חדר עם נוף. מכבי חיפה. מועדון.

מכבי חיפה חוזרת. אירופה זה כן רכבת הרים. הכרטיס לאירופה כן שווה את הכל.

מכבי חיפה בונה קבוצה אטרקטיבית. עוד פעם. זה מה שהיא יודעת לעשות. זה לא אומר שהיא תיקח את האליפות ממכבי תל – אביב בעונה הבאה. זה כן אומר שהכדורגל שלה יהיה יותר מגניב. הרבה יותר מגניב.

למכבי תל-אביב שעוצבה בדמותו של ג׳ורדי קרוייף הפשרן (נאלץ לאלתר ב-ליגה עם מיכסת זרים) יש פיקים עם מאמנים זרים איכותיים ובטח כשיש לה שחקנים איכותיים או מערכים מדוגמים. אבל היא אף פעם לא מצליחה להיות קבוצה סוחפת. מלהיבה. מרתקת. היו לה קבוצות ווינריות. עוצמתיות. מכוונות. מדוייקות. אף פעם לא קבוצות מסעירות.

מכבי חיפה לא בטוח תיפגע במכבי תל-אביב בקטע של האליפות. לא בטוח שיש שם מספיק חיבורים. לא בטוח שיש שם בגרות ובשלות מהסוג שמביאה מועדון לאליפות מדודה שצולחת את כל המיכשולים של עונה ארוכה. אבל אם מכבי חיפה תיקח אליפות זה יהיה רק בגלל שהיא מפוצצת בכישרון ורק כי היא נותנת למלא ילדים לשחק וילדים מביאים איתם את מה שילדים מביאים. סוג של מודל אייקאס אמסטרדאם.

מכבי חיפה יכולה להתקיל את מכבי תל-אביב עם הכרטיס שלה לאירופה. להביא משהו שבמכבי תל-אביב לא יודעים איך הוא ניראה בכלל. סוכריות מיתפוצצות. רכבת הרים. לונה פארק. כי זה גם ילדים שרצים כמו מנועי סילון עם טונות של מוטיבציה ושחצנות נעורים וגם להטוטנים זרים שיכולים ביום טוב לתת גולים לכל קבוצה בלי קשר לפערי האיכות.

מכבי חיפה אמורה להצליח באירופה בלי קשר לפערי איכות. מכבי תל-אביב ניבנתה עם קשר מדוייק ולוגי לאותם פערי איכות. והצליחה להראות שזה מספיק  בשביל לקבל יציבות בליגה האירופאית. לא כמו פעם כשקבוצות ישראליות הצליחו אבל זאת היתה רכבת הרים ועונה אחר כך כל הכישרונות היו נוסעים לאירופה. מכבי תל-אביב הלכה על מודל באזל וניתקעה. אין פה מספיק כסף אין פה מספיק תחרותיות ואיכות בליגה ויש פה מיכסת זרים. בליגת האלופות הקבוצה ההגיונית שג׳ורדי קרוייף בנה לא הספיקה לכלום. אם מכבי תל-אביב היתה מביאה כמה זרים שהיא רוצה הסיכוי שלה לפתח את מודל באזל היה טוב. אין דבר כזה לא קולע ב-זרים כשאתה יכול לבנות קבוצה בינלאומית כמו שעושים בליגה האנגלית הספרדית וברוב הליגות באירופה.

והנה זה בא. אתה לא יודע את מי הם ישאירו בשביל לבנות הגנה וזה ניראה כמו ניסוי אחד גדול. לעופרי ארד יש מבט של בלם. אטיין ריינן הוא כוס התה שלי. עעיד חבשי הוכיח משהו. רז מאיר הוא שחקן של כל מועדון שמשחק התקפה. סאן מנחם ומאבוקה יודעים משהו על קוים. שלושה קשרים זרים זאת הדרך היחידה לעשות משהו באירופה. שלושתם ממש טובים. אחד להטוטן. מקסים פלושצ׳נקו הוא השחקן הכי משובח בעיר. אה. ההחזרה של אבו פאני  שולחת מסר. שחקני ההתקפה של מכבי חיפה הם כאילו פונקציונלים. כמו בקבוצה שבנויה נכון. הם רק שחקנים שאמורים לשים גולים והם מציגים יכולות שונות ומשונות. זה אמור להספיק בשביל לחזור.

 

וואנליינר
בשם ההגנה

57 Comments

אלון3131 19 בפברואר 2019

אמן.

ובעיקר שיגמר עידן הפייק כוכבים ישראלים. מעטר ושכטר עד בוזגלו ואלברמן. לא צריך.

תנו לי את נטע לביא(מספר 1 החודש) עוואד ארד ושאר הצעירים עם חיזוק נכון של זרים איכותיים.

מקווה שהמגמה תמשיך לעונה שעברה, אליפות כנראה לא תיהיה אבל נסתפק ברלוונטיות גם בחודש ינואר.

משה 20 בפברואר 2019

וואלה לא ממש הבנתי למה בדיוק חיפה חוזרים
בגלל שהם סכוריות קופצות? רכבת הרים?
אגב מה זה חוזרים אם אתה לא יודע אם יאבקו על האליפות? אז לאן חוזרים בדיוק, לעוד עונה של כלום?
מצטער בשבילכם אבל עד שלא תוכיחו לי שאתם על אמת כשיש כסף על השולחן (וכרטיס לאירופה לא נחשב!!) אני לא אתרגש מכם.
תאמין לי שהיו עונות על גבי עונות שמכבי היו מתפרקים בהתחלה ואז כשאין באמת על מה לשחק היה נדמה שהנה מתחברים ושנה הבאה יהיה טוב

vered s 20 בפברואר 2019

כרטיס לאירופה הוא בהחלט חזות הכל. אם מכבי חיפה מעיפה את התיקרה במישחקים באירופה היא דוחפת הצידה גישה כמו שלך לדברים. מי שרק כסף על השולחן מרגש אותו ימצא את עצמו עם קבוצה אנלית שלא יודעת להראות כלום באירופה. ולניראות הזאת יש אפקט מיצטבר. זה פחות נחמד להיות הבריון של של השכונה. ועוד פחות נחמד להיות החליפה שמיצטלמת ליד הגרפיטי. לא מגניב. סוכריות קופצות זה לזרוק למגרש ילדים ולא לחכות שיבשילו . להישתמש בהם כשהם עוד שמחים ובטוחים בעצמם. להצליח להביא שחקן רכש זר מאד מאד טכני ולשחק עם קישור זר. אלו דברים שאותי משמחים. ובדרך כלל גם את אוהדי הכדורגל. מסכימה איתך שבצד השני של הסקאלה יש כדורגל שכונתי שמסרב להיתפתח. הדרך של מכבי חיפה לחזור להיות אחת משתי קבוצות מובילות בליגה הישראלית עוברת באירופה.

yaron 21 בפברואר 2019

ורד, קבוצה שיכולה לעלות לבתים באירופאית זו קבוצה שיכולה להתמודד על אליפות.

vered s 24 בפברואר 2019

ירון. בליגה אירופאית זה מישחקי נוקאאוט. יש קבוצות שבנויות לזה ופחות מוצלחות בענין של יציבות. דבר שני בליגה אירופאית אתה משחק מול קבוצות חזקות מימך ובליגה הישראלית קבוצה שרצה לאליפות צריכה לשחק מול קבוצות מיסתגרות. ומגינות. זה שני דברים שונים לגמרי.

פרפר נחמד 20 בפברואר 2019

אז וואלה?
לזרוק את אלאך זה הדבר הכי הרסני שמכבי חיפה יכולה לעשות?

באותו פוסט כתבתי שבכדורגל אין זמן לפתפותי ביצים. מבינים מהר או שיש לך את זה או שאין.
אין בעיה עם תהליכים אבל מה שאלאך עשה זאת התאבדות אחר התאבדות.
בא בלבול ומיידית ייצב את השורות, קלע בדיוק את היתרונות והחסרונות ועם האוכל הגיע התיאבון ושחר שחרר והביאו בדיוק את השחקנים שהיו צריכים גם על חשבון "הבאנקרים" כמו אזולאי שכבר לא בקבוצה, עוואד שצריך להוכיח את עצמו וגרשון שצריך כבר לפרוש וגם סתם שחקני ספסל שלא חיזקו את חדר ההלבשה כמו מזרחי וזנטי.

התפקיד של שחר זה לטעות- הוא צריך להחתים מאמן עד שהמאמן יוכיח את עצמו כמו שקרה במקרה של בלבול.
העיקר שחיפה זו קבוצה שחזר הכיף לראות, התארים יבואו בהמשך.

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

מעניין איך יוצא שכל מה שאמרת אפשר להגיד גם על האוהדים – מפטרים מפטרים מפטרים מפטרים מפטרים והופ… בסוף יוצא אחד.

שמוליק 20 בפברואר 2019

כייף לראות מועדון עם דור המשך. שאפו ענק לראש ולומדים בראש המועדון הגדול בארץ. (כן יותר מתל אביב). מסכים לכל מילה של הכותב המוכשר.

העכבר הצהוב 20 בפברואר 2019

חחחח מכבי חיפה, מועדון מביך , אוהדים מביכים.
לא הבנתי מה תוסס במכבי חיפה? כי נתנו 3 לחדרה החלשה?
לא חוכמה לשחק אטרקטיבי שאתה 20 הפרש ממקום ראשון ועפת מהגביע.

אורן השני 20 בפברואר 2019

מצחיק שמישהו כמוך מדבר על אוהדים מביכים, וזה מבלי להזכיר את כמויות הקהל של חיפה בכל כך הרבה עונות שחונות.
בקיצור עכבר תחזור למחילה (או לפוסטים על הקבוצה שלך).

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

שלא לדבר על חדרה החלשה שהוא משתמש בה כדי להשביח שחקנים ולהמנע מכל מיני דברים שעוברים על סגלים אחרים כמו בב"ש.

בלייק 21 בפברואר 2019

אוהד מכבי תל אביב כותב שחדרה חלשה, ומקבל תגובות עקיצה מאוהדי מכבי חיפה.
רגע, בפוסטים שמדברים על השיפור של מכבי חיפה – כבר לא אומרים שהליגה חלשה?
ואם חדרה,שכרגע במקום השישי אבל היא עוד נחלשה מפתיחת העונה בגלל העזיבות של פלומיין, טאפוקו ואבו פאני, לא חלשה, אז איך בפוסטים של מכבי תל אביב, כל הליגה חלשה?

אורן השני 22 בפברואר 2019

על מה אתה מדבר? אוהד שמגיב כאילו הוא באתר one שלא ידבר על אוהדים מביכים של קבוצה אחרת, שבמקרה גם באים בהמוניהם למשחקים כשהקבוצה שלהם נכשלת פעם אחר פעם.

Srtest - ארטסט 22 בפברואר 2019

הליגה לא חלשה. הליגה חלשה, נקודה (הנה תיקנתי ועזרתי לך). לא העונה הזו, לא הקודמת ולא הבאה. ההבדל בין העונה שאנחנו עוסקים בה (או שלא) לבין העונה שקדמה לה הוא שהעונה היא גם לא כל-כך תחרותית ואני לא מדבר בהכרח על הפער מהמקום הראשון.

שי 20 בפברואר 2019

זו פעם ראשונה אבר שאני מגיב באתר הנפלא הזה. כשזה מגיע לירוקה שלי קשה להתאפק.. כתבת אחלה מילים ורובן מדיוקות, אירופה אכן שווה הכל,בטח ובטח אחרי שנות ייאוש ש״קילפו״ מאיתנו את תאוות המשחק.. חייב להסכים בראש ובראשונה עם האבחנה על בלבול ובעיקר לאכול בביס אחד את הכובע בלי שאף אחד יראה..לא זכור לי כזה שינוי בקבוצת כדורגל בארץ,(היו קבוצות שנשארו בליגה כנגד כל הסיכויים-ע״ע הפרויקט היחידי שאוחנה יכול לסמן וי בקריירת האימון המביכה-הפועל כפ״ס בזמנו..),שינוי מהותי איכותי מפתיע,שינוי מקצה לקצה,בעיקר בכל מה שקשור להבנת חשיבות משחק ההגנה,של כל הנוגעים בדבר.. עופרי ארד הוא ״פאקינג באנקר״ בהרכב,לדידי-הבלם הישראלי הכי טוב שדרך בחיפה בעשור האחרון-תמוהה איך לא קיבל צ’אנס מההולנדים המעופפים(אלוהים יודע מה הם עשו פה),אטיין ריינן הוא בדיוק כוס התה גם שלי.. בלם איכותי,שקט,משחק ראש מעולה-אם היה מהיר יותר- לא היה מגיע לביצה הבינונית מינוס שלנו.נטע לביא חווה רנסאנס היסטרי בחודשיים האחרונים,קשר אחורי בכל רמח איבריו שסוף סוף דוחף את המשחק לעומק ולא לרוחב המייאש שאליו הורגלנו בכפייה בשנים האחרונות,וההחתמות החדשות אכן ניראות בינגו היסטרי,אבו פאני זה הדי אן איי הירוק!,פריי בתקווה שאכן יממש את מה שהצית בקצת שרץ על הדשא-כל אלו מרמזות על ״אביב ערבי״ חדש..-מהפכה.
ולך עכבר צהוב-מה שתוסס זה שסוף סוף יש פה קבוצה! מה שלא היה בשנים אחרונות! קבוצה! מה שלא היה אצלכם בשלוש האחרונות,ואני בטוח שאתה יכול לנסות להבין את ההמולה הספורטיבית הזו.. או שבעצם,למה לי לצפות, בכל זאת עכבר צהוב..

Ollie Williams 20 בפברואר 2019

תחליף את עפרי ארד בעיאד חבשי, את בלבול בבנאדו, את נטע לביא ומוחמד עוואד בג'אבר עטאא ושובל גוזלן, את פריי בסיידו יאיא/אידריסו/אוברניאק/ראיוס, את ירדן שועה בחן עזריאל, פלקושצ'נקו בחן עזרא….את הכל כבר אמרתם אינספור פעמים. מניה דיפרסיה במיטבה.
אולי הפעם זה זה. אולי לא. ההסטוריה הקרובה מלמדת שאופציה 2 סבירה יותר.
אולי ביום שתורידו קצת את האף יחזור לצמוח משהו אמיתי מתי שזה באמת משנה ולא כשהכל כבר גמור….

שי 20 בפברואר 2019

האמת לא יודע על איזה אף אתה מדבר. ועד כמה שידוע לי להיסטוריה יכולה מוכחת לשכתב עצמה,אז כל שנותר לה הוא לעשות backwards שמונה שנים אחורה(לא רחוב במונחי היסטוריה),ולהחזיר את המרחב הספורטיבי על קנו..
לא ברורה לי הבחירה להתנגח בתגובות חסרות התלהמות,ושופעות נחת רוח ספורטיבית-אחרי שנים שכאלו-מגיע לנו.
יא יא,אידריסו,ריןס,חן עזרא??? תעשה לי מנוחה-אין להם ולא היה מקום על המגרש(אולי לריוס,אולי)- כל אלו שמות שעיתונאים כאלו ואחרים בחרו להאדיר על לא עוול בכפם של הנאשמים..
Don’t waste a crisis אמר פעם איש חכם מאוד(צ’רצ’יל)- נראה שבלבול,גם אם לא עשה סטאז׳ על נפלאות מלחמת העולם השנייה,מקיים הלכה למעשה את האימרה הזו בצורה השלמה ביותר.הלוואי ובעונה הבאה ימשך המומנטום-עד אז,take it easy

vered s 20 בפברואר 2019

ויליאמס אז ככה. יש משמעות ל-מי השחקנים. כמה כישרון מיתפוצץ להם בפנים. ויש משמעות לכמה מיילים הם אספו בהשאלות וחלקם בפאזות דפוקות של מכבי חיפה. מבחינתי נקודת האל חזור היא מקסים פלושצ׳נקו. שחקן משובח. אני מיתאפקת פה. ויש גם ענין של מאסה קריטית. העובדה שעיעאד חבשי ועופרי ערד באותה הגנה של אותה קבוצה אומרת משהו. זה לא להיתנשא כמו שזה לשמוח שהמועדון מחזיק את העקרונות שלו. שנאבדו מזמן. הכעס שזה מעורר והעובדה שאוהדי מכבי תל-אביב מסרבים לראות את ההבדל בין מה שעכשיו למה שהיה רק מראה אחד שהם לא מרגישים את מכבי חיפה וזה טבעי ושתיים שכן יש פה משהו.

Ollie Williams 20 בפברואר 2019

שי – החלטת להגדיר את מכבי כ"לא קבוצה" אז רציתי לשים לך קצת מראה מול הפרצוף.

ורד – אני מכיר היטב את כ-ל הסיפורים והתירוצים "למה הפעם זה שונה".
אחרי העשור שעבר על מכבי ת"א עד לא מזמן, ואחרי 8 השנים שעברתם, זה פשוט מצחיק לראות את זה מהצד.

אתם פשוט לא לומדים.
שום דבר שקורה עכשיו לא מעיד על כלום.
נקודה.
את המשחק היחיד שבאמת היה לכם חשוב, בגביע נגד הקבוצה החלשה בליגה, הפסדתם. לפני שבועיים הייתם מוכנים להחליף את כל הצוות המקצועי כי בלבול לא מספיק רציני (בכל זאת הוציא שני תיקו) ועכשיו אחרי עוד נצחון אתם משתפכים על הקבוצה הנהדרת.
יהלומים ברמה של פלקושצ'נקו ושועה וזרים עם רזומה כמו של פריי כבר היו אצלכם לא פעם ולא פעמיים בשנים האחרונות ועדיין כשהעונה מתחילה והכסף על השולחן – קרסתם כל פעם מחדש.

והסיבה העיקרית היא שאני בשבוע האחרון בעבודה הנוכחית שלי אז אני צריך דברים למלא איתם את הזמן

Ollie Williams 20 בפברואר 2019

ואגב ורד, אני לא בטוח שהבעיה היא אוהדי מכבי שלא רואים מה שונה, אלא אוהדי חיפה שבטוחים שהכל שונה. צר לי אבל זה בעיקר מרגיש שיש לך קראש מטורף על פלקושצ'נקו ואת בונה הררים של תיאוריות סביב זה.

נכון שאליפות לא תיקחו וגביע בלבד (בלי עונת ליגה ראויה לצידו) זה פרס נחמד שלא מעיד הרבה המשחק מול סכנין זה בדיוק המבחן הלא-קשה-מדי שכשלון בו מעיד על השווי האמיתי של הקבוצה כשיש עוד על מה לשחק.

אנחנו כאוהדי מכבי ידענו לא מעט עונות כאלה וזה מה שמספרים לכם. חצי עונה של גארבג' ביכולת נהדרת והתרסקות בעונה העוקבת תוך חודשיים גג לא שווה הרבה וזה תסריט צפוי במיוחד כי אני באמת לא מבין איפה השינוי הגדול בסגל והגישה המקצועיים. גם ג'ורדי עבר ל 3 בלמים ויצא לחודש וחצי נהדרים (עם סיכוי אמיתי לאליפות) רק כדי להתרסק בסוף ברגע האמת.
את יודעת לאיזו עונה באנו בלי ציפיות, בלי להתרגש מהצעירים ומהרכש, ובלי לצאת בהצהרות שהפעם זה מרגיש אחרת? העונה הראשונה של ג'ורדי.

מוגש כחומר למחשבה.

יואב 20 בפברואר 2019

אולי,
ועוד משהו בקטנה- מכבי לא צריכה לקנות את פלושצ'נקו כאשר יש לה את אור דסה, אילאיל פרץ וקראצב בקנה. היא מייצרת סביב האיכות הזאת ויותר. זה גם עניין של עיתוי ומה גודל לך בערוגה. ולא מפסיק לגדול לשמחתנו. לא מפסיק ליפול מהעץ.

Ollie Williams 21 בפברואר 2019

תראה, היה שלב בשנה שעברה שקצת התבאסתי שהשמועות לא הבשילו לכדי מעבר.
כיום עם כמה שהוא פוטנציאל מבטיח אני ממש לא מצטער, לאור כמו שאמרת מה שגדל אצלנו.
למיטב ידיעתי (לא צפיתי בכל המשחקים) הוא לא היה עדיין פקטור משמעותי מדי ב"רנסנס" של חיפה ואני לא יודע לומר עד כמה גורלו יהיה שונה משל שחקנים מבטיחים ומוכשרים שהגיעו לחיפה בעבר כמו חן עזרא, דלה ימפולסקי, שלומי אזולאי וכד'.

אני באמת לא רואה עדיין שום דבר שונה מהותית ממה שעשו שם בשנים האחרונות. לדעתי יש לא מעט סימנים שמה שהיה הוא שיהיה. יכול להבין אופטימיות זהירה אבל מכאן ועד מניפסט ההשתפכות הזה יש מרחק. ומי כמונו כלמודי אכזבות יודע את זה.

יואב 21 בפברואר 2019

אולי,
זה אפילו לא משנה אם הוא קצת יותר טוב(לא בטוח בזה בכלל). זה לא שווה את ההשקעה. תקנה את מה שאין לך ומה שאתה צריך. לתת צאנס למה שאתה מייצר.

אבי 2 20 בפברואר 2019

"מכבי חיפה חוזרת"…"חבל שנתנו פור גדול מידי למכבי ת"א"…."שנה הבאה בטוח שניאבק על האליפות"..

ואני שואל את עצמי כל פעם, לא למדתם כלום? מה זו היהירות הזאת שעולה לכם ברגע שאתם מחברים כמה ניצחונות בגארבג' טיים?
אני כבר חש את האווירה לפני הדרבי, בקבוצות הוואטסאפ את הביטחון המופרז של כל חבריי הירוקים, ואין לי גם ספק שנשמע השבוע את הליצנים מרדיו חיפה מהמרים על ניצחון של מכבי בפור 3 כמו בדרבי הקודם.
אבל תמשיכו ככה, אנחנו אוהבים את זה, הניצחון הופך לכל כך מתוק ככה.
חייב גם להסכים איתך ברוב הדברים, בסופו של יום, הזרים המשדרגים, שהם ברמה אחת שתיים מעל הישראלים הם אלו שיביאו אתכם לחוף מבטחים.
מנדז'ק עם פציעה קשה בשריר החשק עדיף למכור. מאבוקה אחלה של מגן לליגה פה. והטורקי מרגיש שחקן שחקן, אם יגלה יציבות, שווה לשחר לפתוח את הכיס בשבילו, אאל"ט הבחור רק בן 25, יהיה אפשר גם למכור אותו ברווח.

יואב 20 בפברואר 2019

ורד,
מכבי בפור של 20 על חיפה עם הרכב של 6 שחקני בית, עוד 2 שהיו וחזרו ו3 זרים. בממוצע. זאת הקבוצה הכי הומ מייד שיש בליגה. על אמת, לא הבטחות. כך שבאספקט הזה של לתת לילדים לשחק- אתם שוב סקנד בסט.
בקשר לאירופה, המרחק עוד גדול- בניקוד, ברמה שלכם(אתם לא מספיק מתודים ולא מספיק מוכשרים),
הסגל שיהיה שם שנה הבאה, האם תזכו במקום שני או שלישי. יותר מידי שאלות יחסית לקבוצה שהפסידה לחלשה ביותר בליגה במשחק עם משמעות וכבר מסתנלת במשקפת לאופק. אותו אופק שנראה לך קודר, ממש עד לא מזמן, רק כי פיטרו אדם שהלך בדרך ההפוכה ממש מהדרך שאת מציירת עכשין.

vered s 20 בפברואר 2019

יואב מכבי חיפה הוכיחה שהיא קבוצה מאד לוקלית עם כל האינטריגות והתככים ושאנשים שם רוצים לשמור על מקום העבודה שלהם ומחנאות וחבירה לאנשי תיקשורת ספורט בשביל להוריד אנשי מקצוע. למעשה מכבי חיפה פלטה כל מאמן שהיה חזק מדי וכל מאמן זר. עובדה שניקו את הקבוצה מכל אנשי המקצוע ההולנדים כולל מאמן שוערים של נבחרת הולנד. מועדון לוקלי ללא ספק. בהתאמה למאמנים זרים לא נתנו במכבי חיפה לקנות ולמכור את כל מי שרצו זה גם מובן. ואין ספק בכלל שהיו במועדון שחקנים במצב צבירה של חוזים שנאכפו על צוות מקצועי זר. אחרי שזה נאמר יש דבר כזה רוח המועדון והצוות הנוכחי שייתכן שגם מעורב באינטריגות ומחנאות פועל בהתאם לרוח המועדון. זאת סיבה לאופטימיות. ויש עוד נקודה לזכותם וזה הסקאוט. גם בישראלים וגם בזרים. העובדה שלא הביאו עוד פייק טופ פליירס ושאף שחקן כרגע לא נחשב לשחקן הכי חשוב בקבוצה. כל הדברים האלו נעשו. ההפסד לקבוצה החלשה בגביע לא מענין אותי כמו שלא מענינים אותי יותר מדי הנצחונות. האליפות העונה של מכבי תל- אביב ואם מכבי חיפה תיקח את הכרטיס לאירופה זה נחשב להצלחה. במיוחד כי זה נותן משמעות לעונה הבאה אבל גם בשביל ביטחון שחקנים והבנה שיש כאן קבוצה ויצירת איזשהוא מיתאם בין הכישרון בקבוצה להישגת מטרות. סימני השאלה הם תמיד מה איכותו של הצוות המקצועי שמנהל את הקבוצה הבוגרת. ולטעמי תמיד יש צורך גם באנשי מקצוע אירופאיים. בוא ניראה. האופק לא יכול להיות קודר כשכל כל הרבה ילדים משחקים בשביל הקבוצה שלך. אני חושבת שזה נכון לכל מועדון כדורגל.

יואב 20 בפברואר 2019

ורד, יפת כתבת. אני הראשון שאדבר בשבחו של רוח מועדון ודנא(מהכיוון שלי). מאמין בזה מאד. ואולי את צודקת בקשר ללוקאליות החיפאית. מודה שפחות מבין בזה. היתה תקופה בחיי מכבי שלי שהרגשתי שהיא נחטפה על ידי הלוקאלים. לנו, זה לא עשה טוב. לכן אנשי מקצוע זרים מתאקלמים אצלנו מהר ורובם גם מצליחים.
בקשר לילדים שמשחקים בשבילך- אין כיף מזה. זה משהו שיורדי קצת פספס אבל למזלנו, הפירות ממשיכים ליפול מהעץ. וגם אצלכם.

yaron 21 בפברואר 2019

ורד, הכל טוב ויפה אבל אירופה יכולה גם להיות חרב פיפיות.
פגרה, מחנה אימונים ובניית סגל תחת לחץ, לוח משחקים צפוף מאוד בייחוד עם אתה מעפיל לבתים ואתה בקלות יכול למצא את עצמך בסחרור.
זוכרת את העונה השנייה של בנאדו?
זה התחיל ב"נילחמים על אירופה וכל התארים…"
אני מאמין שתזכו בכרטיס המיוחל אבל התלהבות יתר תזיק לכם יותר משתואיל.

vered s 24 בפברואר 2019

ירון פה בדיוק הויכוח שלי איתך. המטרה של מכבי חיפה לדעתי גם אם לא הוגדרה ככה היא לעשות עונה טובה באירופה. ויותר מזה עונה מגניבה בליגה האירופאית כמה שיותר גולים רגעים של כדורגל יפה. זה הקטע של הליגה האירופאית – להראות. שואו אוף של שחקנים של קבוצות. כדורגל יותר פתוח. מכבי חיפה יכולה להחזיר לעצמה דרך זה את האופי שלה ואת הסיגנון שלה. בהנחה שתיצטרך להיתגונן ולצאת להתקפות בודדות ושאם תעשה משהו שם זה יהיה בזכות כישרון. כמובן שצריך קישור זר חזק שמגבה ומחנך קשרים ישראלים צעירים בשביל להחזיק את האמצע. להצליח בליגה אירופאית ובטח להצליח להראות שם משהו זה לתת למכבי חיפה משהו שהיא צריכה מבחינת סיגנון כדורגל מבחינת אופי. להיתלהב להמר לצאת להרפתקאות. וכן זה הפוך ממכבי תל-אביב וזה גם בדיוק המקום שבו מכיב תל-אביב ניכשלת. למכבי תל-אביב קשה באירופה.

ג'נובי 20 בפברואר 2019

מבלי לזלזל, איזו תזה את מציעה פה בעצם?
לא לעבוד בצורה מתודית ולנסות לחבר קבוצה מתוך תפיסת עולם ספורטיבית כי זה יוצר קבוצה משעממת? הרי לקחת חבורה של שחקנים מלהיבים ולזרוק אותם לדשא זה קונספט שנכשל פעם אחר פעם בכל הצבעים.
שחקנים, מוכשרים ככל שיהיו, ובמיוחד שחקנים צעירים חייבים את הסביבה הנכונה כדי להצליח. שחקנים צעירים צריכים סביבה ואווירה שבה זה בסדר לטעות ולטעות שוב. עד שחיפה לא תצליח להרגיע את כל המערכת כל המגדל הזה יקרוס שוב בגלל הלחץ.
מכבי חיפה הוא מועדון שאני בהחלט מכבד. אבל כרגע הוא רחוק מאוד מלהיות מועדון בריא. חסרה שם מעטפת והיגיון פנימי. מאחל לכם קבוצה משעממת מדי פעם.

יואב 20 בפברואר 2019

ג'נובי,
אני דווקא מכבד את גישת- הזרוק את הכישרון למים, אבל ברצינות, אני לא מאתר כישרון יוצא דופן בחיפה. היא סבבה לגמרי, כן. והתייצבה, כן.
הפוסט הוא משאלת לב של ורד(שאני מאד מעריך) אבל מרגישה לי מוקדמת מאד. בטח לאור חוסר הידיעה לגביי הסגל בעונה הבאה. אני גם לא מאתר שום שכונתיות מרגשת באיך שבלבול משחק. זה מעולם לא היה הטיקט שלו. שלושה בלמים מול רוב קבוצות הליגה זאת אנאליות בסיסית של – לא לחטוף ולהישאר בחיים. אין לחיפה שחקני אגף כל כך מיוחדים ששווים עוד בלם בשבילם.

yaron 21 בפברואר 2019

אני חושב שגם ג'נובי מכבד אותה.
השאלה היא לאיזה מים זורקים אותם. רותחים, קפואים או נעימים :-)
אני מסכים איתו.
לקחת את החברה הצעירים בחיפה ולבקש מהם שלב בתים זה לזרוק אותם לרותחים ואחרי שייכשלו להעביר לקפואים.
גם הגישה של אירופה לפני הכל מסוכנת. איך תיקבע הרוטציה, עדיפות לאירופה? שניים שלושה הפסדים במחזורי הפתיחה ואתה חזרה בסקוור וואן.

אלעד 20 בפברואר 2019

"למכבי תל-אביב שעוצבה בדמותו…. אבל היא אף פעם לא מצליחה להיות קבוצה סוחפת. מלהיבה. מרתקת. היו לה קבוצות ווינריות. עוצמתיות. מכוונות. מדוייקות. אף פעם לא קבוצות מסעירות…. אם מכבי חיפה תיקח אליפות זה יהיה רק בגלל שהיא מפוצצת בכישרון ורק כי היא נותנת למלא ילדים לשחק וילדים מביאים איתם את מה שילדים מביאים. סוג של מודל אייקאס אמסטרדאם".

אתחיל מהאמירות על מכבי – שהיא אף פעם לא מצליחה להיות סוחפת, מלהיבה ומסעירה. אף פעם.
אביא כדוגמא את עונת 12-13 עם אוסקר, בה מכבי הציגה כדורגל משובח והתקפי, יש שקראו לו טיקי-טקה ישראלי. לדעתי זה היה הכדורגל הכי טוב ומלהיב לפחות בעשר השנים האחרונות.
גם העונה המצב דומה. אמנם לא טיקי-טקה אבל קבוצה לא פחות מלהיבה, התקפית ותוססת.
הבעיה היא שהנרטיב של "הליגה חלשה מאוד ולכן מכבי מצליחה" השתלט לצערי על כל דיון ענייני שמקיימים. הוא נקודת הפתיחה – ומשם מתחילים להסיק מסקנות ולבסס תאוריות.
אז הליגה העונה חלשה, כמו שהייתה חלשה בעונה שעברה (לטעמי בעונה שעברה היא הייתה יותר חלשה ולראיה – האלופה הכי רעה מאז שאני רואה כדורגל ישראלי; וזה כולל את ק"ש, מכבי של פאקו וחיפה של רוני לוי בעונה האחרונה).
מכבי הזאת משחקת עם מגנים תוקפים ברמה הגבוהה ביותר, עם קשר יצירתי מלהיב, עם קשרי אמצע שכובשים שערים ועם חלוצים – שכל מי מהם שמשחק – כובש, היא בהחלט קבוצה מלהיבה. אותי היא סוחפת, אותך אולי לא.

ועכשיו נעבור לחלק השני בציטוט "אם מכבי חיפה תיקח אליפות זה יהיה רק בגלל שהיא מפוצצת בכישרון ורק כי היא נותנת למלא ילדים לשחק וילדים מביאים איתם את מה שילדים מביאים. סוג של מודל אייקאס אמסטרדאם".

באחת העונות האחרונות של חיפה, לדעתי העונה של רוני לוי בה לקחתם גביע, הוא עלה לראיון באיזה תכנית רדיו, כמובן בשלב הגארבז' של העונה והתגאה בכך שאתם משלבים צעירים ובלה בלה בלה. שכח לציין מר לוי, כי הצעירים הללו החלו לשחק רק לאחר שהעונה כבר נגמרה מבחינת הליגה, כך שלא הייתה סיבה לא להמר ולנסות לשלב אותם. בעונה שלאחר הראיון – הם כבר לא שיחקו בחיפה.

וכך גם העונה; חיפה מיהרה להוציא תמונה תחת הכיתוב "home made" בה הופיעו סלליך, עוואד, רז מאיר, חבשי, ארד, נטע לביא, מנחם, שלומי אזולאי! ועוד.
ועכשיו, הגיע ההשוואה למודל של אייאקס – לא פחות ולא יותר. זאת, כאשר:
א. אותה קבוצת הום מייד תוססת הובילה את חיפה למרחק של 20! נקודות מהמקום הראשון עוד לפני תחילת שנת 2019;
ב. מאותה קבוצת הום מייד, כבר נפל אזולאי, נפל מנחם, רז מאיר לא יהיה שחקן הרכב (ספק אם סגל) בעונה הבאה – זאת אומרת, בקבוצה שרצה לאליפות, כנ"ל גם סלליך. כך שנותרנו עם שני בלמים, לביא ועווד. הם אייאקס החדשה. (בינתיים, מי שאחראי לתסיסה הזאת בחיפה הם יותר פריי, פלקוצ'נקו וההתלהבות מהגעת שועה – שלושה הום מייד, רק לא מייד ביי מכבי חיפה).
ויודע מה – לגיטימי לחשוב כך. אבל לא לגיטימי להגיד זאת ולהתעלם ממהום מייד שלוקח אליפות בהליכה – שרן, פיבן, פרץ, גלזר, ברסקי, מיכה, דסה, אצילי ויוני כהן. (אליהם תוסיף – אם תרצה – מושאלים נוספים שיהיו חלק מהקבוצה (אולי) בעונה הבאה). ותקבל קבוצה שמשחקת עם ילדים (חלקם), עם רוב שחקני בית, כולם משמעותיים שמביאים לה כנראה טרבל. אליהם הוסיפו זרים איכותיים, עטר ושכטר. ככה בונים קבוצה.
אז אם אייאקס – אז מכבי תל אביב.

vered s 20 בפברואר 2019

אלעד ברוב שנות השילטון הנוכחי של מכבי תל-אביב היא לא הציגה קבוצות עם כדורגל מאד מסעיר. צריך להסביר מה מסעיר בו. יש גם פער ניכר בין קבוצות של מאמן – אני רואה את זה בלידס העונה – שיש קולקטיב ודרך שבטוח גם מאפשרים לכישרון לעשות דברים יוצאי דופן ויפים לבין קבוצות שמציגות כמה להטוטנים וכדורגל שניראה יותר מבולגן. אישית אני מעדיפה את המבולגן אלא אם זה קבוצה של מרסלו. אבל קבוצות מכונה פחות מלהיבות אותי. מסכימה שזה ענין של טעם. מכבי תל-אביב בהגדרה היא מועדןן יותר מתודי ממכבי חיפה. אני לא מעמידה את זה לתחרות. אני כן חושבת שבאירופה מכבי חיפה מועמדת לתת הצגות יותר טובות. צריך כישרון בשביל להראות קסמים. וזה יכול לקרות כמעט ורק בקבוצות שרוטות. ולדעתי מכבי חיפה בכיוון של לחזור להומ בייס.

יואב 20 בפברואר 2019

ורד,
אין לי שום בעיה עם התאוריה שלך. אני רק לא רואה את להטוטני הכדורגל המדוברים והכישרון השכונתי הנוזל והמתפרץ.
קצת ההפך- אני רואה קבוצה שמאד מאד רוצה להיות מתודית ואולי היא אפילו בדרכה לשם. מוקדם לדעת אם זה אכן יבשיל לשם.

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

ורד אומרים על בארסה של פפ שהוא הפך אותה למכונה… או את סיטי הנוכחית… ופעם אחרונה שבדקתי אנשים אוהבים את מה שהם רואים.

אורי 21 בפברואר 2019

ההצגות היחידות שחיפה תיתן באירופה זה טרגדיות יווניות סטייל נומה נומה קליה

השמן 20 בפברואר 2019

קרוע קצת פה ורד. מאוד מעריך אותך, ובוודאי מבין את השמחה שלך על הרנסנס המסוים שאתם חווים. אבל נקודת המבחן היא לא עכשיו, אלא עם בוא המשבר הראשון. חמשת המשחקים האחרונים הם משהו כמו:
תיקו מול רעננה
הפסד לסכנין בגביע
ניצחון ביתי בשיניים על הפועל
תיקו מול בית"ר
ניצחון על חדרה.
לא בדיוק רצף מדהים. ברור לי שזה נראה לכם עדיין הרבה יותר טוב אבל בכל זאת…
לגבי אירופה. מקבל את הטענה שלך לגבי כישרון מתפרץ, והבלחות מדהימות. אבל את שוכחת שעברו כמה שנים והמרחק מאירופה רק גדל. את רואה אצלכם יעקובו? רוסו? פראליה? ז'וטא? אני אפילו לא רואה קייסי. עם כל הטעויות שהם עשו באירופה אוואט ודוידוביץ' לא רואים את חיימוב ממטר.
הצעדים הם נכונים, קבוצה צעירה, אחידה, לוחמת. הכול טוב. לדבר על אליפות שנה הבאה (והקולות מאוד ברורים) זה לכרות לעצמיכם את הקבר. בנאדו ניצח במחזור הראשון, עלה עם הרכב משני והפסיד לאשדוד במחזור השני, וגמר את העונה מול סוזה מחזור שלישי – הלחץ גמר אתכם.

השמן 20 בפברואר 2019

והכול גם כל כך מוקדם. זה שמאבוקה סוף סוף שרד משחק בתצורה של ארבעה בלמים בלי לשבור את קו הנבדל לא אומר שהוא זר משדרג, על שועה כבר מלחששים שהוא צריך לשלוט ברגשות שלו, חיימוב ספג בשבת עוד שער מביך, רוקאביצה עדיין חסר תועלת מול קבוצות מסתגרות, לאן אתם רצים?

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

הסיפור בחיפה הוא כבר הרבה מעבר לעניין מנטלי יחיד כמו לחץ. מקום שלא לומדים בו לא מטעויות שלהם ולא של אחרים.

Dr.van nostrand 20 בפברואר 2019

השמן,
הנה עלית על הבעיה ב ה הידיעה.
מחזור שלישי ומרגישים שהעונה נגמרה.
ואם לא שם, אז בעשירי.
מה הקטע לקיים ליגה כשאין לקבוצות סיכוי או תקווה ריאלית להתחרות?
ככה מצפים לקדם את הענף? לשפר את רמת הספורט? להביא קהל?
כך מייצרים רק שיעמום וריבים של גן ילדים.
ולראייה..

20.2

ארז 20 בפברואר 2019

אחי, שחרר כבר

Dr.van nostrand 24 בפברואר 2019

שחרר כבר זה כמו הגזים הבחור… : )

יש דברים שלא האדם בוחר אלא העניין בוחר אותו כי אין ברירה.
עד שלא אשמע דעה לגבי שינוי שיטת הליגה למתכונת הכרעה ישירה באמצעות פלייאוף כלשהו, איני יכול לשתוק.
כי כולם כואבים בעיות שונות בכדורגל, יודעים להסביר מה מעצבן ומכעיס אבל אף אחד לא אומר את מה שברור.
אז זה לא מותיר לי אפשרות אחרת לצערי.

כשיארגנו ספורט לשמו ובהגיון, תהיה בטוח שאהיה במגרשים יחד עם עוד עשרות אלפי משפחות, במקום תרבות הפראיירים שמתבכיינים או פשוט לא טורחים להתעניין כי המערכת עובדת בשביל ההימורים ולא בשביל האנשים.

23.2

dk 20 בפברואר 2019

בתור אוהד חיפה שהרגיש נבגד אחרי אלאך אני לא יודע איך לאכול את הקבוצה הזו. מה עוד שגם אם נגיע לאירופה זה לא מבטיח שנעבור סיבוב או שניים אפילו. עוד לא הוכחנו שאנחנו יודעים לשחק כשהכסף על השולחן לצערי :/

וההשוואה היחידה של מכבי לאייאקס היא בזה שהאוהדים של שתי הקבוצות הפכו קללה/הקנטה מצד היריבה לסממן זיהוי מובהק, פה זה מתחיל ופה זה נגמר (שוב, לצערי…)

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

אין היום במכבי חיפה שום דבר שהוא שונה מכל קבוצה אחרת בליגת-העל ואף בליגה השנייה. אין שם שום דבר מיוחד. מכיר עוד מישהו שלא הבין זאת והוא כבר לא מאמן והוא בונה על הישגי עבר כדי שיקחו אותו שוב פעם.

Dr.van nostrand 20 בפברואר 2019

לא ידעתי שמכבי חיפה בליגה העונה.
באמת לא שמתי לב.
מביך מבחינתי.

holden 20 בפברואר 2019

הלו ורד- איפה הלכת?
סוכריות קופצות שוקולדים, אגוזי מריר,
כולה כמה משחקים לא רעים שלנו,
אני אוהב את מכבי לא פחות ממך אם לא יותר,
אך תמהרי להתלהב מהקבוצה!

הסוכריות הקופצות שאני מכיר זה או אצל גילי בקיוסק בכיכר מאירהוף מול המגרש הישן בקרית-אליעזר ברחבה , או במכולת של יואב בנווה- יוסף.

בינתיים יש בהחלט שיפור מסויים,
עדיין מרקו מאמן שבלוני ומקובע שהולך על האובייס,

למה זה כזה משמעותי אם מכבי תשחק בקיץ מול זימברו קישיניב?
מה ככ נותן סיפוק לשחק במוקדמות של המפעל השני בחשיבותו באירופה?
למה לא ללכת על ה -דה בסט?
למה לא לשאוף להתברג בעתיד לליגת האלופות?

את מתלהבת מסוכריות ולהטוטנים בקבוצה ורק אני בתמימותי בכלל מתלהב מרז מאיר ומעופרי ארד שהם בדיוק ההיפך מסוכריות קופצות,
הם יותר נניח קרמבו עטוף בנייר כסף,

עדיין חסר פה קשר 10 קלאסי, חסר מגן שמאלי טבעי,
זה עדיין לא זה,
בדרבי יהיה מאבק קשה, הפועל יבוא להילחם על החיים שלהם,
אל לנו להגיע שאננים, המזל שהפועל יבואו לשחק בכדי לקחת נצחון,
את אומרת שכבר הגענו ליעד,
אני לעומתך טוען ומאמץ את הגרפיטי המפורסם שלפני כמה שנים עיטר כל קיר ועץ דולב בתל אביב :
"בקרוב נגיע רחוק"
המבחן יהיה רכישת זרים נכונים וסילוק כל הזרים שמשחקים כיום כולל מאבוקה,
את כולם לשלוח הביתה חוץ מריינן, כמובן אם שחר מוכן לשלם האופציה על השוויצרי סבבה שישלם, אחלה שחקן פעלתן הקארים פריי,
לא הכי אופטימי לקראת הדרבי,
מפחד מתמאש הרומני ומבן אז'ובל

Srtest - ארטסט 20 בפברואר 2019

אתה היית בין אלה שרצו לשלוח את ההולנדים הביתה ישניצל.

holden 20 בפברואר 2019

אני לא לחם לבן לחם שחור-אם אתה רומז שאני מתהפך או שיש לי מילה של "עמידר"
ברור שאני נגד ההולנדים,
רציתי את גוטמן, רציתי מאוד את איתי,
על בלבול לא חשבתי, וואלה יצא לטובה, אני סך הכל טוען שההתלהבות מוקדמת ואל לאוהדים להתלהב ולקפוץ מעל הפופיק,
ממרום גילי ראיתי הכל מהכל,
ההתלהבות מוגזמת ומוקדמת,

עוואד למשל אחלה חלוץ אבל משחק על עשר מטר מרובע, לא עוזר לא רודף אחרי המגן שלו,
יש עוד מלא מה לתקן ולשפר

אורי 21 בפברואר 2019

כמה חגיגות על נצחונות בגרבג' טיים על גרבג' קבוצות.
משחק אחד ויחיד היה לבלבול עם חשיבות אמיתית ונחשו מה – עף מהגביע מול פחנין
מחכה בכליון עיניים לראות מי יחליף אותו במחזור 8-9 של העונה הבאה. אולי ניר לוין?

Steve 21 בפברואר 2019

פאתטי לגמרי, אבל הכניס לי ענין לקראת הביקור בסמי בפלייאוף, זה רק עושה את הנצחונות מולכם יותר מענגים

רומן 21 בפברואר 2019

ואולי בלבול פשוט מאמן מעולה?
צריך להגיד את זה

עומר 21 בפברואר 2019

אתה חושב ככה רומן? מה ראית ממנו עד כה שגורם לך לחשוב כך?
שואל ברצינות

מי 21 בפברואר 2019

ורד, קצת מוקדם מדי.
יש בהחלט שיפור, אבל אנחנו רחוקים 3-4 שחקנים טובים מבכלל להתמודד על האליפות.
ומכבי תא הנוכחית מאומנת היטב ועובדת על המגרש, אבל ממש רחוקה מלהיות קבוצה גדולה.
מצד שני משמחת התגובה המהירה של אוהדי מכבי להשבית את השמחות הקטנות שלנו.
מעניין למה?
מצד שלישי יש לא מעט אמת בתגובות שלהם. הם היו במקום שלנו הרבה שנים.

Srtest - ארטסט 22 בפברואר 2019

מה כל השחקנים שעברו בקבוצה הזו ב-7 השנים האחרונות כולם היו עגלות? נניח שכטר ואלירן עטר הם לא בדיוק השחקנים שהיית מתאר ככאלה שאתה רוצה להחליף (ואכן תיארת והחלפת) ואם הם לא היו מגיעים הם היו אלה שחסרים כדי להתמודד? מי הם השחקנים הטובים האלה? מאיפה הגיעו אלה של מכבי ת"א? של ב"ש באליפויות?

49ers 1 במרץ 2019

בונה קבוצה אטרקטיבית… מפוצצת בכשרון.
אני לא יודע מי יותר הזוי, את או… (שכל אחד יבחר מה שמתאים לו).
כשמביטים על חומר השחקנים, על המועדון, המשחקים הנוכחיים – בא לבכות במקרה הטוב או להיות אדיש במקרה הרע.
אלמלא הקהל האדיר שלה והאצטדיון היפיהפיה, הקבוצה ההזאת מזמן היתה בתהומות הנשיה.
איזה טור מטורלל (ואת זה כותב בכאב אוהד ירוק מתוסכל).

Comments closed