמונה מישחקים יש לו ארבעה קלינ שיטס.   36 נקודות. 

לוקאש פאביאנסקי זה השוער שלפעמים פותח בפנטזי. עדיין השוער הפולני הכי טוב. שוב בקבוצה לוזרית. והפעם  ווסטהאם.  וממשיך לתת איכות.   31 נקודות.

הגנה 

אלונסו. זה הזמן. וזה המגן של הזמן. וורלד קלאס.  צ׳לסי משחקת הגנה קילרית. המטרה : להכניס יותר ממה שסופגים.  ואלונסו לא מפסיק להתקיף לתת אסיסטים ולהבקיע. מאז פתיחת העונה אלונסו  – ארבעה קלינ שיטס. 5 אסיסטים וגול.   60 נקודות. אלונסו מדורג שני מכל השחקנים בפרמייר ליג. שזה אומר יותר גבוה מ-רוב הפליימייקרים. 

אנדרו רוברטסון – סקוטי. בפנטזי היפסטרים מאז ששיחק ב-נמרים של האל סיטי. ליברפול של העונה  זה קבוצה  שמשחקת עם העיניים על מד כוח. ליברפול של העונה חוזרת להיות תאגיד אירופאי בינלאומי. זה הופך את השחקנים שלה ל-מה? פחות חבורה עליזה והרבה יותר חלקים ממכונה. וזה משפיע בינתיים בעיקר על ההתקפה שלה.   חמישה קלינ שיטס.  שני אסיסטים 49 נקודות. שזה המון בשביל שחקן הגנה.

ואן דייק. כי הולנדי. כי בלם מסעיר. כי יש לו בלנדס ופלייברס וברנד משלו. מזמן לא ראיתי אחד כזה. וורלד קלאס. למה אפל? כי להיות אחראי על ההגנה של ליברפול זה חתיכת דבר דכאוני.  והעונה מגיעה עם זה גם אחריות תאגידית. אני לא חושבת שואן דייק טיפוס דיכאוני אבל הוא לגמרי לקח על עצמו להיות מבוגר אחראי וזה אומר שמתחילת העונה הבן אדם לא נגח אפילו אחד פנימה.  ואן דייק הוא וורלד קלאס. אבל  זה שליברפול הופכת למכונה  פוגע בו. כי הוא שחקן אווירה. איך זה יפגע בו אנחנו לא יודעים. או שיניף גביע אירופה לאלופות – ייקח אליפות בליגה או שפשוט יתחיל לעשות דברים מוזרים.  32 נקודות. ממוצע של שחקן  בקבוצת טופ. 

אמריק לפורטא. אחד של מנצ׳סטר סיטי. ומכל ההגנה שם הכי חידתי. בהתחלת העונה זה ניראה שסיטי זה קבוצה שתספוג העונה עוד ועוד גולים. למה? ככה. טיקי טאקה בליגה אנגלית. ב-ארבעה משחקי פתיחה  סיטי השיגה  גיליון נקי אחד. ארבעה משחקים אחרי זה עוד ארבעה גיליונות. זה אומר שסיטי  חוזרת להיות מכונה שמרסקת את כל מה שנעמד מולה.  לפורטא הכניס גול אחד משלו בתקופה החלשה של סיטי  שזה סוג של פאסיב אגרסיב. בטח יכניס עוד כמה.  האיש נולד על נדנדה. 42 נקודות. 

מאט דוהרטי – כן. ההברקה המטורפת הזאת של וולבס. מגן וגולר. הכניס גול ונתן שני אסיסטים. וההגנה של וולבס חזקה. והוא לוקח הרבה בונוסים מימשחקים קשים נגד קבוצות גדולות. אחד להיסתכל עליו. 49 נקודות. מדורג שני בין שחקני ההגנה של הפרמייר ליג. כל הפרמייר ליג. 

קישור 

אריקסן. לא פתח את העונה. פעם  טוטנהאם  היתה קבוצה נחמדה שיש לה גולר. כריסטיאן אריקסן הביא למישחק שלה את הברק של קומיקס. העונה טוטנהאם במינימום רכש עשתה שינוי ממש גדול והיא מיסתמכת על טופ פלייר חדש ו-על ההבשלה של כמה שחקנים שהיו מעט לא יציבים בעבר. ובכלל משנה את האיזונים בקבוצה. זה חייב להיות קשור לזה שאריקסן מיצה את עצמו במועדון.  למה לא פתח את העונה ? לא יודעים. במחשבה שניה זה בטח קשור לזה שהוא כניראה דיבר על לעזוב. רצה לעזוב. היתכוון לעזוב.  אולי לדבר ספרדית.  שני אסיסטים בשישה משחקים ששיחק זה כלום בשבילו. אריקסן תמיד בפנטזי והוא עכשיו בתקופה מאד אפילה. מיצה את עצמו בטוטנהאם. היה צריך לברוח כי הוא אחד שבורח.  ועכשיו יקבל עונה שבה הוא יצטרך להילחם על עמדה שבעונה שעברה היתה שלו. על מי שהוא כבר היה. הימור שלי? לא יילחם. ייתן כמה מישחקים טובים מאד ויעבור למועדון חדש. 19 נקודות. זה בדיחה.  

פליפה. אנדרסון. – הקשר של לאציו. כל כך טוב. שחקן מטורף.  לא מתאים בשיט לכדורגל של ווסטהאם אם יש לווסטהאם כדורגל. נפל לקבוצה חסרת זהות. הייתי רוצה לראות אותו בלידס של מרסלו ביילסה. שם זה היה קורה. פליפה. אנדרסון. מבריק וכל הג׳אז הזה.  כשיימאס לו לשחק בארגז חול הוא ייזכר בהכל וייתן מלא דברים. בינתיים. כלום. אסיסט אחד בהפסד לארסנל. אה ו-גולסו בניצחון על מאנ יונייטד. ווסטהאם הפסידה את ארבעת מישחקי הפתיחה שלה. בארבעה שבאו אחר כך  השיגה שני ניצחונות ותיקו. זה קשור לאחד אוקראיני אנדריי ירולמנקו שניכנס פתאום להרכב והוא מכונת שערים. מוכחת. עכשיו שיתפוצץ כבר השחקן המדהים הזה.  26 נקודות. 

מסוט אוזיל. אם כבר פנטזי פילמ נואר. 

שני גולים בשני מישחקים.  במילים פשוטות מסוט אוזיל הגיע לשני משחקים. מתוך שמונה.  29 נקודות. אה. והוא גם נהפך ל-טקסט פוליטי. יא. 

חלוצים 

רוברטו. פירמינו. בליברפול החדשה עוד בורג במכונה. זה לא טוב. פירימינו גדול כשהוא משחק על אדי הדלק האחרונים שלו. ועוד פעם. ואז עוד קצת. פירמינו ניראה עייף זה מנטרה של אוהדי ליברפול. אז לא. הוא לא עייף. וגם מרסלוביילסה  אמר שעייפות היא לא מיכשול. וש-מה שמשפיע על שחקנים זה כשהם משחקים בקבוצה יצירתית ושהם חלק מזה. להיות שותפים לרגעים קסומים.    אז זה מה שהיה בשביל פירימינו בעונה שעברה. העונה פירימינו בתור עוד שחקן שעומד לרשותו של המאמן  עם ניאון כזה של אביילבול בכניסה יתפרק למצב צבירה של לוזר. יש בפירימינו אלמנטים של לוזר. אם קלופ חכם הוא ימצא דרך לשכנע אותו שהכל עליו. אם יוריד ממנו ישמע את הרעש של שחקן מיתפרק. שני אסיסטים  ושני גולים זה  לא תפוקה של שחקן עילאי.     34 נקודות.

את האמת שפירמינו  בחוץ.  מאז המשחק האחרון. 

צ׳רלי אוסטין – הכי גולר. הכי גולר בכדורגל האנגלי. יכול להיות שזה נגמר בשבילו. יותר מדי דברים מחורבנים קרו. חוץ מבעונת ירידה אחת עם קווינס פארק ריינג׳רס שבה הכניס אחד למשחק בערך לא היה בטופ אקט שלו בשום עונת פרמייר ליג. מי שאוהב אותו מבין עד כמה הבן אדם גולר. בקלות. מכל כיוון. בכל משחק. אבל מישהוא גם צריך להאמין בו בשביל שזה יקרה. קבוצה צריכה לרצות לשחק בשבילו. באיזשהוא מקום הוא מסמל את אובדנו של הכדורגל האנגלי בפרמייר ליג. פאק. 6 נקודות.  

ג׳ושוע קינג – נורבגי. אחד השחקנים הכי מוכשרים ואפקטיביים בפרמייר ליג. יכול לעשות מ-כמעט כלום משהו. בועט חזק ומדוייק. דריבל. מסירה. חכם. אפקטיבי.  ואת כל זה הוא עושה כשהוא משייט בין כוונות טלסקופיות. בקבוצה שמו עליו זין עונה שעברה.  הביאו רכש שיחקו על מי ש-קנו. ניראה שהעונה ייתנו לו קצת יותר. מהחומר הזה. בינתיים ארבעה גולים. שניים במשחק האחרון. 42 נקודות 

אנדרה גריי.  ווטפורד. המחליף של פירימינו בפנטזי . גולר מצויין שסובל ממאמן רוטציה כרונית. הביא גול במשחק הראשון שפתח. ביחד הביא שלושה גולים. אם נותנים לו קביעות בהרכב זה שחקן של גול לשני מישחקים.  שניים במשחק. רצפים. אחד החלוצים הכי מובהקים  ולטעמי יכל להיות ה-ואן פרסי החדש של מאנ יונייטד.  הנה אמרתי את זה. 

וחוץ מזה  משהו מיתפרק בפרמייר ליג בזמן שאתם ישנים.

מכביבול 143: גיל, עודד ויובל מסכמים ניצחון וצמד של אצילי.
נו האדל - בלאגן מאורגן (סיכום מחזור חמישי של פוטבול)

35 Comments

אסף the kop 8 באוקטובר 2018

לא הבנתי כלום.
כמה שאני זקן.

אופיר 8 באוקטובר 2018

גם אני. אני מעדיף שאומרים את מה שרוצים להגיד בפשטות ובבהירות.

vered s 8 באוקטובר 2018

אסף. הבנת. ליברפול שלכם הופכת למכונה. יש שחקנים שזה פחות נכון להם. פירימינו יותר מבריק ואקסקיוטר כשזה הכל עליו וכשהוא נופל מעייפות. דווקא אז השחקן הזה הכי טוב שלו. זה קשור לדברים שמרסלו ביילסה שלנו בלידס הסביר כששאלו אותו על עייפות שחקנים כשמשחקים לחץ מטורף בשיטה שלו : מרסלו אמר שעשרים שחקנים יכולים לשחק חמישים מישחקים בשמונה חודשים. ושעייפות היא לא מיכשול. ולא דבר ששמשפיע על שחקן. אמר שיצירתיות משפיעה על שחקן. שאם הקבוצה יצירתית ושהוא שותף לזה וחווה רגעים של קסם זה משפיע עליו. לדעתי זה מגדיר את מה שהיה עם פירמינו בעונה שעברה.

vered s 9 באוקטובר 2018

אסף. בוא תגיד איך אתה רואה את ליברפול העונה.

אסף the kop 9 באוקטובר 2018

בצ'רלטון (-:

זה משנה 8 באוקטובר 2018

אנדרו רוברטסון. לא אריק.

vered s 8 באוקטובר 2018

כן. נכון. שיניתי. תודה. אנדרו.

ניצן חורש 8 באוקטובר 2018

ורד. הייתי אומר שהטור הזה הוא שירה. אבל אין לי כבוד גדול או אהבה יתרה לשירה. את? וואו.

תבורי 9 באוקטובר 2018

חנפן מקסים

משה 8 באוקטובר 2018

לצפות מאוזיל שיביא מספרים בפנטזי זה לא פילם נואר, זה מדע בדיוני. אני לא זוכר שאריקסן ניסה לעבור לספרד.

vered s 8 באוקטובר 2018

משה lol . הם תמיד רוצים לעבור לספרד. היו דיבורים על זה שאריקסן אולי יעבור לפה או לשם. קצה של קרחון.

צור שפי 9 באוקטובר 2018

היה דיבור על בארסה. כמו שאומר השלט ביציע הקמפ נואו
Catalonia is not Spain

אייב 8 באוקטובר 2018

איזה כיף לקרוא.
כל מילה על אנדרסון, שלפני שנתיים כיכב במנג'ר ובצהובונים עם קישורים לכל קבוצה גדולה בעולם, ואיכשהו מצא את עצמו בווסטהאם.

vered s 8 באוקטובר 2018

אייב. תודה. ובקשר לפליפה. אנדרסון. זה מראה את האטרקטיביות של הפרמייר ליג. וכמובן הכסף הגדול שיש לכל הקבוצות שמשחקות בפרמייר ליג. באמת מענין מה גרם לו לעבור לווסטהאם. מה היה השיקול האסטרטגי או שזה פשוט שכר גבוה.

פיש אנד צ'יפס 9 באוקטובר 2018

כשמדברים על פנטזי,אז בדרך כלל יש את התגלית שהשווי שלה נמוך אך היא נותנת תוצרת.
אני מאוד התרשמתי מברוקס של בורנמות.
בכלל בורנמות זה קבוצה שכיף לאהוד,מאמן ושחקנים ברובם מקומיים,משחקים פתוח והתקפי,והתוצאות סוג של מאניה דפרסיה.

vered s 9 באוקטובר 2018

נכון. קבוצה שווה. ומהנה.

אייב 9 באוקטובר 2018

ראינו את זה גם בעונה שעברה כשראנטו סאנצ'ז הושאל מבאיירן מינכן ל,סליחה על הצרפתית, פאקינג סוונזי. המקרה של פליפה מעט יותר תמוה כי מדובר ברכישה של שחקן די מוכח בליגה סבירה ולא בהשאלת פרוספקט מליגה קקמייקה. מצד שני, גם ווסטהאם הרבה יותר אטרקטיבית מסוונזי ולו בזכות הגיאוגרפיה.
לדעתי אנדרסון בחר ללכת בדרכו של יוסי בניון. יתחיל בווסטהאם ומשם לאחת הגדולות, אחרי שצבר נסיון קריטי בליגה.

אייב 9 באוקטובר 2018

מכוון לתגובה שמעל. המערכת לא משהו במובייל..

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2018

אמויפי של דה-באזר ונביאה (רק שישאלו את אוהדי יונייטד…). מעניינת המחשבה הזאתי ואפילו אם נלך לכיוון של ראס-אל-גול ואמנות אפלה, נראה שצירוף של כל הכסף והמאמנים הכי טובים וצירוף כוכבים מוביל לשימוש באמנויות אפלות בשביל להשיג יתרון. השלב הבא – הדרקון הנכנס פוגש בלש בפאב אפלולי כלשהו ולאפחד לא ממש אכפת למרות שנמסרות שם אינפורמציות על אש ורגישיות של חדרי חדרים.

Manuel, Fawlty Towers 9 באוקטובר 2018

¿Qué?

tmak 9 באוקטובר 2018

יופי של טור. פרייר בקישור ומיטרוביץ בהתקפה לא מתאימים לרוח הקבוצה שלך?

tmak 9 באוקטובר 2018

Fraser הכוונה

vered s 9 באוקטובר 2018

אלכסנדר מיטרוביץ׳. בטח. היה עוד בפנטזי היפסטרימ כששיחק בניוקאסל לפני שירדו.

אסף כלשהו 9 באוקטובר 2018

מעולה!
תובנה מעניינת בקשר לליברפול, יש בזה משהו אבל השאלה היא האם יש דרך אחרת לקחת אליפות. נראה לי שקלופ הגיע למסקנה שלא. עונת 13/14 שבה היינו הכי לא מכונה שיש אולי מראה שהצדק איתו (על אף ואולי מכיוון שהוכרעה על השפיץ של הסטופקס של סטיבי).

בקשר לצ'לסי- זו כנראה הקבוצה הכי מאנית-דפרסיבית בעולם היום וההרגשה היא שהשנה זה תור המאניה. מרקוס אלונסו זה בדיוק השחקן הזה שנראה כאילו הוא מצ'לסי של פעם (יעני נחמד אבל לא בטופ) ופעם אחר פעם עושה פעולות של זהב מעמדת המגן השמאלי. הוא אקס-פקטור רציני. גם קפה מעורר תחושות של קרלו קודיצ'יני כזה אבל כשיש לך בלוק כזה במרכז המגרש ואת פאקינג אדן פאקינג פאקינג הזאר בכושר של החיים שלו זה יכול להספיק פלוס פלוס.

חוצמזה מסכים מאוד לגבי אנדרסון ואריקסן ותודה על הזרקור על דוהרטי. נהניתי לקרוא!

D! פה ועכשיו 9 באוקטובר 2018

מסכים

יואב 9 באוקטובר 2018

ורד, זה כתוב מבריק. תודה.

vered s 9 באוקטובר 2018

יואב. מימך? משמח

Fluttershy 9 באוקטובר 2018

אני מצטרף לאסף, לא הבנתי הרבה מהטור הזה. גדול עלי.

שוער – קאפא. ספרדי. צעיר. אפל. הא?
משדר בתדר מנוכר. הא?
הוא משחק במיסדרונות חשוכים. הא?
צ׳לסי קבוצה אפלה העונה. כמו ספינה של עשירים שעומדת להיתנגש בקרחון וכל מי שנשאר על הסיפון יודע את זה. הא?
ככה הם משחקים. וככה הם יקחו את האליפות. איך?
טונות של קלאס. הא?
חרדה. הא?
מאמן שמחזיר את המועדון ללוזריות של פעם. הא? אם יקחו אליפות אז למה לוזרים?

וזה רק השוער, יש עוד 10 שחקני שדה.

בוגי 9 באוקטובר 2018

לא הבנת. קורה. לא צריך להיות דוש

Fluttershy 9 באוקטובר 2018

לא יודע, כדורגל זה 22 ערסים שרצים אחרי כדור, לא רואה שום דבר "אפל" בזה.

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2018

הם מעשנים סיגריות כשמחשיך.

ארם אבירם 9 באוקטובר 2018

מצוין!

ברק 9 באוקטובר 2018

מבריק

ג'וש 10 באוקטובר 2018

תתפטר.

יעקב נקש 13 באוקטובר 2018

משהו מוזר עובר על האתר במובייל, כל התגובות מופיעות אחת אחרי השניה בלי יכולת להבדיל מה זה תגובה לתגובה… מאוד הורס את חוויית המשתמש, עד רמה של לא להיכנס לאתר, בבקשה טפלו בזה…

Comments closed