והילד בכלל בני יהודה

שמשון ת"א – מ.כ. אור יהודה 1:1, ליגה ב' דרום א', איצטדיון וולפסון, חולון

משחק העונה בין נציגות תל אביב ואור יהודה, הצמודות במקומות 1-2, נערך בכלל במתקן האימונים של האדומים בחולון. שלוש מאות מאושרים נכנסו ליציעי העץ המקורים תמורת ארבעים שקל לכרטיס, ועוד מאתיים אוהדים של אור יהודה השקיפו בחינם מאחורי הגדר. המאבטחים נדרשו להציב גדר פנימית במגרש החנייה ולהעביר בשער רק את בעלי הכרטיסים. קראתי לפני המשחק שהאורחים זעמו על הקצאת שלושים כרטיסים בלבד מול שלוש מאות למארחים.

לידי  צץ ילד שהודיע לאביו שהיום הוא בעד בני יהודה. בהמשך נודעה לי מטרת הביקור המשותף: צפייה באימון של הפועל ת"א. על הדשא ראינו מאבק שקול במחצית הראשונה. גמליאל פרץ וגיל גילקרוב (בלבן עם לוגו אקומקו – אוכל ביתי) ניסו להטריד את הגנת שמשון (כחול עם לוגו של מסעדת הבשרים FRAME). קרלוס צ'קאנה סייע מאחור ועוז יפרח, אקס מכבי ת"א וטורפדו מוסקבה, סתם חורים בהגנה. עמרי פרל ורפי סגל חיכו לכדורים מהקישור של שמשון, וגיא ליפקה, ששיחק בעונה שעברה בהפועל רעננה, ניצל את הכישורים שלו לפריצות מימין. לקראת סיום המחצית הלחץ של אור יהודה גבר וצחי שרון עצר בעיטה חזקה מחוץ לרחבה של שלומי שקורי.

היה או לא היה

במחצית אוהד ובניו ניסו לצאת מהחלק המגודר לכיוון "ארטיק-קסאטה-שתייה קרה" ונתקלו באזהרת מאבטח "לא תוכלו לחזור". הפשרה הושגה במהירות: "תזכור אותי עם הטרנינג של אנדר ארמור". בדרך חזרה הצטרף אליהם עוד ילד, שאביו ניחש שיצליח לעבור את האבטחה. מעניין אם הטריק עבד. המחצית החלה בסערה עם פנדל לשמשון לאחר פריצה של ליפקה מימין וספק הכשלה של יפרח בדקה ה-48, אוהדי אור יהודה הגיבו במטר קללות והשמצות, גם מגדריות, לעבר השופט והקוונים, אבל נאור הלוי בעט חזק לאמצע וגל פלמנבאום הדף בקלות. היציע המאולתר חגג בקריאות קצובות "אור יהודה/אור יהודה". לאחר רבע שעה העלה גילקרוב את האורחת ל-0:1 אחרי בעיטה חופשית של צ'קאנה וחור ענק בהגנת שמשון. הוא רץ לאוהדים ביציע המקורה ומייד אחר כך הורחק המאמן יעקב טל בגלל מילים מיותרות לשופט. אור יהודה לא ניצלה את המומנטום לשער שני, והשוויון הגיע בדקה ה-82 מכדור חוץ חזק מימין של עומר הלוי ונגיחה לפינה הרחוקה של עמרי פרל, שהגיע בחורף מהפועל הרצליה. היציע חגג עם "אל תירא.." ו"שבו בשקט יא מנאייק", אבל התיקו הובטח רק בעקבות הצלות מרשימות של צחי שרון מבעיטות של ארנון טמיר וצ'קאנה, והתעופפות מול בעיטה מסובבת של גמליאל פרץ בתוספת הזמן.

 

חידון מספר 650. הלא אמיתיים
נצחון על אשדוד

6 Comments

Gil - Zimbabwe 2 במרץ 2019

"ארטיק – קבטה – שתייה קרה" היילייט של הליגות הנמוכות..הכי הרבה צבע בליגות האלו.
אל תפסיק.

סלמונלה 2 במרץ 2019

יופי של סדרת כתבות !

ויכסלפיש 2 במרץ 2019

והיו גם שלטי "לעולם לא תצעדי לבד" לשמשון ו"ליגה א'" לאור יהודה. בעיניי שמשון זו אנדרטה לקבוצה של פעם אור יהודה זו קבוצה של עיר בעלת אוכלוסייה של כ-40 אלף תושבים – ושתיהן יודעות שכרגע ליגה א' היא התקרה מבחינתן.

אריק האחר 3 במרץ 2019

נמצא בחו"ל וקורא באיחור
אבל זה ממש כייף
תודה

אליכ 4 במרץ 2019

מה לנו ליגת האלופות וקלאסיקוס למיניהם כשיש את זה. הנאה גדולה.

מאשקה 7 במרץ 2019

תודה לך על הטורים האלה.

Comments closed