ומחפוד חילק הוראות מהגדר

הפועל ירושלים – הפועל רובי שפירא חיפה 0:1, ליגה א' צפון, איצטדיון עמק הארזים

ירושלים ירדה בעונה שעברה ועלולה להידרדר לליגה ב' ולהשלים "הישג" דומה לשתי הירידות הרצופות בתחילת המילניום (בהמשך חזרה רק ללאומית). מי שהייתה פעם הקבוצה הבכירה ולאחר מכן השנייה של העיר הפכה העונה לרביעית, והיא עדיין משחקת רק בזכות עיכוב צו הפסקת פעילות מפברואר. ההסתדרות כבר לא תומכת ובתחילת המשחק אני מבחין בארבעה אוהדים מבוגרים בלבד ביציע האבן, מתברר שאחד מהם הוא נחום נחום המיתולוגי, חמישים ושלוש שנה במגרשים. זוכר היטב את בן רימוז וסינגל, מישל דיין ועידן טל ונאלץ לעודד ולצעוק על פליטים ממחלקות הנוער באזור. גם אלי מחפוד צץ פתאום ומסביר את נוכחותו בכך ש"יוסי (סאסי) ביקש אותי לדבר עם השחקנים. נכנסתי לחדר הלבשה ולא הכרתי אף אחד".  בהמשך הוא מסביר איך ויתרו עליו אחרי שסיכם בקבוצה בעבר. אופיר עזו נושא בתואר "מאמן-שחקן" ויושב על הספסל. מחפוד חילק הוראות מהגדר.

גם רובי בעונה חלשה ולא יותר מעשרים אוהדים מגיעים מהצפון ומנצלים את הכניסה החופשית. הלוגו של קופל מופיע על החולצות הלבנות מול האין לוגו של המארחת באדום-שחור. בינתיים הקהל מתחיל לזרום, כלומר כמה עשרות קרובי משפחה של השחקנים,וכן שתי משפחות חרדיות שכנראה הגיעו לבלות בספורטק ע"ש משפחת קראפט.

על הדשא התפתח משחק שקול עם הזדמנויות לשתי הקבוצות. עידן וויצמן כיוון את שחקני רובי מאחור והערותיו נשמעו ביציע, וליעד מרדכי נשלח קדימה אבל החמיץ מקרוב, כמו גם אבי מלכה. המקומיים לירז מזרחי וברק מימון בעטו מעל השער מחוץ לרחבה אבל זכו למחיאות כפיים. מהיציע לא נשמעו שירי עידוד אלא רק הוראות לשחקנים וקריאות תסכול. המחצית הסתיימה ב-0:0 אחרי ששוער רובי תומר ליטבינוב קלט מספרת של הימנוט זריהון,  והשחקנים ירדו לחדר ההלבשה דרך מנהרה תת קרקעית ארוכה. מזנון וקולרים לא נמצאו בשטח ומי שחיפש שתייה נאלץ להסתפק במי ברז בשירותים.

המשחק הוכרע בדקה ה-55 בשער של דקל כהן מהתקפה מהירה משמאל, שתי דקות לאחר שמרדכי בעט סמוך לקורה. התוצאה כמעט הוכפלה לאחר שלוש דקות עם ניסיון הרחקה כושל שהסתיים במשקוף השער של ליטבינוב. המשחק נחלש וגם מספרת של שינהר מוראד סמוך לסיום לא הצילה את האורחת, שעדיין לא הבטיחה את מקומה בליגה. הניצחון של צור שלום השאיר את ירושלים ארבע נקודות מהקו האדום. יש אוהדים שחושבים שירידה לליגה ב' תוביל לסוף עידן סאסי (מישהו יודע מה גובה החובות?), אבל אחרים מסבירים שבשביל זכויות הבנייה על מגרשי הנוער הוא ימשיך גם בליגה ג'.

שלווה
בורוסיה דורטמונד: אין הווה בלי עבר

4 Comments

מאשקה 6 באפריל 2019

היו ימים, שהייתי אוהדת הפועל ירושלים שעוד שיחקו במגרש ימק"א המיתולוגי.
מה שהיה, היה, כנראה שזה נגמר.

אלכס דוקורסקי 6 באפריל 2019

נהניתי לקרוא. לא ידעתי שיש מגרש נוסף בירושלים.

ויכסלפיש 6 באפריל 2019

בימינו משחקים בוגרים בטדי, הר חומה ובחודשים האחרונים גם בעמק הארזים. נכחתי לפני מספר שנים גם במשחק של נורדיה במגרש מבט.

ארז טיקולסקר 6 באפריל 2019

המגרש הכי יפה בעיר. גם אנחנו משחקים בו את רוב המשחקים(נורדיה).

Comments closed