"צץ משום מה…"

הפועל פ"ת – הפועל ר"ג 1:2, ליגה לאומית, פלייאוף תחתון, אצטדיון "ראש הזהב"

תמונת שער: צביקה ריז

***

את העונה הזו הפועל פ"ת החלה עם סגל שנועד להחזיר אותה לליגת העל אבל בסוף אפריל היא עדיין נאבקת נגד הירידה. תחושת הדחיפות הובילה לנוכחות מוגברת ביציע ו"החזית הכחולה" החלה בקונצרט כבר בפתיחה. המוטיב הבולט היה "כחול עולה" לצלילים מתוך שירים של מאיר בנאי כמו "וביניהם" וגם וריאציה על "מרי לו" של צביקה פיק. מנצח המקהלה לא טורח לראות את המשחק אלא עסוק בתנועות ידיים נמרצות לעבר האולטראס, במשך כל המחצית הראשונה, ואני מבחין בחולצה עם הכיתוב "האיש עם המגל והפטיש", וגם בחולצות כחולות עם הכיתובים של מבאפה ואינקרדי. שלטי הפרסומת הבודדים היו של "דיל טוב" ו"אורתופן", ומתחת ללוח התוצאות צץ משום מה שלט של "מבטח שמיר".

*

דור גלילי, בן של חלוץ העבר נאור מאשדוד ומושאל ממכבי ת"א, הבקיע את הראשון בדקה השישית מקרוב מבישול של נס זמיר, לשעבר בנוער של חטאפה ובמילואים של סראגוסה, ונתן את האות לחגיגות ביציע. חמישים אורדונים חגגו בשער שוויון כעבור רבע שעה אבל מיד התברר שהוא נפסל בשל נבדל והכרוז מיהר להודיע זאת לקהל בקול שמח. פריצה של ברנקו מיכאלוביץ' מהאגף הובילה למסירה של זמיר לגל קולני שהעלה ל-0:2 וקירב את הכחולים עם הלוגו "דיל טוב" (שייך לגל חצור) לעוד עונה בלי דרבי נגד מחנה יהודה.

צילום: אורי קידר

אור ברוך, ההוא מה MLS-, החל את העונה אצל הכחולים, אבל היום ניסה לעזור לאדומים (לוגו "אורפז") להימלט מאזור המבחנים. מול הצפיפות זה לא הלך. המקהלה גידפה את דני גולן וכינתה אותו "מכוער" על רקע עימותים קודמים. מיכאל זנדברג ספג בוז כשעלה לאימון עם כדור במחצית. אוהד מבוגר אמר לחברו שאין מה לקפוץ בגולים בפלייאוף התחתון ושזו עונה איומה.

*

במחצית השנייה הכחולים צופפו מאחור ורבע שעה לסיום הזהיר אותי שי שהמשחק עוד לא גמור ויהיה שמח בעשר הדקות האחרונות. הבלם איציק כהן, אקס ליגת העל, עשה את העבודה בשער עצמי לזכות האורדונים ופתאום הופיע ביציע ממול דגל צלב יווני אדום גדול על רקע שחור. האורחים לחצו ומפלס העצבים עלה, כמו גם כמות ההזדמנויות. מיכאילוביץ' נכשל במתפרצת שלוש דקות לתום ה-90 ושש הדקות בתוספת הזמן גררו שריקות בוז צורמות אבל לא שינו את התוצאה. השמחה החלה בשריקת הסיום עם "כל הקבוצה לבוא לכאן" ו"כחול עולה" לפי "ברזיל לה לה…".הסבירו לי שזה חידוש ביציע.

צילום וידאו: אורי קידר

אוצ'י מעלה
שנ"צ

13 Comments

בני תבורי 28 באפריל 2018

גילוי נאות: נולדתי וככל הנראה גם אמות, כחול בנשמה.
את הכותרת לפוסט, גזרתי מתוך שורה מהטקסט של ויכסלפיש, שאין לי מושג אם נכתבה בתום לב או כראייה סרקסטית מתבקשת מהמציאות של הפועל פ"ת.
האיש ששמו מוזכר בשלט הפרסום בתחתית עמוד לוח התוצאות, מעולם לא "צץ משום מקום". הוא הגיע, לדבריו, כילד אוהד שרוף, רכש את השליטה במועדון כאדם בוגר וכאוהד "שבא מאהבה". הוא אינו בעל תפקיד רשמי ואינו קשור למועדון, אך עד היום השפעתו ניכרת. כשיעזוב לגמרי, אורי קידר יצלם את הקבוצה צוהלת מול יציע מלא.

אהוד 28 באפריל 2018

יש לו עדיין קשר למועדון, מעבר לנזק ארוך טווח שגרם?

בני תבורי 28 באפריל 2018

לכאורה.

ויכסלפיש 28 באפריל 2018

בהחלט כראיה סרקסטית. שי (בנימין-שמש, מ"ידיעות תקשורת") אמר לי שהשלט הוסר והוחזר לפני שבועיים

אסף the kop 28 באפריל 2018

רק על המגל והפטיש מגיעה להם ליגה א

אלעדוס 28 באפריל 2018

הישארות בליגה משרתת את את הבעלים הנוכחי שגם הוא כמו זה ש"צץ משום מה" משקיע את הקבוצה עוד ועוד.
מילכוד אמיתי לאוהדים

שאול נחום 28 באפריל 2018

עצוב מה שקורה לנו..למה לא לתת לצימר ולשמוליק לנהל?
חבל, מתגעגע לאבוטבול, ברטר, יחיאל ואחיו, אז לפחות נסענו לראות אותם בבית שמש אצל אלפסי (שהיה פספוס)

סימנטוב 28 באפריל 2018

אני כבר לא מכיר את השחקנים מעבר לסטיסטיקה היבשה באתרים. השבוע שוב חשבתי ללכת למשחק (אחרי כמעט שלושים שנה) מאסתי בציניות אבל משהו קורא לי לחזור.

יוני (המקורי, מפעם) 28 באפריל 2018

כואב הלב. תרמתי לעמותה בשנה שעברה. השנה לא.

בני תבורי 28 באפריל 2018

אני נאמן לעמותה גם השנה

ויכסלפיש 28 באפריל 2018

להערכתי היו 1500-2000 צופים, הסביר לי שזה מעל הממוצע, ראיתי גם מבוגרים רבים, מעטים ראו את סטלמך ושות' אבל כולם ראו לפחות את הדור של מוטי קקון

Amir A 28 באפריל 2018

אם כבר כדורגל ישראלי ופתח-תקווה, הנה כמה פנינים מאחד, עמוס לוזון, אחרי ההפסד של מכבי פתח תקווה היום:
"“אני לא מתערב במכבי פתח תקווה, אבל אני אכנס את מי שצריך….למימר אין סיכוי להמשיך פה בעונה הבאה ויכול להיות שיסיים את דרכו עוד הערב”.
לוגיקה זה לא הצד החזק שם, הא? אלו הדמויות שמנהלות את הכדורגל הישראלי?

Tuco ramirez 29 באפריל 2018

זה כלום לעומת מה שעושה מי שממונה על מחלקת הנוער של הפועל פת.
כתבה מוואלה!NEWS, איבד את זה: צפו בפרדי דוד משתולל ומקלל

http://sports.walla.co.il/item/3153589?utm_source=whatsup&utm_medium=sharebuttonapp&utm_term=social&utm_content=whatsup&utm_campaign=socialbutton

Comments closed