ביציע יכולתם לראות את הילד אלי טביב (יואב ויכסלפיש)

ויכסלפיש ממשיך לשוטט בין איצטדיונים שאינם עוד, והיום הוא לוקח אליפות עם הפועל כפר סבא

 

מיקום: רחוב טשרניחובסקי, כפר סבא

שנות פעילות: 1986-1952

בעלת הבית: הפועל כפ"ס

משחק אחרון: 18 במאי 1986. הפועל כפ"ס-בית"ר ירושלים 0:4. לכפ"ס: מאיר נזהר (53) משה בוארון (56), גדעון סיימון (63,66)

משחקים גדולים:

מאי 1957: ניצחון 0:12 על הפועל נהריה במחזור הלפני אחרון בליגה השניה. 1:5 על הפועל חדרה במחזור האחרון, וכפר סבא ומסיימת ראשונה. ההתאחדות חושדת ומקימה את ועדת לם, שממליצה על מבחני עלייה בהשתתפות חמש הראשונות בליגה (כפר סבא, חדרה, מכבי רחובות, הפועל ירושלים והכח תל אביב). בסיומם כפר סבא מבטיחה את העלייה.

מאי 1977: כפר סבא יורדת, אחרי תשע שנים בלאומית, בתיקו 1:1 נגד הפועל תל אביב. האורחים מובילים 0:1 (שלמה לוי, דקה 33), ישראל פוגל פוגל משווה בדקה ה-79, דקה לסיום אריה בז'רנו הודף כדור של דורי אלמוג וחורץ את גורל הירידה

מאי 1982: מחזור 29, כפר סבא מתקרבת לאליפות, מארחת את הפועל תל אביב. חג'ג' מחמיץ פנדל במחצית הראשונה, אבל יצחק שום כובש בדקה ה-73 ומנצח את המשחק. תיקו 0:0 נגד שמשון ב"מכתש" ברמת גן, במשחק בו שתי הקבוצות צריכות את הנקודה (שמשון כדי לא לרדת), כולו סביב עיגול האמצע, מבטיח לכפר סבא את האליפות.

מאי 1984: הפועל כפ"ס – הפועל נצרת עילית 0:5. צמד של אלי יאני ושערים של ישראל פוגל, איתן רביבו ויגאל הלל בהצגה גדולה במחזור ה-29, בשבוע שלאחר מכן 3:0 במכתש על הפועל רמת גן, וכפר סבא שוב בליגה הבכירה.

 היה שם:

איתן אורטסמן: "עד 1952 הפועל שיחקה במגרש חול בסוף רחוב תל חי. בהתחלה הקימו יציע של שלוש שורות בטון בצד הדרומי, עם 700 מקומות בערך, והיתר עמדו לאורך הגדרות. לפני שהקימו את החומה השטח גודר באמצעות חבלים ולא היתה בעיה להתפלח. אנשי פלוגת הסדרן הסתובבו ומכרו כרטיסים בחצי לירה.

"בהמשך הוקמה חומה בצד הצפוני, כי כדורים עפו לשכונת מעוז ואחד הזקנים היה מחרים אותם באופן קבוע. אחרי החומה הוקם יציע בצד הצפוני עם 1200 מקומות, מול השמש. דיווחו פה על 5000-6000 איש, אבל במקרה הטוב היו 3500 בצפיפות של סרדינים.

"המגרש היה קטן מאוד ואני זוכר שפעם מדדתי את הרחבה בשער המערבי ולא היה בכלל 16 מטרים אלא באיזור 13-14. הקהל הגיע גם מהוד השרון, רעננה והמושבים, ובאו גם בני המשפחות הוותיקות ואנשי מועצת הפועלים. הקבוצה ייצגה את כל הציבור.

"זה היה מתקן עלוב ביותר, בלי עמדת טלוויזיה ויציע עיתונות, ובחורף הסתתרנו מהגשם כמו פרטיזנים מתחת לשלטי פרסומת ברוחב מטר וחצי, וככה סיקרנו משחק מאחורי הגדר. כשיצחק שום פרש בתחילת שנות השמונים אירגנו לו טקס מיוחד: הוא עלה על עגלה רתומה לסוסים ונופף לקהל המריע".

אפקט הנטישה:

איתן אורטסמן: "על האיצטדיון החדש חלמו בעיר כבר משנות השישים, והעבודה נמרחה שנים על שנים מחוסר תקציב. בשנים הראשונות האיצטדיון החדש השפיע לטובה, בעיקר בעונת הגביע עם המאמן הפולני לזארק ב-1990. גם כמות הקהל גדלה באופן טבעי והגיעה ל-7000 צופים ומעלה. לאחר מכן נעשו טעויות והפכנו לקבוצת נדנדה".

*

ימק"א (בית"ר והפועל ירושלים)

קטמון (הפועל ירושלים)

 

One of those days
NASCAR ו"היהודים"

11 Comments

צור שפי 20 בספטמבר 2010

הייתי ב-0-0 עם שמשון, משחק האליפות ב-82 למרות שאין לי מושג למה, כנראה בגלל שגרתי אז לא רחוק מהמכתש. המגרש הנוכחי של כפר סבא גם הוא לא פחות ממחפיר.

אנונימוס 20 בספטמבר 2010

איך כל המשחקים הטובים במאי דווקא?

אגב נדמה לי שטביב אמר שבצעירותו הלך למשחקים של עלייה כפר סבא בכלל, לימים הקבוצה הראשונה שהתאמן עליה בהרס מועדונים

איתן בקרמן 20 בספטמבר 2010

במאי נגמרת העונה, אלה משחקי ההכרעה לאליפות, ירידה, עליית ליגה.. טביב באמת היה איש של עליה כפר סבא, אבל מה שלא תחשוב עליו, תהיה בטוח שהוא ראה גם את הפועל

יוני 20 בספטמבר 2010

כשהייתי ילד בסוף האייטיז אהבתי את המגרש החדש של כפ"ס. התחושה של יציע אחד גבוה מאוד (בעיקר לעומת בלומפילד והאורווה) שרואים ממנו ממש טוב.

בוזו 20 בספטמבר 2010

כאוהד שרוף עד היום,שהולך לכל משחק, אני ממליץ לך לשנות את הכותרת המופרכת.

אלי טביב אוהד עלייה מוצהר שמעולם לא בא למשחקים במגרש הישן. חבל שכתבה כזו מקבלת כותרת כל כך לא קשורה (מה גם שהוא בהפועל ת"א היום,אז למה לקשר אותו אלינו שוב???)

חוצמזה – הנצחון הגדול ביותר בשנות השמונים הוא הנצחון 5:1 על מכבי נתניה ב-85. זה היה יום בלתי נשכח.

על המגרש היום אין לי אלא להסכים עם צור שפי בכל מילה. גועל נפש ביזיוני שאני נאלץ לראות כל שבועיים. מי שתכנן אותו אהב מגדלים אבל כנראה שנא כדורגל….

בוזו 20 בספטמבר 2010

תיקון – סליחה,ה 5:1 היה כבר במגרש החדש כמובן שנה לאחר מכן. טעות,טועים,טעינו…

אריאל 20 בספטמבר 2010

המגרש הישן היה מטר מבית ספר התיכון שלי, במקומו בנו שכונה חדשה וזה כבר לא היה אותו דבר. זאת היתה קופסה קטנה ומכוערת, יש לומר.
ואלי טביב לא שייך לפה. כל אוהד כפר סבא שוטם את האיש. שאוהדי הפועל יחכו, הוא יעשה להם את אותו דבר

אוהד כפר סבא 5 בנובמבר 2012

יש סיפור חשוב שממחיש מהו המגרש הישן (מגרש הפרדסים)
הסיפור הוא כזה:
הגבולות של המגרש היו צמודים לגדרות (כמו במגרשים רגילים בשכונה).
כאשר היה כדור קרן לכפר סבא -הסדרן היה פותח את השער בגדר כדי שיצחק שום יוכל לקחת תנופה.
כמובן שכאשר היו קרנות לקבוצות היריבות -השער נשאר נעול…

לא פלא שבמגרש הביתי הזה כפ"ס לקחה אליפות…

Comments closed