אש בנמוכות – יואב ויכסלפיש

מכבי רמת השקמה – עירוני בית דגן 4:0, ליגה ג' מחוז תל אביב, איצטדיון רמת השקמה

קרב הצמרת בין המוליכה לסגניתה (שש הפרש לבית דגן ערב המחזור) משך לשקמה בערך חמישים צופים, רובם מקומיים. אף אוהד לא נצפה על המרפסת במגדל הסמוך וגם וינטר הסמוך נשמע שקט במיוחד למרות נוכחותם של שחקני הכח ומכבי יבנה. במצב כזה שומעים מצוין את השחקנים וגם את שבעת האוהדים של אזור (מדים סגולים עם לוגו "דלתות אלון", השקמה בתכלת נטולת לוגו), כולל אחד עם טרנינג של באיירן מינכן, שחילקו הוראות בלי הרף וגם התווכחו ביניהם לגבי המהלך המדויק הבא.

בית דגן, עם המאמן יהודה זגורי, אגדת אייטיז, הרשימה בפתיחה עם לחץ גבוה של החלוצים אדיר מנשה ויובל אלמקיאס. מנשה גם העלה אותה ל-0:1 בפנדל אחרי רבע שעה בערך. המרמור של אוהדי השקמה בא לידי ביטוי בגידופים נמרצים כלפי השופט וקריאות ציניות "תוציא לו צהוב", "שופט גרוע" "אין לך עיניים" ואבחנות דומות.

2

חוץ מזה ראינו משחק לא מדויק עם בעיטה אחת למסגרת של השקמה מצד איתי בוקסנבוים, שירד בגיל 29 לליגה ג' אחרי פציעה וגם בילה את המחצית בשיחה ערה עם אימא ולא בחדר ההלבשה. פליקס חלפון צץ ביצע במחצית ומשך תשומת לב. ילדים שיחקו על השביל המרוצף כדורגל עם אבן קטנה. כמובן שהיו להם טרנינגים של ברצלונה.

במחצית השנייה בית דגן כבר הייתה יותר מדויקת וסגרה עניין עם צמד תוך פחות מרבע שעה. בן בירן  חטף כדור וכבש את השני ואלמקיאס העלה ל- 0:3 אחרי קרוס משמאל. בשלב זה המשחק כבר הוכרע וכנראה שגם מאבק העלייה, ולכן בשקמה לא דפקו חשבון ונשארו בתשעה שחקנים, הרביעי הגיע בזמן פציעות ובסיום חגגו שבעת האוהדים בקריאות "אלי סניור בוא לכאן" לעבר היו"ר (וכתב בידיעות אחרונות) השחקנים ניסו להניף אותו באוויר ללא הצלחה יתרה ואוהדי השקמה התנחמו בשמועה שמ.ס. רואי חשבון על סף פירוק ולכן אולי למרות הכול גם לקבוצה הרמת גנית יהיה מקום בליגה ב' בעונה הבאה.

להפוך את הרגיל לבלתי-רגיל (עם אבנר מתן)
פרשת יתרו - עשרת הדיברות

6 Comments

מתן גילור 18 בפברואר 2017

כבר יצא לי להיות במשחקי עונה של בית דגן בשנות ה-90', כולל משחק עליה ראש בראש נגד מכבי מונטיפיורי, הי"ד. גם היא, ד"א, אירחה את אותו משחק עליה במגרש השקמה.

ויכסלפיש 18 בפברואר 2017

מוזר שהאוהדים קוראים לקבוצה שלהם "בית דגון"

מתן גילור 19 בפברואר 2017

ככה גם אני הכרתי אותם – כבית דגון.

עדי אבני 19 בפברואר 2017

השם המקורי בערבית הוא בית דגון, על שם האל הפלישטי. לישוב העברי שהוקם במקום עיברתו את השם לבית דגן

גיא זהר 20 בפברואר 2017

אם כבר דגון הוא אל שידוע ברחבי הסהר הפורה והתנ"ך מזהה אותו עם הפלשתים שכנראה לא הגיעו מהאזור אלא מהעולם האגאי (סליחה על החפירה).

אורדוניה 18 בפברואר 2017

השיקמה כבר תקופה מאכזבים… להחליף את הזרים ומהר

Comments closed