מעקות ברזל וחורים בקיר

הפועל טירת הכרמל – הפועל דליית אל כרמל 0:3, ליגה ב' צפון ב', אצטדיון טירת הכרמל

על החומות אפשר לקרוא סיסמאות כמו "לא ביבי ולא לפיד, רק משיח בן דוד", "אין מכבי בטירה" ו"אני הפועל, מי אתם בכלל". מסביב רואים בנייני רכבת, צמודי קרקע, גגות רעפים וגם מגדל עם מרפסות שמש וקצה של שכונה חיפאית על הכרמל, אמרו לי שזו כבביר. הקופות מופיעות בפורמט הקלאסי של מעקות ברזל וחורים בקיר, וביציע שנסגר עבורו ועבור מקורבים נמצא שחר סימנטוב, מאמן-שחקן טירה שמחלק הוראות לשחקנים. הוא אמנם מורחק אבל מנסה להשפיע מהיציע וגם מצליח והמארחת עולה ל-0:2 כבר בדקה ה-17 משערים של עידן אליאס ואדיר ללקי מתוך הרחבה.

פחות מארבעים צופים הטריחו את עצמם למשחק שנדחה מאחד מימי שישי הגשומים, ובמצב כזה אין כמעט ביקוש לדגלי טירת הכרמל, שמונחים על הגדר ומצפים שמישהו יניף אותם. הנערים (נספרה חולצה אחת של מכבי חיפה) עסוקים בעיקר בסמארטפונים ואחד מהם מסביר לחברו מדוע יש הערב גומלין בין ריאל לפריז. סימנטוב מדרבן את השחקנים בצעקות רמות ומשתמש שוב ושוב בביטויים כמו "ילד", "אליאס", "אדלה –צא, צא" וגם שולח את השופט לליגה לנערות. טירה מארחת בלבן עם לוגו של המאפייה המקומית "דרך הלחם". דליה עם חולצות אדומות-לבנות ולוגו Boni Brand –  חנות בגדים. המחצית מסתיימת ביתרון מבטיח.

*

ליד הגדר עומד שוער העבר יעקב יהודה ונזכר בימים היפים של שנות ה-70 בליגה הארצית. הוא מצביע על החול שבין הקווים לחומה ממול ומספר לי שפעם הצטופפו שם מאות צופים ולא ניתן היה להכניס סיכה. הקבוצה הוקמה מחדש לפני שלוש שנים והספיקה כבר לעלות ליגה. כיום היא נאבקת כדי להימלט מהמקום ה-14, שפירושו פלייאוף מול נציגת ליגה ג'. דליה מדורגת במקום ה-11.

הקיוסק לא נפתח אתמול וכמה צופים יצאו לרחוב הסמוך וחזרו עם ארטיקים. בפינת המגרש הרחוקה הבחנתי בשלט "חוזרים לאהבה הישנה – מתחילים אהבה חדשה" וגם דגל של הקבוצה עם הכיתוב "מאז ולתמיד".

עידן רובינוב בלם במחצית השנייה  את כל ניסיונות הבעיטה של האורחת, בה עלו בהרכב חמישה שחקנים בשם חלבי וגם נביל נאסר א-דין, אקס הפועל חיפה.  שאול טלבר סגר עניין בדקה ה-72 בבעיטה חלשה לפינה אחרי ערבוביה ברחבה, ואני פגשתי ביציע צלם עם חולצת באיירן מינכן והתברר שזה כמאל, חבר פייסבוק שעובד כיום עבור אתר חדשות בערבית.  סימנטוב המשיך לחלק הוראות עד לסיום. השופט שרק והאצטדיון החל להתרוקן ללא שום קריאות שמחה או עידוד.

 

 

ענק
האיש שידע להחמיץ

17 Comments

גור אילני 7 במרץ 2018

ביג ביג קליימקס!

אבי 2 7 במרץ 2018

נהדר יואב.
השכונה שנפרסת למרגלות ההר וכמעט נושקת לעיר היא שכונה דניה החיפאית- שכונת וילות המאוכלסת על ידי שועי העיר. המראה ייחודי לאור הקרבה הפיסית אך השוני דמוגרפי בין האוכלוסיות.
אחלה עיר טירת הכרמל, עיר חמה. מקווה שביקרת באחת הפנינות הקולינריות כגון "הבאגט הלוהט".

עידו 7 במרץ 2018

הבאגט הלוהט – חובת ביקור

holden 7 במרץ 2018

הבאגט הלוהט כבר לא פירמה בטירה,
הבונטון זה סטקיית העיר או קבב הכפר,
מה שכן החביתת ירק בבאגט הלוהט טעימה רצח ומשביעה, את כבביר לא רואים מטירה, כבביר נמצאת מעל מחנה דוד והבית עלמין, את כבביר מזהים לפי המסגד המתנשא בפסגה ההר

Gil - Zimbabwe 7 במרץ 2018

ראובן עטר התחיל בטירת הכרמל?

ויכסלפיש 7 במרץ 2018

גדל שם, ואחיו היה היו"ר הקודם, אבל כבר מגיל ילדים שיחק במכבי חיפה

אבי 2 7 במרץ 2018

המשפחה ילידת טירת הכרמל.
אאל"ט רפי עטר עדיין מעורב בכדורגל בעיר, ייתכן כי הוא יו"ר היריבה העירונית מכבי טירת הכרמל, אבל לא סגור על זה.

ויכסלפיש 7 במרץ 2018

הצצתי ל"דרך הלחם" מהחולצה אבל החלטתי לוותר, וגם סיירתי בהרצל ובקניון, ואת דניה רואים גם ממגרש אבי רן?

אבי 2 7 במרץ 2018

אז זהו, שממגרשי אבי רן אתה רואה את שכונת כבביר. שכונה מעורבת עם אוכלוסייה ערבית.

מאשקה 7 במרץ 2018

רק בגלל הפוסטים שלך, כדאי לי להיכנס לאתר הזה.
נהדר !!!
תודה

Amir A 7 במרץ 2018

באמת שפוסטים נהדרים. אם הייתי צריך לשנות משהו אחד, הייתי מצוות לויכסלפיש את הולדן ושולח אותם לעשות סיור קולינרי מסביב לאיצטדיון לפני המשחק.
מעניין אם יש לדהבאזר תקציב למשהו כזה.

אמיתי 7 במרץ 2018

+1
ערן לוי בגרמניה ויכסלפיש בישראל

holden 7 במרץ 2018

ערן לוי נוסע לשכונות היפסטריות בברלין למגדבורג ולכל מיני מקומות בגרמניה ואכן יואב ויכספליש עושה אצלנו עבודת קודש, חולון, בית שאן וטירת הכרמל
ליברפול באנגליה מכבי בישראל היידה חיפה
ערן לוי בגרמניה ויכסלפיש במנחמיה היידה ויגסלפיש

D! פה ועכשיו 7 במרץ 2018

בטח בני יכול לדגום חומסיות, לא? יהיה לזה תקציב

אבי גלברט 8 במרץ 2018

הותיקים יזכרו בודאי את אבי ליברטי גדול חלוצי הפועל טירת הכרמל מתחילת שנות ה70 . בתור ילד היה אני זוכר את הקצוני השמאלי שהיה גורם לקבוצת הילדות שלי הפועל הרצליה הרבה צרות בליגה א .

אלון 10 במרץ 2018

כילד שנות ה90 אני זוכר את דלית את כרמל תמיד בשיפולי הצמרת של הליגה הארצית (אז השניה) מועמדת לעליה לליגה הבכירה

דודו כהן 15 במרץ 2018

לפ דבריך יואב, שסימנטוב שולח את השופט לליגה לנערות אין אין פלא שסימנטוב מדרבן מהיציע.

Comments closed