נגמר הבנודיסים

הפועל עירוני גדרה – הפועל לוד 2:2, ליגה ג' מרכז, אצטדיון גדרה

משחק העונה של ליגה ג' מחוז מרכז היה מתוכנן ליום שישי האחרון, אבל למשטרה היו תכניות משלה ולכן הוא בסופו של דבר נדחה לשלישי, ובגדרה התנחמו בכך שיש אישור לארח  את הפועל לוד באצטדיון העירוני למרות שמועת על העברה לסופרלנד.

כארבע מאות צופים מילאו כל פינה בשני היציעים שנפתחו, ועשרות רבות השקיפו מאחורי הגדרות. אוהד מקומי טרח גם להביא מכונת קריוקי שהוצבה מאחורי הגדר .

לוד בגלגול הנוכחי קמה בתחילת העונה כדי להחזיר עטרה ליושנה, אולי כי יש בחירות מוניציפאליות השנה. ניסיון קודם תחת השם "מקסים לוד" נגמר בפשיטת רגל ואיבוד הבכורה בעיר לקבוצה של אבו סובחי, שכבר מחזיקה מעמד/תקועה יותר מעשור בלאומית. ביציע נצפו חולצות אדומות רבות עם הכיתוב "ויוה לוד, האימפריה חוזרת". הקהל הורכב מכאלה שהיו עדים לזכייה בגביע ב-1984 עם הבנודיסים בן ממס וגם יעקב הלל שנצפה ביציע, וילדים רבים שגדלו על הסיפורים ועודדו ברצף "ויוה לוד" (לא ראיתי חולצות עם כיתוב באנגלית). אוהדי גדרה התרכזו בצד השני תחת שלט גדול של "בראכה – שווארמה וגריל". רמקול עודד בעיקר עם "יאללה… גדרה" עם לחן של אוהדי מכבי נתניה.

מוכר הארטיקים ניסה לקראת סוף המחצית את הפטנט הרשום "אני הולך" של שמעון ("ארטיק") ולמרבה ההפתעה התברר שגם שמו שמעון, אבל הייתה לו תחרות קשה מצד ילד שמכר לימונדה בשלושה שקלים ורוכל מבוגר עם בייגל'ה (שלוש בעשר) למרות זאת הוא לא התייאש ובמחצית השנייה חתך את המחיר בחמישים  אחוז יצא במבצע "שתי קאסטה בעשר". הוא גם לא חסך ביקורת מראש העיר יאיר רביבו ומעדת חנפניו.

המחצית הראשונה הסתיימה ב-0:0 אחרי משחק שקול. לוד (חולצות אדומות עם פרסומת לא.ש.ט.ל – קבלנים) פתחה בסערה את המחצית השנייה עם התקפות בעיקר מימין וכדורי שוער ארוכים משחר שמש בכיוון אושר בן שטרית בשפיץ. אדיר שהרבני בלט בקישור של גדרה. בן שטרית הספיק להחמיץ מחמישה מטרים מול רמי קרא, ואז ליאור אסולין נכנס למגרש בדקה השבעים והחליף אותו בשפיץ. לוד המשיכה לתקוף, אבל המחליף הראל דרעי העלה את גדרה ל-0:1 מפתיע אחרי מהלך שהחל בכדור שוער וכמה פאסים מדויקים. ואז אסולין נכנס לתמונה והשווה כעבור שלוש דקות מקרוב אחרי פריצה נוספת של סוויסה מימין. אנשי הספסל של לוד פרצו למגרש והסתערו עליו, והוא התקשה להתאושש. יעקב הלל לא הבין למה השופט מוסיף שבע דקות אבל אסף אסולין לא השתהה וקבע 1:2 בדקה התשעים ואחת אחרי בעיטה מתוך הרחבה לפינה הימנית הרחוקה. לוד בשמיים ושוב ערימת חוגגים על הקונפטי באגף הימני, שירן קינן השווה ל-2:2 בבעיטה מרחוק והשופט שרק לסיום.

כללי הטקס כובדו ותגרה פרצה על הדשא, אבל המשטרה התערבה במהירות והושג שקט בגזרה. אוהדי לוד קראו לאופיר רגב, המנג'ר והמייסד, לבוא ליציע. איש לא הזכיר את המאמן בפועל שאול פלזנטל. בלוד חגגו את העלייה המתקרבת (שני ניצחונות בשבוע הבא יספיקו) וביציע הסבירו זאת בהפרש שערים עדיף, אבל הסיבה האמתית היא מאזן ניצחונות טוב יותר. גדרה תנסה לעלות מהפלייאוף.

 

 

 

לקראת גרמניה - ברזיל (וגם בונדסליגה 2)
מיטש אמר שלום לג'ורדי (והפוך)

9 Comments

D! פה ועכשיו 28 במרץ 2018

נהדר.

שתי שאלות – ליאור אסולין או אסף אסולין?
וכיצד שני ניצחונות בשבוע אחד (הבא)?

ויכסלפיש 28 במרץ 2018

אין קשר משפחתי בין ליאו ר לאסף אסולין, בגלל החג ייערך משחק השלמה של לוד ביום ראשון (גדרה בשני) והמחזור האחרון ייערך ברביעי.

אלעדכ 28 במרץ 2018

רגע.. איזה ליאור אסולין? ה-ליאור אסולין?

ויכסלפיש 28 במרץ 2018

אכן הוא, קבוצה 16 בקריירה

Gil - Zimbabwe 28 במרץ 2018

נהדר.
"יאללה אני הולך" – פעם ראשונה שאני שומע, הברקה.
דשא כזה ירוק בליגה ג' – האחראי צריך לקבל בונוס.

ויכסלפיש 28 במרץ 2018

"אני הולך" מוכר לי משנות ה-90 ומזוהה עם אחד שמעון ארטיק, אבל צמחו לו חיקויים
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4248137,00.html

צור שפי 28 במרץ 2018

פעם שאלתי את שמעון ארטיק בחופרישמן מה הוא עושה בחורף והוא סיפר שהוא עובד במונטריאול אבל לא הסכים לגלות באיזה תחום.

רוני 28 במרץ 2018

הדשא ירוק כי המגרש חדש לגמרי ( משחק שני או שלישי בסך הכל)
תבוא עוד שנה נראה….

מאשקה 28 במרץ 2018

האחים בנודיס, געגועים לכדורגל של פעם.
מלך אתה יואב, מביא לנו כדורגל אמיתי , בכתבה מקסימה.
תודה לך

Comments closed