יצא בחצי

א.ס. חולון – הפועל צפרירים חולון 4:2, ליגה ג' מחוז תל אביב, האיצטדיון העירוני בחולון

לא יותר מארבעים צופים הטריחו את עצמם לפתיחת הדרבי בין שתי הקבוצות שידעו ימים יפים יותר, וכולם התרכזו בתא הכבוד המקורה והתכבדו בעמודי התמיכה הקדמיים, שמפריעים לראות את המשחק. א.ס. חולון היא למעשה מכבי לזרוס מג'סי כהן ואיש אינו מתייחס לצירוף האותיות החדש. הצהובים מלזרוס פתחו חזק עם הלוגו "מסיקה – פתרונות חכמים בנייה ושיפוצים" מול "שופ לייט–תאורה" בכחול של צפרירים. משה סיני, פעם גיבור הדרבי התל אביבי, הגיע לדרבי החולוני בגיל 57 עם החולצה מספר 7 ובשפיץ התייצב גדי סולומוביץ', המוכר יותר כרואה חשבון של ערן זהבי.

*

סיני שלח מסירת עומק אחרי שתי דקות אבל סולומוביץ' גלגל ליד הקורה. אחרי חצי שעה סולומוביץ' קיבל את הכדור מיניב רואש ובעט שטוח לפינה השמאלית ו-0:1 לצפרירים. ביציע הגיבו באדישות וסיפורי הנוסטלגיה והרכילות המשיכו לזרום. על הדשא ראינו שתי קבוצות שמתקשות לחבר יותר משלוש מסירות, ולזרוס לא קיבלה פנדל בדקה ה-38 אחרי ספק הכשלה על דן ארביב. המחצית הסתיימה ב-0:1 והאקשן עבר לכיוון הרוכל, שהגיע עם בקבוקי מים חטיפים בייגלה ועוד. ארבעים הצופים לא היו המטרה, אלא האוהדים של "אדומים" אשדוד במשחק השני, ואלה אכן הגיעו בהמוניהם (כמה מאות) וסידרו לו פרנסה. באבטחה התעסקו כבר במחצית במניעת מסתננים ובהפניית צופי המשחק השני לקופות.

*

סיני ביקש וקיבל חילוף במחצית, ולפני שנכנס לרכב אישר בראיון בלעדי ל"דה באזר" שזה הדרבי הראשון כשחקן מחוץ לתל אביב. זיו סולומוביץ', האח הצעיר, העלה ל-0:2 בדקה ה-48 אחרי כדור עומק, ואחרי כמה דקות בעט חזק לפינה הימנית הגבוהה אבל השוער הדף. הקרן, משום מה, נבעטה מצד שמאל. מבצע של האחים סולומוביץ' הסתיים בדקה ה-70 בעוד שער של גדי, אחרי סיבוב לפינה הימנית, ורועי ועקנין העלה ל-0:4 כעבור חמש דקות. ברקע נמשכה זרימת אוהדי אשדוד וקולות "ארטיק, קסאטה, שתייה קרה" התגברו. לזרוס החלה לתקוף עם ארביב ומתן בן חיים מקדימה. בן חיים כבש שער כבוד מקרוב בדקה ה-85 וחיים ברמי הוסיף עוד אחד בבעיטה חופשית מעשרים מ' בדקה ה-90. השופט שרק לסיום ואוהדי אשדוד חיממו את הגרונות והכו בתופים. ביציע של אוהדי "ירמיהו" חולון ניצפו עשרה אנשים, ביניהם אחד שנראה בדיוק כמו פיני בלילי.

Glory Glory Yaniv Oz
המכונאי

5 Comments

D! פה ועכשיו 10 בנובמבר 2018

מעולה. איך הוא היה משתלב כסופרסאב לעשרים דקות בליגת העל?

אלון 10 בנובמבר 2018

מה זה המשחק השני? יש שני מגרשים צמודים?

ויכסלפיש 10 בנובמבר 2018

הדרבי החל ב-11:15, ואחרי סיומו החל ב-13:15 משחק בליגה א' בין ירמיהו חולון לאדומים אשדוד

אדם בן דוד 14 בנובמבר 2018

לא שיחק ברדבי כשהיה בבלגיה?

מאשקה 19 בנובמבר 2018

תודה לך, מקסים גם במדינת תל אביב,
שאצלנו בדרום באותה העת היו זמנים אחרים.

Comments closed