עירפו את ראשו !

לידס בארץ ה-מראות.

אז אני פולניה ובדי. אנ. איי. שלי יש ימים קפואים וגשומים. גם שלג. וגם קרחונים. גם שמיים אפורים. וגם דיכאון קיומי משמעותי שהיה הדבר הראשון שניתקלתי בו בקראקוב.
עיר יפה קוסמפוליטית כמו אמסטרדאם בדיכאון קליני. טוב גם בלי הסובלנות והמיסחר של ההולנדים. אבל תחושת קיפוח תמידית. זה כן. ואינטיליגנציה וגם המחשבה הודאית שזה לא קשור לרגש. רק רגש קשור לרגש. ואותו צריכים לנתק. אבל כל זה אומר שיש לי בדי.אנ. איי גם חרדה. דאגה. הרבה מהחומר הזה.

פרשיית הריגול של מרסלו לא באה לי טוב. אהבתי מאד את זה שהבן אדם היתיישב מול התיקשורת ואמר יודעים מה אנשים של לידס צפו באימונים של כל הקבוצות לפני המשחקים שלנו איתם. איך זה? של כולם.  ויודעים מה עוד? ככה מכינים קבוצה למשחק כדורגל ודפק הרצאה עם מצגת והכל. אבל של גאון. כן? מה שהוא אמר זה  ניראה לכם ? שלידס משחקת כמו שהיא משחקת כי האנשים של לידס ראו את האימון  של איזו קבוצה? אחר כך הבן אדם קם ונתן שיעור כדורגל ומערכי כדורגל מהסרטים והסביר איך הוא מכין את הקבוצה שלו כמה הוא יודע על כל שחקן וכל שיטה של קבוצה בליגה. ועל עצמו. ועליכם. משהו כמו שכדורגל זה גם על להיתבונן.  מה יש לכם? מה יש לי? לשחק נגדה. אבל זה פחות מענין אותי. הוא גאון מוטרד. שהכדורגל שלו עילאי.

עכשיו מתחיל ויכוח.

זה מזכיר לי רגע לפני שאתה הולך לגור עם מישהוא. ונגיד שאתה בן אדם שסולד מאינטימיות. עוד יותר נכון איך לך מה לעשות עם אינטימיות. וזה דבר אני חושבת שקורה לכל אחד. בכל אופן רגע אחרי שאתה מחליט לגור עם מישהוא מתחיל ויכוח. עם עצמך. איתו. בלי מילים. מתוך מרחק משמעותי. שזה הזמן לקחת את האופנוע שלך ולהקיף בתים שאתה לא מכיר ושגרים בהם אנשים שאתה לא מכיר ולעשות רעש.

בכל אופן הויכוח הזה הוא בין האנגלים שמדברים על הגינות. להיות הוגן. לבין הלטינים שאומרים שמותר להציץ אחד לשני ולהיות קצת נוכלים וקצת מרגלים. כאילו ווט דה פאק. ויכוח מטורף. האנגלים אומרים שלהיסתכל על אימונים  של הקבוצה שמיתכוננת למשחק נגדך זה לא הוגן. זה הורס את המשחק. אתה יודע מה הקבוצה שמשחקת נגדך מכינה.  ומה פתאום. הלטינים אומרים שבספרד זה נהוג וגם בארגנטינה. אתה יודע גם שמיסתכלים עליך. היי. ואז יש את מרסלו. אל לוקו. מה עכשיו.

הנטייה שלי היא עם האנגלים מבחינת הפיקינג וכל זה.   אבל כשזה נוגע ללידס אני לוקחת את זה עם המועדון שלי. מרסלו גאון כדורגל והכדורגל שלו יפה כמו יצירת אמנות. פתאום הפחדנים האנגלים ניראים ממש מגוחכים. כי מה הם רוצים בעצם הם רוצים שיורידו ללידס נקודות שיורידו אותה מהמקום הראשון בליגה ואולי יחסלו את הסיכויים שלה לעלות לפרמייר ליג. אז איך אפשר לדבר בדיוק על משחק הוגן.

הרשת מלאה באבחנות שנונות קומיקס וכל הטוב הזה. מה שבטוח כולם צוחקים על מי שחושב שבגלל זה לידס משחקת טוב. מרסלו בנה קולקטיב שכשהוא מפרק אותך זה לא נעים. אבל זה מרהיב. אבל  גט ריל אנחנו לא דורסים את הליגה או משהו. לידס לפעמים ניתקעת. מפסידה. ועדיין הקולקטיב המשובח הזה שמרסלו בנה ולידס ביום טוב זה חתיכת דבר להיתעסק איתו. ויש גם מלא ילדים שמשחקים בלידס  ואפס רכישות של טופ פליירס. אז זה קצת מצחיק. ועדיין הבעלים של בריסטול רוצה שיורידו ללידס נקודות כי לידס הרסה את הדימוי של הכדורגל. בדיוק. ועל יד זה כתבה איך הקבוצות שצמודות אליה במאבק מחכות להיתפתחויות. זה מבחיל ולא קשור למשחק הגון ולדימוי נקי של כדורגל אלא לאופורטוניזם שתחרות ספורטיבית זרה לו.

 

 

 

פיטינו בת״א
הניצחון בארסנל

16 Comments

גור אילני 25 בינואר 2019

המצגת שלו היתה דבר די מדהים. כאב לאנשים שהוא ניצח את למפארד המדיה דארלינג.

vered s 26 בינואר 2019

ראיתי ביקורות בנושא הזה באמת שהתיקשורת מגינה על שחקני עבר שהם עדיין לא מאמנים טובים. זה בטח גם ניסיון לשמר זהות. ורצון לגדל מאמנים משמעותיים מהאי הבריטי. משהו שעוד מיתאפשר בצ׳מפיונשיפ שגם עליה רוצים לשמור כדורגל אנגלי ובצדק ואין ספק שמרסלו זה מאמן שכאילו גדול על הליגה הזאת. מה שכן הליגה הזאת כזאת אינטנסיבית שלידס נאבקת חזק על הטופ. להוריד נקודות זה יהיה מאד ברוטלי ולא ספורטיבי. מקווה שזה לא חוצה את הפריימ של החליפות שמחליטות על הצ׳מפיונשיפ.

רומן 26 בינואר 2019

אני מאוד אוהב את ביילסה. אבל צריך לנהוג בכבוד לפי חוקי המקום, ביילסה לא המאמן הלטיני הראשון באנגליה, אם האחרים לא עושים את זה אז כנראה שזה לא כזה ביג דיל.
בכל מקרה בהצלחה ללידס ולביילסה, מקווה לראות את הכדורגל היפה שלהם הפרמייר ליג שנה הבאה

vered s 26 בינואר 2019

תודה שאתה מקווה שנעלה. אתה לא יודע מה מאמנים אחרים עושים מה שבטוח זה שמרסלו ביילסה ניתפס. זה לא מאד מגניב לרגל באימוני הכנה אבל אם מדברים על חוקי המקום אז הכדורגל האנגלי מוכר את עצמו לדעת לסיגנונות שונים ולמאמנים טקטיים ובינתיים יש איזשהוא איזון בין זה לכדורגל האנגלי שהוא אינטנסיבי בעט ורוץ מחוייב פיסי. האיזון הזה כבר מופר לפעמים ולשחקן האנגלי ולכדורגל שהוא מביא איתו בקושי יש מקום. אם שופטים אנגלים יידרשו לשרוק יותר או אם יקלו עם לוח המשחקים הכדורגל האנגלי ייכנס לבעיית זהות עמוקה. וזה הרבה יותר חשוב. ההיתעקשות על מרסלו דווקא מראה שהרבה דברים כבר אבודים וזה מאבק הצהרתי יותר.

רומן 26 בינואר 2019

זה נכון מה שאת אומרת.
אבל אני דווקא מאוד אוהב את השילוב של המלא סגנונות באנגליה. אני לא רואה נסיון לכפות כדורגל אנגלי, ההיפך הפרמייר ליג היא ליגה גלובאלית, אבל המסורת האנגלית, המחויבות לכדורגל מהיר, שוטף, מהנה והכי חשוב בלי יותר מדי משקולות על הרגליים של השחקנים חייבת נשמרת, וחמאוד חשוב שהיא תשמר.
הקסם הגדול בעיניי בכדורגל האנגלי הוא שאתה רואה שאין את הכבדות הטקטית האירופית, אין את ההרגשה המעיקה שהנצחון הוא מעל הכל, האובר תחכום, האובר טקטיקה, הויכוחים, הדרמות,המלחמה, הרמאויות הקטנות והגדולות שמאפיינות את הכדורגל הספרדי לדוגמא לא קיימות באנגליה.
החבר'ה באים משוחררים , לשחק 90 דקות וליהנות, בהרגשה שתמיד יש את שבוע הבא.
וזה אדיר, ונותן השראה וגורם לך לרצות לשחק.
מהלכים כמו של ביילסה(שאותו אני מאוד מאוד אוהב) מערערים את הדבר הזה, שקשה לי להגדיר טוב.
אני מקווה שההתאחדות האנגלית תדע להבהיר לו ולכולם שזה לא מקובל, בלי להוריד נקודות.

דנידין 26 בינואר 2019

נכון מאוד מה שאתה אומר על הכדורגל האנגלי. זה נכון גם לגבי האוהדים שבאים להנות ממשחק, לשתות כמה בירות ולהיות עם החברה ולכן, ביילסה מכעיס אותם כי הוא לכאורה לוקח את המשחק לקיצוניות בשבילם זו רמאות בדיוק כמו התחזויות על המגרש. בלי קשר הייתי במשחק בשבוע שעבר בפריימירשיפ, חוויה אדירה אבל מאוד מאכזב מבחינת רמת כדורגל…לא מספיק טוב. וכן, בתור צ׳יליאני הלוואי וביילסה יחזור לקדמת הבמה…אליל.

אחד העם 26 בינואר 2019

התנשאות אנגלית טיפוסית
עם ארגנטינה וארגנטינים יש להם דם רע עוד מ 66, כשסיר אלף ראמזי המעודן, קרא להם "חיות" אחרי המפגש ביניהם.
ויש את מלחמת המאלווינס (להלן "פוקלנד") – חלק בלתי נפרד מהאי הבריטי, כמובן. אוהדי כל הקבוצות עשו את המוות לויז'ה וארדילס בכל משחק. הבריחו את ויז'ה וסרסו את ארדילס. אחר כך דייגו, ועשור לאחר מכן ההתחזות של צ'ולו (סימאונה), שגררה את ההרחקה של בקהאם.
אצל האנגלים זה תמיד "אנחנו ואתם"
העיקר שלצוד שועל מסכן, עם עשרים סוסים, 30 רובים ו40 כלבי ציד זה ספורט.

מיכאל 26 בינואר 2019

הי טוב שחזרת!
לדעתי הממש לא אובייקטיבית, כל מה שיחזיר את ביילסה ואת לידס ביחד או בנפרד לקדמת בימת הכדורגל הוא כשר. למען לא יאריכו פה בדיונים לא רלוונטיים, אז לא הכל כשר אבל כן, ריגול מוצדק מקצועית ובכזה חן לגמרי תופס מבחינתי.

אמנון 26 בינואר 2019

אני מאחל לכם בכל לב שתעלו לליגה הבכירה באנגליה. זה מגיע לקבוצה בעלת היסטוריה וקהל מפוארים כמו לידס.
לגבי ביילסה, באמת שהוא אישיות יוצאת דופן ותרומתו לכדורגל המודרני היא חשובה ביותר. הוא העמיד דור שלם של מאמנים ארגנטינאים מצליחים כגון מרטינו, פוצ'טינו, סמפאולי. אבל, הוא עצמו לא זכה בהצלחות רבות בקבוצות אירופאיות אותן הוא אימן. גם כאשר הוא אימן את נבחרת ארגנטינה במונדיאל בשנת 2002 היא הודחה כבר בשלב הבתים המוקדם.
דרך אגב, עוזרו של סמפאולי ששמו סבסטיאן בקהקאסה מאמן כעת בהצלחה רבה את קבוצת דפנסה אי חוסטיסיה בארגנטינה. לפני כמה ימים הם ניצחו את ריבר פלייט במונומנטל.

ולסיום, קישור לפודקאסט בין אורן יוספוביץ לדור הופמן על ביילסה שבו נזכרת הפרשה האמורה. אורכו מעל שעה והוא אמור להיות מעניין מאד. השיחה על ביילסה החל מדקה 13:30.
https://soundcloud.com/thepodiumil/241a

Srtest - ארטסט 26 בינואר 2019

משעשע איך הפוסט הקודם שלך בסוף הוא אפ יו :-)))

אכן כך – מקהלה של צדקנות כי הוא ניצח את הנסיך. מישהו שעם כל מה שעשה בתור שחקן יש לו עוד כברת דרך לעבור כדי להיות ביילסה. האם היה לו רקורד בתור מאמן שהצדיק את המשרה? כי לביילסה יש כזה. הכדורגל בפרט והספורט המקצועי בכלל אינם מופת של הגינות והוגנות. נתחיל מאיך שהכסף באנגליה מפר את הספורטיביות ויכריע בסופו של דבר. אז הגיע איזה ביילסה להוכיח את עצמו והציץ ללמפארד לאימון. שלמפארד ישקיע באבטחה וידאג לסגור את האימון.

holden 26 בינואר 2019

זהו ורד התייאשת ממכבי? הרמת ידיים או מה בדיוק?
עם כל הכבוד ויש המון כבוד לאדון ביאלסה אם מכבי ינצחו מחר אנו מקום שני ומכובד,
אף אחד לא זוכר את הסגן של בר כוכבא, אבל אם מכבי יסיימו שניים בטבלה וואלה אנצור את העונה הזו בתור נקודת המפנה,
ומה דעתך על הפנטזיה החדשה בעיר שגרנט כבר פועל מאחורי הקלעים והרכש שיתבצע בקרוב הוא בידיעתו ובהמלצתו כולל הגעתו של עוזר המאמן?

לדידי גרנט כבר לא בשל לכהן כאיש מקצוע מחוייב, כדורגל הוא אולי יודע אבל איבד את החשק והרצון ואת הרעב,
גם בימים הכי גדולים שלו תמיד זקפתי את הצלחתו למישהו אחר בכלל,
עמנואל אופיר זכרונו לברכה שהיה מוח כדורגל אחד הגדולים שאני הכרתי,

שחר חוזר לבייס של המאה הקודמת?
גרנט- בלבול – מחר אולי יחזיר את צ'יזיק,
שחר ואסף בן דוב על תקן דאג וטוני ממנהרת הזמן

יואב 27 בינואר 2019

איך הכרת את עמנואל אופיר? איך אתה יודע מה הוא חשב? ואיך הגעת למסקנה שאליה הגעת?

holden 27 בינואר 2019

יואב ידידי, עד כמה שאני זוכר אתה אוהד מכבי תל אביב נכון?
תשאל על המנוח במועדון ועל אברם, תשאל אנשים בפתח תקווה מי טיפח וגידל את אברמיקו,
להכיר היכרות אישית את עמנואל לא הכרתי מלבד לראות ולשמוע אותו מקרוב במגרשים בספסל,
גרנט היה הפרונט מן של הצמד חמד, לעמנואל היתה העורמה וקריאת המפה הנכונה,
קטונתי מלזלזל בגרנט, פשוט אני מכיר את החיה שנקראת בן אדם באשר הוא ,
אברם איבד את זה , איבד את הרעב והתשוקה ושום משכורת שתובטח לו פה לא יוכל להחזיר את הניצוץ שאבד לאברם במסעותיו בסרביה, בגאנה ובאפריקה,
בלי קשר גרנט מתאים למכבי בערך כמו שגוטמן התאים לבית"ר

יואב 27 בינואר 2019

כמו שאתה מתאר לעצמך, יש לי מאות שעות עמנואל אופיר ז"ל. אני לא צריך לשאול כי חוויתי אותו בזמן אמת ובכל מגרש בארץ. הוא היה בן אדם מיוחד אבל אם אתה נותן לו קרדיט, אז תן לו גם קרדיט על הביטחון שלו באברהם. אברהם של השנים הראשונות בפתח תקווה ומכבי היה אדיר. זה נכון שהרבה השתנה מאז. בכל מקרה, הם תפקדו נפלא כצוות והכימיה היתה מעולה.

holden 28 בינואר 2019

אכן יואב, היו צמד חמד, כמו סוס ועגלה מהשיר של פרנק סינטרה קשישא,
מי לא זוכר את ההתפרצות של אברם בגביע נגדנו,
עמנואל היה סוג של פסיכולוג מול השחקנים ומין אבא, בקיצור לעמנואל היה הרבה מהתכססנות של מוני המנוח,
עדיין אני לא רואה איך גרנט יכול לחזור פה לשלולית בחיפה ולהזרים את להט הנעורים שאבד לו , את עמנואל אני אישית זוכר לטובה כדמות אגדית,
הלוואי ויחזרו הימים שחיפה ותל אביב ייאבקו על אמת בליגה במאני טיים,
חסר לי היריבות הזו,
בכדי לשנוא מישהו או מישהי צריך קצת לאהוב ולהעריך ויש בי את הקורטוב הזה למועדון הצהוב

יואב 28 בינואר 2019

הולדן,
להרגשתי, שתי המכביות הגדולות יאבקו על ההגמוניה בשנים הקרובות.

Comments closed