התגעגענו

מכבי רמת השקמה – אליצור יפו ת"א 1:5, גביע המדינה סיבוב שני לליגות ג', איצטדיון הספארי

מגרש האימונים של הכוח, להלן "איצטדיון הספארי", מכיל יציע עץ קטן עם חמש שורות ומאה וחמישים צופים בפוטנציה, אבל פחות מעשרים הטריחו את עצמם לראות את המשחק ב- 12:00 בצהריים, חלקם העדיפו לעמוד ליד הגדר. למעשה הצפייה אפשרית בעיקר מאחורי השער כי ממול יש עצים צמודים לגדר, משמאל מגרש האימונים של הפועל ר"ג ומימין שלטים מפורקים מסתירים וגם שער סגור של "המרכז החינוכי לעיבוד פסולת" או משהו דומה.

*

ממול הפארק הלאומי וברקע מופיע מלון כפר המכביה. השקמה מועמדת ברורה לניצחון אחרי 0:3 בשבוע שעבר על בית"ר עזרא. אוהדים שעומדים ליד הגדר מציינים שאליצור משחקת במדים שדומים לרומא ויש לה גם שחקן שדומה לטוטי. את החולצות מעטר לוגו ישן של דיאדורה לעומת "לירון מותגים" על הצהוב-שחור של השקמה. ואז אני מבין למה הם עומדים במקום לשבת ביציע המוצל. הם הגיעו כדי לגדף את חזי טורס מהשקמה, עם החולצה 99 ודמיון פיזי לערן לוי. הרפרטואר כולל ביטויים כמו "חזי יא מניאק, יא ריביתניק, אלוהים ישלם לך, אפילו אשתך (יושבת ביציע) אמרת שאתה אפס". אחרים מנסים לעזור לו ("תענה להם בשער").

השקמה עולה ל-0:1 צפוי מפנדל של אביתר נדלר בדקה ה-13, ואני מבחין מאחוריי במישהו שיושב עם אוזניות ומשדר את המשחק לחו"ל באנגלית. מתברר שהוא אזרח ברזיל, מישהו אחר מציע לו עיסקה מפוקפקת אבל לא נראה שיש דיל. האוהדים ממשיכים לקלל את טורס ולחזור שוב ושוב על "ריביתניק". השקמה ממשיכה בלחץ ודור אבינו, אקס מכבי הרצליה וקביליו יפו מבקיע את השני בדקה ה-44 אחרי טיילת ברחבה של השוער שי שמלי (השם מופיע על גב החולצה).

בהפסקה אני עובר לפארק הלאומי ומוצא ברזייה קטנה, עם זרם נמוך שמכריח אותך להתכופף כדי לשתות. במחצית השנייה אפשר להבחין בכישורים של איתי בוקסנבוים, בלם השקמה מהמשפחה הידועה, והוא מבשל את השלישי לגיירמו וינשטיין בדקה ה-70. חזי טורס מקדים תרופה למכה והולך לענייניו יחד עם האישה והילדים כבר באזור הדקה ה-60, 5 דקות לפני שליאור תמם מוריד ל-2:1 מתוך הרחבה. אושר לוי מבקיע את הרביעי מקרוב וזוכה לקריאות "אושר לוי בוא לפה", ונדלר סוגר עניין בדקה ה-87. אוהדי השקמה עדיין לא יודעים מה יעלה בגורל המגרש הביתי הצמוד לאיצטדיון וינטר ומדברים על שיפוצים והקמת מגרש סינתטי.

"נער הטבע"
אנא בכוח

6 Comments

D! פה ועכשיו 15 בספטמבר 2018

ברוך שובך!

דורפן 15 בספטמבר 2018

יציע שהוא כולו כבוד

אלכס דוקורסקי 16 בספטמבר 2018

מעולה!

יוני 16 בספטמבר 2018

למה השקמה לא משחקים באיצטדיון שלהם?

ויכסלפיש 16 בספטמבר 2018

אכן טעון בירור, הסביר לי שהוא לא מוכן, לא הבנתי אם בגלל בנייה חדשה או תשתיות לקויות

7even 16 בספטמבר 2018

אהבתי

Comments closed