חזרה היסטורית

סקציה נס ציונה – הפועל עפולה 0:2, ליגה לאומית, איצטדיון נס ציונה

מהיציע הבודד בנס ציונה רואים מתחם של אולמות אירועים, אבל האירוע האמיתי התרחש היום באצטדיון והקבוצה התקרבה לחזרה היסטורית לליגה הבכירה אחרי חמישים ואחת שנים. היציעים (קיבולת של 3500)  התמלאו באוהדים כתומים והאולטראס התרכזו במפלס התחתון עם דגלים ובלונים, כולל אוהד שרוף שהחליט להגיע עם צעיף ירוק של מכבי חיפה. במפלס העליון נראו משפחות רבות ולא מעט חניכי וחניכות במדים של תנועת הצופים. לא מצאתי סימן לנוכחותם של אוהדי עפולה, למרות שניצחון היה מקרב את האורחת (בכחול עם לוגו של "סאסקו יזמות") להעפלה ראשונה בתולדותיה לליגה הבכירה.

רז שטיין אותת על הכוונות של המארחת (עם לוגו של חברת האבטחה "צוות 3")בדקה השביעית עם בעיטה מעשרים מטר קרוב לקורה השמאלית. אדריאן רוצ'ט, פעם אלוף עם קרית שמונה, נכנס מהר למשחק וחטף צהוב כבר בדקה התשיעית לאחר שעצר כדור ביד והוסיף מילה לשופט. אחרי ארבע דקות הוא בעט מרחוק גבוה מעל השער ולידי ביציע נשמעו קולות שמחים כי הכדור נחת על רכב חונה. שטיין הגביה לניר שרון שנגח מקרוב את הראשון בדקה ה-19. עידו אקסברד הספיק לבעוט שטוח ליד הקורה בדקה ה-26 לפני שכבש את השני מקרוב אחרי חטיפה של שטיין ומסירת רוחב מימין בדקה ה-32. היציע הגיב ב"אוי-יויו-יוי… הכתום עולה עולה" ומבחר פזמונים בהתאמה כתומה. אוהד שמח על היתרון של אשקלון בנצרת עילית וחבריו הטעו אותו והשיבו שניצחון מעלה את נס ציונה לליגת העל בכל מקרה. מאחור נזכר אוהד ותיק בשיר העלייה מליגה ב' "הכתום עולה מן הפרדס".

בהפסקה הרוכלים עשו קופה ואוהד שישב לידי ניבא שעפולה יתקפו ויחטפו במתפרצת. זה כמעט קרה בדקה ה-67 אחרי פריצה של שטיין ומסירה לאקסברד שבעט לגוף של רון שושן ולקרן. שתי דקות לפני כן הצליח אופיר חמו להדביק כדור נוסף לרכב חונה וזכה לתרועות מאוהדים שישבו לידי. עשר דקות לסיום רבים הבינו שהסיפור סגור והשורות החלו להתרוקן מאוהדים שמיהרו לחנייה כדי להימנע מהפקקים. דור כוכב ורוצ'ט נכשלו בניסיון לכבוש שער לאורחים והכרוז הזכיר שפריצה לכר הדשא עלולה לעלות בעשר נקודות קנס. האוהדים הקשיבו ואיש לא פרץ כדי לחגוג עם השחקנים על כר הדשא. "ליגת העל לא תגיע לפה", ניבא אוהד, והסביר ש"אין פה תנאים מתאימים כמו לוח תוצאות וכמובן שאי אפשר לאחר קבוצות גדולות, כנראה נשחק בהברפלד". בדרך לרכב חזיתי שוב באחד הרוכלים המפורסמים שחגג את ההיסטוריה עם דיל של "ארבע טרופית/ בייגלה בעשר".

 

ידעו להשיב תשובות
ההפסד לקרדיף

4 Comments

אלכס דוקורסקי 11 במאי 2019

יואב, מצוין. מברוק לנס ציונה על העליה הקרבה ובאה. נראה שיש להם גם קהל נחמד.
הייתי אתמול במשחק של נצרת עילית מול אשקלון. המארחת התאמצה והשתדלה, אבל המשיכה את הפלייאוף העליון החלש שלה. מגיעות מילים טובות גם לאשקלון. לא היה להם על מה לשחק ובכל זאת שיחקו והתאמצו.

גיא זהר 11 במאי 2019

אחלה. מעניין אם יעקב שוכטוביץ' יעזור לקבוצת נעוריו.

אליכ 12 במאי 2019

לא העיליתי בדעתי שאת משחקי העליה הנכדה שלי תצטרך לראות.

צור שפי 12 במאי 2019

יש לי סימפטיה לקבוצות מהסוג הזה אבל בטווח הארוך אין היתכנות לקיומן בליגת העל. שירצקי עדיין מנשים איכשהו את קריית שמונה אבל גם זה ייגמר.

Comments closed