Etiënne Reijnen

מי? אני? כן אתה !

מכבי חיפה זורקת את אטיין ריינן זה מכבי חיפה פגומה. מותר להמר שהבלם שיביאו במקומו לא יהיה יותר טוב. ריינן בלם עם יתרונות מוכחים כמו משחק גובה הבנת משחק השקעה מחוייבות. וחוץ מזה הוא אוהב את הקבוצה  האוהדים אוהבים אותו בחדר ההלבשה אוהבים אותו.

ואתם יודעים מה? זה לא שהאוהדים חושבים שריינן הוא הבלם הכי טוב ביקום. אנחנו לא מודאגים כל כך מזה שריינן לא יעמוד לרשותנו בעונה הבאה כמו שאנחנו מודאגים מעצם הרעיון של להחליף אותו.  עוד פעם רואים מכבי חיפה שלא מיתייחסת לעקרון הפשוט של אם זה לא מקולקל למה לתקן? זה בדיוק כמו שזרקו את גארי קאלגמכאר. זה מדיף ניחוח של אפטר שייב זול  של אגואים שהיתנפחו. של עסקנות. של הפקרות מקצועית. והכי גרוע של חוסר הבנה מינימלי באיך מגדלים אישיות של קבוצה. לאט. לאט.   משאירים את מי שאכפת לו ומספיק טוב. את זה שהוא קבוצתי ויילחם בשביל הקבוצה. את זה שיכול לחנך ולתרום לחדר הלבשה בריא.  אי אפשר להגזים כשמדברים על כמה מעט חשיבות מייחסים במכבי חיפה למושג שייכות.

במכבי תל אביב בחיים לא היו מוותרים על שחקנים כמו ריינן או גארי קאגלמאכר. גם לא בשביל להביא שחקן שעדיף עליהם במעט. רכש זר זה טריקי. בלם חדש זה סיפור חדש. לא תמיד מיתחבר לנרטיב של הקבוצה.  תסבירו  what the fuck

אתם תיבחרו בלם חדש בפינצטה. אנחנו יודעים.

גלורי גלורי טוטנהאם הוטספור (פודקאסט עם ארז טיקולסקר)
0-1 קנדה

30 Comments

משה 31 במאי 2019

הקהל של מכבי תל אביב כדורסל והשחקנים שלה אוהבים את דיאנדרה קיין. הוא השחקן הכי טיפש שדרך על הפרקט ביד אליהו (הכוונה לשם המקורי, כדי להדגיש שמדובר על חמישים שנה ולא על העשור האחרון בו שינו לו את השם). אם ישאירו אותו זה יהיה צעד הזוי.
אני לא אומר את זה על ריינן, אני אומר את זה כדי להבהיר שזה לא מדד.
ממה שראיתי את ריינן הוא בלם סביר פלוס וחיפה צריכה להשאיר אותו כי יש לה מספיק שחקנים פחות טובים שהיא צריכה להחליף וכניסה למהפכה נוספת תהיה טעות רצינית.

vered s 31 במאי 2019

משה החלק השני של התגובה שלך זה בדיוק הענין. וגם אם כבר מכבי חיפה ניכנסיית למהפכה אז שישאירו את מי שאפשר וריינן בהחלט נופל לקטגוריה הזאת. יותר מזה דווקא אז רצוי להשאיר דווקא שחקנים עם אופי טוב שיכולים לתת דוגמא לאיך צריך להיתנהג.

49ers 31 במאי 2019

מסכים איתך, המשכיות זה שם המשחק.
ממילא גם השנה יראו את האלופה במשקפת, כך שעדיף לבנות המשכיות.
לא מצליח להבין את ההצהרות של השחקנים, לפחות ממה שקראתי בתקשורת, עך כך שבשנה הבאה הם יתנו פייט במאבק על האליפות. כל כך תלוש מהמציאות.
ובקטנה ובשם העברית התקנית… קצת פחות "י" במילים שאינן מחייבות שימוש באות זאת (מיתייחסת, היתנפחו, תיבחרו.. וכדומה).

יואב 31 במאי 2019

ורד, איך מתרשמת מבלבול עד עכשיו ובכלל מהכיוון של חיפה?

Notorious NBA 31 במאי 2019

אני עוד זוכר את הראנט שלך על החלוץ האמיתי עזמי. ידעת שמאז שכתבת עליו הוא שם 2 גולים (בליגה השלישית בנורבגיה, ממנה ירד) ב3 וחצי שנים?
יש עוד דרישות לכדורגלנים בישראל מעבר לדרכון זר וכידוע לך, גם ריינן וגם קגלמאכר היו זמינים למכבי-לא-הייתה-משחררת-אותם-ת"א אבל איכשהו לא הגיעו לשם. מעניין למה…

vered s 1 ביוני 2019

אז התחקיר שלך מוכיח ש-מה? העובדה שאולי טעיתי בקשר לשחקן אחד לא רלבנטית. אנשי מקצוע טועים וימשיכו לטעות בקשר לשחקנים ישראלים וזרים כל הזמן . זה לא נימוק ולא טענה תקפה בדיון אודות למה זורקים את ריינן. במכבי חיפה יש נטייה לחסל את כל מה שעשו אנשי מקצוע שהיו במערכת ולפעמים זה ניראה שזה קורה רק בשביל לסמן טריטוריה. תחלופת השחקנים במועדון היא אחת הסיבות לקריסה של מכבי חיפה. דרכון זר? מצחיק. הליגה הישראלית משחקת בסלואו מושן. אז כן. יש לנו מה ללמוד משחקנים זרים. לא אמרתי שמכבי ת״א היתה קונה אמרתי שהיא לא היתה משחררת שחקנים מהסוג הזה.

yaron 2 ביוני 2019

מדויק.
הבעיה של חיפה היא לא תחלופת שחקנים אלא תחלופת צוותים מקצועיים סיטונאית שבתורם מחליפים את השחקנים.

Notorious NMA 2 ביוני 2019

ובכן, בהתחשב בכך שריינן שיחק יותר בקביעות אצל הצוות הנוכחי מאשר אצל אלה "אנשי המקצוע" שמנסים לחסל את פועלם הטענה שלך קצת לא קשורה למציאות. מה שכן, ואני אומר את זה עם כל הכבוד לאטיין שהוא אחלה של מקצוען, הוא לא היה מספיק טוב לקבוצה עם שאיפות קצת יותר רציניות ממה שכיוונו אליו "אנשי המקצוע" הנ"ל. לתפור עמדת זר יקרה על בחור בשלהי הקריירה שלא מטה את הכף זה האמ-אמא של הבינונית. כמו כן – מוזמנת לבדוק את תחלופת הצוותים והשחקנים במועדון שפירק את הליגה השנה, למיטב זכרוני הם שמרו רק על זר אחד והחליפו מאמן כל שנה מתחילת העשור.
הפואנטה היא שיציבות הפרסונל היא אמצעי, ולא מטרה. במועדון שבסופו של יום שואף הכי גבוה שיש (במסגרת האפשרויות המקומיות כמובן), להמשיך עם שחקנים בינוניים וליפול עם שחקנים חדשים חלשים זה אותו דבר בהבדלים שהם על גבול הבטלים בשישים.
מה שהביא לקריסה המקצועית הוא בחירות פרסונל על סקאלת העצוב-עלוב.

vered s 2 ביוני 2019

אם מכבי חיפה היתה מציגה זרים מבריקים בכל עמדה אפשר היה לכנות את העמדה של ריינן עמדת זר יקרה שמיתבזבזת על שחקן מבוגר מדי ובינוני. וגם אז היה שווה לשקול. כי קודם כל קבוצה. בייסיק. כל מאמן ישראלי שהחליף צוות מקצועי זר במועדון ניסה להעמיד את עצמו במרכז. המאמן הוא הקבוצה. המאמן יחדיר מוטיבציה. המאמן יזריק מחוייבות. שחקנים כמו ריינן וגארי קאגלמאכר לפני הם בדיוק המסמן של זה. כאילו מי שזורק אותם לא רואה את כ ל התמונה. אני הייתי משאירה את ריינן גם בתור בלם מחליף כן על מישבצת של זר. כי אלו שחקנים של קבוצה שהיתחברו למועדון אוהדים שחקנים. אנשים חיוביים ומעל לכל מקצוענים. מכבי חיפה בונה קבוצה צעירה? זה בדיוק למה להשאיר מבוגר מקצוען שנותן דוגמא. בזמן שאנחנו מדברים יש במכבי חיפה לפחות חצי מהשחקנים שהמועדון לא מענין אותם רק הם ואם לא יובטחו להם דקות משחק הם לא רוצים להיות פה. אז כן זה מאד משמעותי להשאיר שחקן זר שאתה תופס כבינוני וזה נתון לויכוח כי הוא חלק חשוב מבניית קבוצה מחוייב מקצוען נותן דוגמא. ריינן ו-גארי שני שחקנים זרים שראויים לסרט הקפטן יותר מכל שחקן ישראלי. והם הפכו לכאלו תוך עונה. שני שחקנים שלא מחפשים לשדרג את הקריירה אלא רוצים להישאר. במכבי חיפה הלכו על להביא שחקן ישראלי מבוגר ולתת לו להיות קפטן זה גרוע מאד. ריינן וגארי הרויחו את מעמדם והראו אופי. הישראלים הותיקים מגיעים בשביל לתפוס עמדה מרכזית בקבוצה ולהרויח טונות של כסף. יש להם מנוי להרכב הראשון ונותנים להם קבוצה. זה מגוחך. כל אחד מאלו מרגיש שהוא עושה טובה למועדון. עדיף להמשיך עם הילדים לנסות להביא זרים מבריקים ולמשוך את המנהיגות ממי שכבר הוכיח את עצמו במקרה זה ריינן אולי לא קפטן אבל בהחלט עוגן.

Notorious NBA 7 ביוני 2019

אם את חושבת שריינן (מילא) וגארי (בדיחה) הרוויחו את המקום שלהם ו/או הראו מנהיגות (גארי משחק בקבוצות אנדראצ'יבריות מיומו הראשון כמקצוען ועדיין מנופף בידיים ומחפש אשמים – העבודה מחייבת אותי לראות גם כדורגל בלגי – בכל גול, במיוחד כשהוא טועה – מנהיג קלאסי) זה מראה כמה מעט הבנה יש פה. יש הרבה סיבות למה המועדון הזה לא מצליח – לא להתעקש על זרים בינוניים בימיהם הטובים ביותר היא לא אחת מהן. וכבונוס – זה שהיו לנו מאמנים ישראלים כושלים וגרועים לא הופך את מקביליהם הזרים לפחות ליצנים. ההבדל המרכזי הוא שלישראלים אין צבא של כותבים נאורים ומביני עניין שמכלים את ימיהם בלהסביר לילידים למה הכישלונות שלהם הם בכלל הצלחות…

vered s 10 ביוני 2019

למאמנים הישראלים יש מיליציות של מדליפים ואתרי ספורט. להיתעקש על שחקנים שמראים אכפתיות ומחוייבות במקרה של מכבי חיפה זה קריטי. גם אם הם זרים. כמו שזה עכשיו פייק טופ פליירס ישראלים מגיעים למכבי חיפה בתור אינסטרומנט. רוצים לשקם את הקריירה כמה מהם מעט אחרי שהיא היסתיימה. אם מכבי חיפה נהנית מנגיף מחלת הליגיונרים אז שלא יתפלאו שם אחר כך שעוד פעם הם יקבלו חריקות במקום כדורגל. כשאין לך קבוצה אתה משאיר קודם כל שחקנים שמיתיייחסים למועדון כמו אל בית. במועדונים הכי גדולים וחזקים באירופה עושים את השיקול הזה ומשאירים שחקנים משלימים אפילו שחקני ספסל בשביל לחזק את העוצמה הפנימית של הקבוצה. מי שלא מבין את זה לא מבין כדורגל.

Ollie Williams 3 ביוני 2019

במכבי ת"א רק המאמן התחלף אבל שאר המסגרת והדרך הכללית שמוכוונת מלמעלה היו יחסית עקביים, כשאיש המפתח נשאר בתפקידו 5 שנים.
בעונה שג'ורדי ירד אל הדשא מנספורד השקיע ה-מ-ו-ן בללמוד את מכבי ואת הליגה וזה מה שאיפשר לו לקחת קבוצה על אדים ולעשות לה את הרמונט הנחוץ. שום דבר לא היה שליפה מהמותן. המהפך בקיץ האחרון הוא גם לא מעט בגלל שבסוף תקופתו בארץ, ג'ורדי הפסיק לקחת החלטות באופן מקצועי בלבד, מנספורד ואיביץ' החזירו את זה.

אני לא רואה משהו מזה כמעט בשום מהלך שנעשה בחיפה בשנים האחרונות.

פרלה 31 במאי 2019

כל מילה ורד.
אם כל העוגנים בהרכב היו נשארים, הייתי מבין ניסיון לשדרג בעמדה הזו.
השחרור שלו מחזק את מגמת המהפכה החוזרת ומזיקה.

yaron 2 ביוני 2019

לפי הדיווחים גם לגרשון הודיעו שהוא לא בתכניות.
אני מנחש שהולכים על טיבי בכל הכוח.
עושה רושם שגם איביץ' לא מוותר למרות שהאופציה לא מומשה.

אורי 3 ביוני 2019

זה בדיוק למה מכבי נמצאת 30 מעל חיפה ו300 מעל בית"ר
כי שחקנים שהם אופציה רביעית (טיבי) וחמישית (טל בן חיים הבלם) במכבי, הופכים לאופציה ראשונה ובאנקר אצל חיפה ובית"ר

vered s 3 ביוני 2019

אורי. נכון. לקחת שחקנים שגמרו או הפכו לאופציה שניה במועדון גדול זה משהו שמאפיין מועדונים קטנים וחסרי שאיפות. מה שעוד יותר גרוע זה שמכבי חיפה פונה לשחקנים האלו מעמדת נחיתות מובהקת. מציעה להם מלבד הרבה מאד כסף את כל מה שחסר להם במכבי תל אביב תהיו קפטן תנהיגו . תהיו בטוחים באחת עשרה אתם מאור הגולה . עליבות שאין לתאר. מועדון גדול היה משחק עם צעירים וזרים בכבוד ובונה את עצמו מלמטה למעלה.

טרנטה 2 ביוני 2019

מי זה?

Ollie Williams 3 ביוני 2019

האמת שחזרתי לקרוא את הטור שלך מלפני שלושה וחצי חודשים על אותה הקבוצה.
צר לי, אבל אני באמת רוצה להבין מה גרם לך לחשוב אז שמשהו בהתנהלות בחיפה השתנה למרות כל הנורות האדומות שזעקו לשמיים שמה שהיה הוא שיהיה.

ואם באמת בחיפה מתכננים 'להתאבד' על איתן טיבי אז בכלל, זה בדיוק הלך המחשבה שהביא את אלברמן, בן הרוש ושלומי אזולאי באמונה שפתאום הם יפרחו ויהפכו לכל מה שלא היו אף פעם.

vered s 3 ביוני 2019

אולי מסכימה איתך לגמרי אם מביאים את איתן טיבי ומי יודע אולי ייתנו לו את סרט הקפטן זה שיט היט דה פאן

vered s 3 ביוני 2019

אני רואה נקודות השקה בין מכבי חיפה למאנ יונייטד. היתה הרגשה אז בקבוצה שחתכו את הבולשיט. שהביאו בן אדם שגדל במערכת שאוהב את המועדון וגם את ההיזדמנות שקיבל מספיק בשביל לשחק עם ילדים. שהילדים פתאום מיתחברים לחולצה. זה היה אופטימי. בסוף הוא זורק את ריינן ומביא את טיבי ומדבר על דרכון ישראלי. בעיה. מסכימה איתך. נישאר רק להיתבונן וללמוד.

yaron 3 ביוני 2019

אני יכול לראות הגיון בהחתמת טיבי בשני תנאים:
1. במקום גרשון. ריינן נשאר.
2. בחוזה סביר.
הבעיה היא שמכבי מציעה לו חוזה סביר והוא מסרב כי הוא יודע שבחיפה או בבית"ר הוא יקבל חוזה לא סביר…
אם טב"ח יכול גם טיבי יכול :-)

Ollie Williams 3 ביוני 2019

טיבי בלם משלים שחייב מישהו דומיננטי וחכם יותר לידו. הוא עדיין טוב אבל ברגע שהוא מרגיש נוח הוא עושה לפחות טעות של גול למשחק.
כמו גרשון ודוס סנטוס שהם אותו טייפקאסט, אין לי ספק שאם טיבי ינחת בחיפה יתנו לו את המפתחות בהגנה ולא יבינו למה זה לא עובד.

אלון3131 4 ביוני 2019

אין שום הגיון בלהחתים את טיבי, זה בדיוק מה שחיפה עושים כבר 8 שנים ופשוט לא עובד, הזדעזעתי שראיתי את הכותרת הזאת.

אני גם חושב שהיה צריך להשאיר את ריינין, אבל נגיד יצליחו להביא בלם זר טוב ממנו, הדבר האחרון שצריך זה טיבי. הוא לא נותן שום ערך מוסף על פני ארד וחבשי או כל בלם צעיר אחר במדינה הזאת, הוא שחקן שעבר זמנו והוא סתם תופס משבצת רכש.

vered s 4 ביוני 2019

במכבי חיפה ובסביבה יש כניראה אנשים שמשוכנעים ש- אנשי הצוות המקצועי הזרים שהיו פה הם בדיחה מה שלא יגידו על המאמנים הישראלים הכי כושלים שעברו במועדון. והאנשים יודעים שהם בטוחים על מה הם מדברים כשהם מביאים פעם אחרי פעם פייק טופ פליירס ותיקים מעבר לשיא או סתם לא מחוייבים ולא מחוברים ושמים אותם מעל למאמן תוך הבעת חוסר אימון מוחלטת בילדים שמתחילים להראות אופי שלמכבי חיפה. זה אומר עוד עונה לפח והידרדרות אחורה

yaron 4 ביוני 2019

שלוש שאלות ורד:
1.איביץ' עד כדי כך אידיוט שהוא ממש לוחץ להשאיר את טיבי?
2. טיבי או גרשון, תבחרי אחד.
3. מה המטרות של חיפה השנה, בדגש על האירופאית. השתתפות סמלית במוקדמות או ניסיון להעפיל?

holden 4 ביוני 2019

more of the same
העיקר שסימסו לנו מהמועדון שהתחילה מכירת המנויים, אגב ,המחירים עלו בכמעט עשרה אחוזים, זה לאור ההצלחה המסחררת השנה של מכבי.
המטרה של המועדון:למלא את סמי,
הדבר הטוב היחיד בעצם 2 זה שפתחו אחלה סניף של "בורגר סאלון"בשערי האצטדיון עם בירות טובות,המבורגר טעים ומסכים לצפייה בארועי ספורט,
הדבר השני הטוב- לא מזמן סינטה בר עברו משדרות מוריה לאזור המגרש, מסעדה מספר אחד בחיפה,

זה תמצית העונה שהיתה,

vered s 4 ביוני 2019

ירון אני לא יודעת על מה איביץ׳ לוחץ וגם אתה לא.
ואם כן אולי הוא רוצה אותו בתור גיבוי. אין לי מושג איזה שחקנים זרים הם מתכננים להביא ולמה חשוב למכבי תל-אביב לשמור עליו.
מבין שני הבלמים שציינת. אף אחד. אני מעדיפה את עופרי ערד ואת ריינן.
המטרה של מכבי חיפה אמורה להיות שלב הבתים. זה לא יושג אם ינסו להרכיב קבוצת פנטזי. לתת לילדים שגדלו במועדון לשחק ולהחזיר מושאלים ולקנות צעירים זאת דרך מעולה לבנות קבוצה. כמו שאייקאס הוכיחה ילדים יכולים להנהיג וילדים יכולים לבנות מערכת קבוצתית שקשה להביס עם כישרון ועם כוח רצון ועם ביטחון שנותנים להם בעצמם ועם אחריות ששמים עליהם אה ועם מאמן איכותי. ריינן בלם טוב נותן דוגמא מחובר למועדון ולהשאיר אותו זה מהלך נכון אם חושבים על הבייסיק. שחקנים כמוהו אמורים לתרום ולחנך את הצעירים. ופאק הוא גם גבוה ואפקטיבי רדו מהתחת שלו. זה מריח כמו לתת חוזה מנופח לשחקן ישראלי ולהגיד לו בוא תנהיג את הקבוצה שאתה לא מכיר שלא לדבר על כמה זה דוחה ולא אפקטיביי לגרד שאריות ממכבי תל – אביבי ולוודא שזה ייראה כמו ניצחון כי איביץ׳ לחץ. תעשה לי טובה. אז כן. אם יילכו על כל מה שנכון לקבוצה יצליחו יותר גם באירופה ואם לא יצליח לפחות ייצרב בקבוצה האקט.

yaron 4 ביוני 2019

ורד, אני אוהד מכבי, מבחינתי שטיבי ישאר כל עוד זה במחיר סביר.
אני לא יודע על מה איביץ' לוחץ אבל אני כן יודע שהוא שיבח את טיבי וכן אמר שהוא מאמין שיישאר.
"אני מאמין שאיתן טיבי יישאר במכבי תל אביב בעונה הבאה"
"טיבי ודוידאדה הם אנשים נפלאים ושחקנים נהדרים. אמרתי כבר שבשבעת החודשים היו לי כאבי ראש את מי להרכיב והם שחקנים אשר ראויים להרכב"
יכול להיות שהסוכן מהדהד את זה מרגע שהבין שבמכבי טיבי לא יקבל את מה שהוא רוצה אבל אני חושב שתסכימי איתי שאיביץ' לא מנסה לארגן לטיבי את החוזה הבא בקבוצה אחרת.

יואב 4 ביוני 2019

ורד,
למה את הולכת רחוק לאייאקס? יש קבוצה שסיימה ב31 נקודות מחיפה שמימשה את זה מושלם וממשיכה בקו הזה עם עתודה לשנים. אבל חשוב לציין- יש לה דור סופר מוצלח. לא כל הגודל בבית -זהב הוא.

holden 3 ביוני 2019

עזבי אותך מכדורגל בחיפה, יש בחיפה עוד דברים מוצלחים,
למשל לשבת עם דודו במזנון מרים בבת גלים לדפוק פייפ מרוקאי עם כמה בירות ולשמוע רגאיי איכותי
https://www.youtube.com/watch?v=X572Mp_r46E

Comments closed