חמש נקודות מדבוריה

הפועל בני פרדיס – הפועל בני זלפה 3:1, ליגה ב' צפון ב', איצטדיון פוריידיס

כדי להגיע לטריבונות של האצטדיון צריך לעשות סיבוב שלם מהכביש המוביל אליו ויש כאלה שמוותרים ומביטים במשחק דרך הגדר, במקום לשלם ארבעים שקל בכניסה. האורחת באדום, עם לוגו של נגריית א. פאדי, מובילה את המחוז מול העולה החדשה (נקראת בתקשורת "בני פרדיס" למרות ששם הכפר הוא פוריידיס) בלבן עם לוגו כתום לא מזוהה על חולצה לבנה. אחרי רבע שעה מנומנמת המתופף של הקהל המקומי נכנס לפעולה והקהל שר צירופים של "אה או" ו"לה/לה/לה" ובהמשך גם "אדום עולה", והקבוצה עולה ל-0:1 מכדור חופשי מעשרים מטר של אימאם מרעי. הקהל בשמיים והמקהלה שרה אבל המוליכה חוזרת מהר לעניינים.

מבט מהיציע מראה לחץ רצוף של השלישייה הקדמית של זלפה, מיזר זועבי, אחסאן חלבי וחמאדה מחאג'נה, על ההגנה של המארחת והלחץ מוביל לקרנות ולשני שערים מהירים של זועבי וראיד מחאמיד מקרוב. ביציע נשמעות קריאות שמתחילות ב"מעלש" (לא נורא) לפי הלחן שמוכר לנו "בדם ואש נפדה.." אבל הקהל מתחיל לאבד סבלנות ולגעור בקוונים בלי הפסקה עם כינויים כמו "תינוק", "ילד", "עיוור" ואפילו "קונוס". אני לא מוצא חולצות של מסי או רונאלדו אבל יש לוקאקו ואיסקו וגם טרנינגים עם הלוגו "ברייה הנדסה ובניין". ביציע רואים ילדות שבאו עם האבות והאחים.

במחצית צצה מיצובישי לאנסר וממנה נשלפים השתייה והמתוקים למזנון המאולתר. התפריט כולל בירה, קולה, ואפלים מטורקיה ושקיות דמויות טרופית. הסדר נשמר למעט עימות מילולי בין סדרן לאוהד, שלא מתלקח לתגרה. ממול רואים נוף יפה של בריכות אגירה/דגים ליד חוף דור, והים התיכון באופק אבל השמש מסנוורת.

אני עובר ליציע האורחים, יותר מחמישים הגיעו מהכפר שקרוב לאום אל פאחם מול כשלוש מאות מקומיים. פרדיס פותחת בלחץ רצוף והשוער חמזה מפגין את כישוריו. אופיר חלוואני, כובש השער להפועל ר"ג בגמר הגביע ב-2003 וחלוץ מכבי נתניה בעבר, ממשיך בגיל 40 אבל משחק כקשר אחורי וכמעט אינו מורגש. שני אוהדים מסתובבים עם חולצות אדומות "אולטראס בני זלפה" ורבים עם חולצות מעוטרות בלוגו של עסקי חמולת ג'בארין.

פרדיס שולטת אבל לא מסכנת כמעט את השער וזלפה מנצלת מתפרצת אחת וכדור עומק של מואמן אגברייה שמסתיים ב-1:3 מקרוב של חמאדה מחאג'נה, שמונה דקות לסיום. השופט שורק לסיום ולפני שהולכים הביתה הקהל האורח מריע לשחקנים בקריאות "ZALAFI" והם מתיישבים על הדשא ועוברים לריקודים ספונטניים עם חמש נקודות יתרון על השנייה בטבלה, מ.ס דבוריה.

 

אין פתרון (פשוט) - חלק 2
פרידה מקוסם

16 Comments

holden 9 בינואר 2018

אין שילוב מוצלח יותר מבירות במשחק ובפלות מטורקיה, עם קצת מזל אפשר גם לתפוס במבואות פורדייס דגי ים טריים לקחת הביתה

ליאור 9 בינואר 2018

אני אסתכן בלהישמע מנותק מהמציאות – אבל היית רציני כשכתבת שכניסה למשחק בליגה ב' עולה 40 שקל?

7even 9 בינואר 2018

גם אני תוהה

ארז 9 בינואר 2018

קפיטן?

אלכס דוקורסקי 9 בינואר 2018

לגמרי. זה כמו לשלם בשביל לראות כדורגל בשכונה ביום שישי אחרי הצהריים.

ויכסלפיש 9 בינואר 2018

אכן מוזר אבל זה מה שגבו… ביררתי עם אוהד וענה לי שזה תלוי ביריבה ואמר לי שילם 50.. אני מבין שהתכוון יחד עם הילדים, לדעתע מהם לא גובים

ויכסלפיש 9 בינואר 2018

לדעתי…

D! פה ועכשיו 9 בינואר 2018

לא הבנתי, זה חידון?

מי הקבוצות?

ויכסלפיש 9 בינואר 2018

הקבוצות מופיעות בכותרת החיצונית באופן קבוע

D! כאן ועכשיו 9 בינואר 2018

אהה.. אני נכנס דרך קורא רסס שכזה, אולי בגלל זה אני תמיד מפספס וחושב שזה סוג של חידת נחש מי האיש

צור שפי 9 בינואר 2018

החולצות מעוטרות, לא מאותרות.

ויכסלפיש 9 בינואר 2018

בהחלט, תוקן

דורפן 9 בינואר 2018

נהדר. איזה נוף. עדיף אפילו מדפו לה קורוניה

מאשקה 10 בינואר 2018

פוסט נהדר !!!,
תודה לך יואב

עידו 10 בינואר 2018

נהניתי לקרוא! אם אתה כבר באזור, תגיע לראות את רמות מנשה – קבוצת הקיבוץ היחידה כיום לדעתי.. והכניסה חינם..

אנונימוס 10 בינואר 2018

רק בדה באזר עיתונות אמיתית, לא נשארים בבועת מדינת תל אביב ומסקרים גם את הפריפריה!

Comments closed